לשיחה עם נציג
תפריט

מגמת הבניה הירוקה תופסת תאוצה בשנים האחרונות ברחבי העולם. החששות ההולכים וגוברים לאיכות הסביבה, עלויות צריכת האנרגיה אשר מתייקרות מידי שנה, ההתחממות הגלובלית של כדור הארץ והמודעות הנרחבת לשינויי האקלים. כל אלו מובילים להבנה כי בניה ירוקה היא העתיד החדש שלנו.

 

מהי בניה ירוקה?

 

הבניה הירוקה היא למעשה גישה הדוגלת ביצירת סביבת עבודה, מגורים ומחיה בריאים יותר באמצעות תכנון, יישום ובניה של מערכות וחומרים ירוקים יותר. כאלו אשר אינם מזהמים את הסביבה, חוסכים באנרגיה ומשאבים ומצמצמים את הפגיעה בבריאות הסביבה והטבע.

השפעתה של הבניה הירוקה, שמתחילה כבר בשלב תכנון הפרויקט וחלה על אנשי השטח והלקוח הסופי כאחד, באה לידי ביטוי בצמצום טביעת הרגל הפחמנית וביצירת חלופות מתקדמות למגוון חומרים, תהליכים וגישות בענף הבניה.

הבניה הירוקה משפיעה על כולנו- על השוהים במבנה ובסביבתו הקרובה ועל הקבלנים ומיישמי העבודה אשר בונים אותו.

היא מביאה לידי ביטוי את השימוש בחומרים ירוקים, ידידותיים לסביבה, חומרים ממוחזרים וכאלו אשר ניתן למחזר בסוף חייהם ואת התכנון של מערכות אשר יאפשרו חיסכון מקסימלי באנרגיה כדוגמת מערכות המים, החשמל והמיזוג במבנה.

 

המטרה הסופית היא שמירה על הסביבה ועל המשאבים הטבעיים שלנו.

 

כדי להעניק לדורות הבאים שלנו עולם טוב יותר, עלינו לשמור על המשאבים הטבעיים שלנו על ידי תכנון מערכות החוסכות באנרגיה, להקטין את הפגיעה בסביבה על ידי מזעור עבודות עפר, להשתמש באנרגיה טבעית (כגון תאורה ואוורור טבעיים מהחוץ), להגדיל יעילות אנרגטית במבנים על ידי בידוד תרמי מתקדם, שיפור איכות האוויר במבנים (למניעת תסמונת הבניין החולה) ועוד.

מלבד למערכות הקיימות במבנה, ישנה חשיבות גדולה גם לחומרים בהם משתמשים. מבנים "ירוקים" הם מבנים אשר המערכות המתוכננות בהן חוסכות באנרגיה, והחומרים שבהם משתמשים הינם חומרים בעלי תו ירוק, חומרים ממוחזרים או שניתנים למחזור, חומרים אשר אינם פולטים גזים רעילים לאוויר, חומרים המגיעים ממקור אחראי (כאלו אשר עבור ניתוח מחזור חיים המתעד את השפעתם על הסביבה) ועוד.

 

א.צ. עוטפים אותך בירוק 

 

הדאגה לאיכות הסביבה, הקיימות והרצון לבנות עולם בריא יותר, עומדים לנגד עינינו בפיתוח, ייצור ושיווק פתרונות מתקדמים לבניה.

אנו מובילים את מהפיכת הבניה הירוקה תוך מתן דגש על יצירת סטנדרטים חדשים בענף, לבניה איכותית, ירוקה ובריאה יותר.

ביכולתנו ליצור סביבה בריאה יותר, כי השינוי מתחיל בנו. לכן, שמנו לנו למטרה להוביל לשינוי תפיסתי, לפיתוח ולייצור מוצרים בעלי תו תקן ירוק אשר אינם מזהמים או פוגעים בסביבה.

על כן, מוצרינו הינם בעלי תו תקן ישראלי ותו ירוק, מעניקים נקודות LEED לבניה ירוקה, בעלי תו EPD ותווי תקן נוספים לבניה ירוקה.

ככאלו, מוצרינו מעניקים נקודות לבניה ירוקה ומסייעים ללקוחותינו להגיע לדירוג "בניה ירוקה" כמחויב בתקן לבניה ירוקה 5281.