לשיחה עם נציג
תפריט

בשעה טובה נכנסתם להתגורר בבית חדש שרכשתם לאחר שנים של עבודה קשה וחסכונות. מכיוון שרציתם להתגורר באזור איכותי שמתאים למשפחה, בחרתם לרכוש בית דרך קבלן המבצע הקמה של פרויקט מגורים גדול בו הוא הציע מספר רב של דירות לזוגות צעירים ומשפחות.

מכיוון שמדובר בפרויקט בנייה חדש, זה נתן לכם כמה שנים נוספות להתגורר בדירה שכורה כך שיכולתם להתכונן למעבר הדירה עם בחירת ריהוט מתאים, עיצוב הפנים שיהיה בדירה ותכנון כל חללי הדירה בהתאם להעדפותיכם האישיות. אם במהלך כמה ימים לאחר הכניסה לבית בחדש גיליתם נזילה או רטיבות באחד מקירות הבית, זהו ככל הנראה סימן לכך שהקבלן לא השתמש בחומרי אטימה איכותיים במהלך הבנייה.

מהן יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן יריעות איטום איכותיות וחזקות המעניקות איטום מרבי למבנים שונים. היריעות עשויות מחומרים חזקים ואיכותיים כמו פולימרים ופוליאסטר, המעניקים ליריעות איטום אלו כושר אטימה חזק במיוחד ועמידות גבוהה בפני כל מזג אוויר קיצוני כמו חום או קור.

יריעות אלו מגיעות בגלילים גדולים, ולכן הינן מיועדות במיוחד לאיטום של גגות מבנים בגדלים שונים. בעבר היה נהוג למרוח זפת על גגות כדי להשיג את מידת האטימות הרצויה, אך עם יריעות ביטומניות בצבעים בהירים ניתן גם לאטום את הגגות באופן הטוב ביותר וגם להימנע מחימום יתר של הגג בגלל הצבע השחור של הזפת.

מדוע חשוב לאטום גגות ומבנים

קיימת חשיבות גבוהה לאיטום של משטחים חיצוניים במבנים שונים כמו קירות חיצוניים וגגות. מכיוון שמשטחים אלו חשופים בפני נזקי מזג אוויר וסביבה, חוסר אטימה איכותית של משטחים עלו עלול לגרום לנזקי החוץ להגיע אל פנים הבית ולעשות נזקים גדולים ונרחבים במבנה.

לדוגמה, אם לא מתבצע איטום איכותי של גג דירה, בתקופה של חורף קשה עם משקעים רבים עלול להיווצר נזילות ובעיות רטיבות בגג שיחלחלו אל פנים הבית, וכך תהיה בעיה של עובש ורטיבות שיהיה מורכב לפתור באופן עצמאי וללא עזרה של איש מקצוע ועלויות כספיות גבוהות.

ניתן למנוע מצבים אלו באמצעות יישום של חומרי אטימה ייעודיים לכל משטח חיצוני כמו חומרי איטום לקירות חיצוניים המבוססים על חומרים שונים, ויישום של יריעות ביטומניות המודבקות לגג המבנה וכך משמשות כהגנה אידאלית בפני נזקי חוץ.

סוגי יריעות ביטומניות ושימושים

נוסף על איטום גגות, יריעות אלו משמשות למגוון סוגי איטום נוספים:

  • איטום מבנים תת קרקעיים – במבנים בם קיימת אפשרות של נזקי מים רבים כמו חניונים, מרתפים, מנהרות ועוד מומלץ ליישם את היריעות הביטומניות לצורך אטימה מוחלטת ובידוד של מבנים אלו בפני נזקי המים.
  • איטום נגד צמיחת שורשים – באזורים פתוחים בהם קיימת אפשרות של צמיחת שורשי עשבים וצמחים, ניתן לאטום ולמנוע את הצמיחה באמצעות יישום של יריעות ביטומניות מיוחדות.
  • איטום כבישים ודרכים – משטחי אספלט וכבישים שונים נסללים בכל רחבי הארץ. כדי לשמור על בטיחות משטחים אלו, ולמנוע נזקים טבעיים במשטחים אלו ניתן ליישם את היריעות הביטומניות ולהעניק שכבת אטימה גבוהה יותר.

מתי מומלץ להשתמש ביריעות ביטומניות

השימוש האידאלי ביריעות ביטומניות הינו לצורך איטום ובידוד של גגות מבנים. במקרים בהם קיימת בעיית נזילה או רטיבות הנובעת מגג מבנה שאינו אטום לחלוטין, מומלץ ליישם את היריעות האלו וליהנות מגג אטום באופן איכותי וללא חשש מנזילות מים ופגיעה בפנים המבנה.

גם אם מדובר על גג שקיימת בו שכבת איטום ישנה ולא איכותית, ולכן איננה מספקת את האיטום הנדרש – ניתן להסיר את שכבת האיטום הקיימת, וליישם במקומה את היריעות הביטומניות באופן עצמאי באמצעות הדבקה שלהן לכל שטח הגג.