לשיחה עם נציג
תפריט

איטום מרתף

המרתף הוא חלל הממוקם מתחת לקומת הקרקע (כניסה) של המבנה. ישנם שימושים מגוונים למרתף, אשר עשוי להיות מקום אחסון, לכלול מערכות בניין כגון דודי חימום, לוחות חשמל, מערכות מיזוג אויר, מקלט ועוד. אולם, דווקא המרתף הוא אחד מחלקי הבית שאינם זוכים למלוא תשומת הלב, שכן מדובר על חלל אליו לא נכנסים הרבה והוא לא נמצא בשימוש יום יומי. יחד עם זאת, ישנן פעולות תחזוקה שחייבות להתבצע במרתף, כשאחת מהפעולות הללו היא איטום.

בשל מיקומו של המרתף, אשר לרוב נמצא במקום תת קרקעי, ישנה סכנה תמידית לחדירה של מי תהום, או מים זורמים אשר יכולים לגרום להצפה, צמחיה אשר עלולה לצמוח ולגרום לנזקים במבנה ועוד. כדי למנוע מפגעים אלו, יש לאטום בצורה איכותית את המרתפים.

במידה והבחנתם בהופעת כתמים של לחות או שמים חדרו אל תוך המבנה, ייתכן מאוד שעבודת האיטום מרתף לא נעשתה באופן תקין. במקרה זה, חשוב שתפנו אל בעל מקצוע שמתמחה באיטום מרתפים. בעל מקצוע מנוסה יבצע עבודת איטום קירות מרתף, באופן שיאפשר שמירה על חלל אטום ויבש.

 

שני סוגים של עבודות איטום – איטום חיובי ואיטום שלילי

עבודות האיטום מתחלקות לשני סוגים מרכזיים, הסוג הראשון הוא איטום חיובי והסוג השני הוא איטום שלילי.  מאמר המדבר על ההבדלים בין איטום חיובי לאיטום שלילי פורסם גם כן באתרנו.

איטום חיובי מתבצע מהצד בו מגיע המפגע, בצד החיצוני של המבנה. איטום שכזה יתבצע לרוב על גבי תשתיות הנמצאות מעל לפני הקרקע, שם ישנה גישה לקירות החיצוניים של המבנה. איטום חיובי יתבצע במהלך בניית מבנה חדש, או במסגרת תיקון\שיקום מבנה קיים (מעל פני הקרקע).

האיטום השלילי מיועד עבור חללים בהם לא בוצע איטום חיובי בעת תהליך הבנייה או במקרים בהם האיטום החיובי נעשה באופן לקוי. כמו כן, האיטום השלילי מתבצע במקומות בהן אין גישה לצד החיצוני של המבנה, כמו לדוגמא במרתפים וקומות תת קרקעיות.

כפי שניתן להבין, במקרים של איטום שלילי, האיטום מתבצע בצד הפנימי של המבנה (כלומר לא מהצד ממנו מגיע המפגע). יש לשים לב, כי איטום שלילי מונע חדירת מים אל פנים המבנה, אך הוא לא מונע את הרטבת הקירות החיצוניים.

ישנם חומרים שונים אשר משמשים לאיטום מרתפים ביישום פנימי (איטום שלילי). את סוג החומר אשר ייעשה בו שימוש יש לבחור תוך התחשבות בפרמטרים שונים בסביבת העבודה כגון מגבלת זמן, טמפרטורה, זמן עבידות, סוג התשתית ועוד. כמו כן, לפני שמתחילת עבודת האיטום יש להכין תשתית עבור העבודה שעומדת להתבצע. יש להסיר לכלוך או שומניות על הקירות, להסיר חומרים מהתקרה, הרצפות והקירות על מנת להגיע לבטון חשוף.

 

יש רטיבות במרתף? אל תתמהמהו – פעולה מהירה תמנע נזקים ותחסוך כספים בהמשך

במידה ששמתם לב לכך שישנה חדירה של מים למרתף ביתכם, חשוב שתפעלו במהירות ושתדאגו לאיטום מרתף על ידי בעל מקצוע שמתמחה בתחום.

חדירת מים למבנה עלולה לגרום לנזקים קשים, ביניהם: נזקים שיסכנו את יציבותו של המבנה, היווצרות של זיהומים, נזק לרהיטים ולמוצרים שנמצאים בחלל, פגיעה במערכת החשמל שיכולה להוביל להתחשמלות ושריפה ונזקים אחרים.

כפי שצוין – עבודת איטום מרתפים חייבת להתבצע באופן מקצועי ויעיל ולכלול שימוש בחומרי איטום מתאימים, על כן יש לבחור את בעל המקצוע ואת החומרים בקפידה.

החברה שלנו – א.צ. שיווק והפצה מתמחה בחומרי איטום מרתפים ועוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים שונים. כמו כן, אנו מתמחים בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות בתחום הבנייה. החומרים שאנו משווקים מתאימים לאקלים שמאפיין את ישראל ולשיטות העבודה בהן משתמשים בארץ. כל המוצרים שלנו מחזיקים בתו תקן אירופאי, תו ירוק ותו תקן ישראלי. המוצרים נבדקים באופן מתמיד במטרה לשפר את עבודות הבניה, לייעל אותן ולאפשר ללקוחותינו לשפר את ביטחונם ולחסוך כספים.

מעבר לזאת, אנו מלווים את לקוחותינו לאורך כל תהליך העבודה – משלב התכנון ועד סיום הבנייה. איטום קירות מרתף שמתבצע בצורה מקצועית ובהקדם, תוך שימוש בחומרים איכותיים, יוכל למנוע נזקים וסכנות.

אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל ייעוץ מקצועי וסיוע לכל אורך הדרך!