לשיחה עם נציג
תפריט

מהן יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן יריעות איטום איכותיות וחזקות המעניקות איטום מרבי למבנים שונים. היריעות עשויות מחומרים חזקים ואיכותיים, המעניקים ליריעות איטום אלו כושר אטימה חזק במיוחד ועמידות גבוהה בפני כל מזג אוויר קיצוני כמו חום או קור.

היריעות מגיעות בגלילים גדולים, ומיועדות לאיטום של משטחים גדולים במיוחד כגון גגות מבנים, כבישים, מרתפים, מנהרות ועוד. בעבר היה נהוג למרוח זפת על גגות כדי להשיג את מידת האטימות הרצויה, אך עם יריעות ביטומניות בצבעים בהירים ניתן גם לאטום את הגגות באופן הטוב ביותר וגם להימנע מחימום יתר של הגג בגלל הצבע השחור של הזפת. אופן היישום של היריעות הביטומניות משתנה בהתאם לסוג העבודה. באופן כללי, היריעות הביטומניות נדבקות לתשתית המיועדת ומתחברות אחת לשנייה, כך שמתקבלת שכבה אחת גדולה ורצופה המעניקה איטום איכותי.

מדוע חשוב לאטום גגות ומבנים?

קיימת חשיבות גבוהה לאיטום של משטחים חיצוניים כמו קירות חיצוניים וגגות ומשטחים פנימיים כמו מרתפים וחניונים. מכיוון שמשטחים אלו חשופים בפני נזקי מזג אוויר וסביבה (כגון חום חיצוני או קור קיצוני), חוסר אטימה איכותית של משטחים עלו עלול לגרום לנזקי החוץ להגיע אל פנים הבית ולעשות נזקים גדולים ונרחבים במבנה.

לדוגמה, אם לא מתבצע איטום איכותי של גג דירה, בתקופה של חורף קשה עם משקעים רבים עלול להיווצר נזילות ובעיות רטיבות בגג שיחלחלו אל פנים הבית, וכך תהיה בעיה של עובש ורטיבות שיהיה מורכב לפתור באופן עצמאי וללא עזרה של איש מקצוע ועלויות כספיות גבוהות. באופן זהה, איטום של חללים גדולים תת קרקעיים הנו חשוב לא פחות, על מנת להגן ולאטום מפני חדירה של מי תהום או הצפות שעלולים לגרום גם כן לרטיבות ועובש.

ניתן למנוע מצבים אלו באמצעות יישום של חומרי אטימה ייעודיים לכל משטח חיצוני או פנימי, ויישום של יריעות ביטומניות המודבקות לגג המבנה או לתשתיות תת קרקעיות. כך, משמשות היריעות הגנה אידאלית בפני נזקי חוץ.

סוגי יריעות ביטומניות ושימושים

כפי שנאמר לעיל, היריעות הביטומניות ניתנות ליישום על גבי סוגי משטחים שונים ומגוונים. ישנן יריעות מסוג SBS המיועדות ליישום במשטחים תת קרקעיים ויריעות מסוג APP המיועדות ליישום במשטחים חיצוניים החשופים לשמש ישירה. מה השימושים של היריעות הביטומניות?

  • איטום מבנים תת קרקעיים – במבנים בהם קיימת אפשרות של נזקי מים רבים כמו חניונים, מרתפים, מנהרות ועוד, מומלץ ליישם את היריעות הביטומניות לצורך אטימה מוחלטת ובידוד של מבנים אלו בפני נזקי המים.
  • איטום נגד צמיחת שורשים – באזורים פתוחים בהם קיימת אפשרות של צמיחת שורשי עשבים וצמחים, ניתן לאטום ולמנוע את הצמיחה באמצעות יישום של יריעות ביטומניות מיוחדות.
  • איטום כבישים ודרכים – משטחי אספלט וכבישים שונים נסללים בכל רחבי הארץ. כדי לשמור על בטיחותם, ולמנוע נזקים טבעיים או לא טבעיים במשטחים אלו, ניתן ליישם את היריעות הביטומניות ולהעניק שכבת אטימה איכותית.

מתי מומלץ להשתמש ביריעות ביטומניות

השימוש האידאלי ביריעות ביטומניות הנו לצורך איטום ובידוד של גגות מבנים, מנהרות, תשתיות תת קרקעיות ועוד. במקרים בהם קיימת בעיית נזילה או רטיבות הנובעת מעבודת איטום שלא נעשתה כראוי, מומלץ ליישם את היריעות הביטומניות וליהנות ממשטח אטום באופן איכותי וללא חשש מנזילות מים ופגיעה בפנים המבנה.

כמו כן, במידה וישנה שכבת איטום ישנה ולא איכותית על גבי משטח מסוים, אשר איננה מספקת את האיטום הנדרש – ניתן להסיר את שכבת האיטום הקיימת, וליישם במקומה את היריעות הביטומניות.

 

לייעוץ בנוגע אופן יישום היריעות, מתי להשתמש בהן ובאיזה סוג יריעה לבחור, צרו איתנו קשר והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם.