לשיחה עם נציג
תפריט

הקירות של הבית הם התשתית הבסיסית של כל נכס, ועליהם בעצם נשענים כל היסודות של הבית. נוסף לתמיכה ולהגנה שהקירות החיצוניים של הבית מספקים לנו, יש להם גם תפקיד חשוב בכל הנוגע לאיטום ובידוד של כל חללי הבית בפני מה שמתרחש בחוץ. מכיוון שהקירות החיצוניים חשופים באופן תמידי לנזקים שונים כמו מזג אוויר, לכלוך, אבק ועוד – איטום איכותי ומקצועי של קירות אלו יספק את ההגנה האידאלית לקירות הפנימיים של הבית.
כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי איטום לקירות חיצוניים, שיספקו את שכבת האיטום וההגנה הדרושה לקירות אלו וכך ישמרו על פנים הבית מנזקים כמו רטיבות, נזילות ועוד.

מבין המגוון שקיים כיום בענף הבניה, ניתן למצוא 10 חומרי איטום שהם הנפוצים ביותר:

איטום צמנטי– חומר איטום זה הינו איכותי ומיועד לאיטום של קירות חיצוניים ופנימיים. חומרי האיטום הצמנטיים חולשים על סקאלה רחבה של גמישות, כאשר ישנם חומרים מאוד גמישים וכאלו שפחות. הגמישות באה לידי ביטוי ביכולת של החומר לגשר על סדקים, ולכל סוג חומר יש את השימוש והייעוד שלו בהתאם לתנאי המשטח.

האיטום הצמנטי מתאים ליישום במגוון חללים ושימושים כמו רצפות, תקרות וגם מקומות ואזורים בהם קיימים מאגרי מים כמו בריכות, ביובים ועוד. האיטום הצמנטי מאפשר הדבקה ואיטום יעילים יותר על מגוון תשתיות (קירות, חיפויים וכו'), וניתנים ליישום בהתזה או במריחה.

איטום קריסטלי– איטום מסוג זה מעניק אטימה גבוהה ואיכותית במיוחד מפני חדירה של מים ורטיבות. הייחוד של איטום זה הינה היכולת של החומר לחדור אל הבטון ולאטום אותו מבפנים, ולא בצורה שטחית. חומר איטום זה מכיל מרכיבים כימיים אשר במגע עם מים הופכים לגבישים (קריסטלים) אשר מתנפחים בתוך הבטון ואוטמים אותו. החומר פעיל לאורך שנים, כך שאיכות וחוזק חומר האיטום עולה במשך הזמן, וכך מעניק אטימה וחוזק למבנה.

איטום אפוקסי- לחומר האפוקסי מגוון שימושים בתחום הבנייה. מבין שימושיו הרבים, האפוקסי משמש לאיטום וציפוי של מבנים, גשרים, קירות חיצוניים, בריכות, מאגרי מים ועוד. לחומר האפוקסי יש תכונות פיזיקליות רבות, המקנות לו כושר עמידות בפני חומרים וכימיקלים שונים כמו קורוזיה, בידוד חשמלי, עמידות לחום, אטימות מרביץ ועוד. היישום של האפוקסי דורש הכנת שטח קפדנית, הן ויזואלית והן מכאנית, בדיקות לחות (זהו חומר רגיש ללחות בזמן יישומו) ועוד.

איטום ביטומני- החומר הביטומני מזכירת בצורתו ובמרקמו זפת. הוא מספק שכבת איטום המעניקה הגנה מפני לחות, מי תהום, נזקי מזג אוויר ועוד. החומרים הביטומנים ניתנים ליישום על גבי מגוון תשתיות, כגון חלקי מבנה תת קרקעיים, רצפות חדרים רטובים, מרפסות, מרתפים קירות חשופים ללחות וכדומה. ניתן ליישמו באמצעות התזה, מריחה, מלג'.

איטום פוליאוריטני– חומר איטום נוסף המעניק הגנה מרבית בפני נזקים של מים, רטיבות ולחות. ניתן ליישום על גבי קירות, גגות ויסודות שונים החשופים לנזקי מים, מבנים תת קרקעיים, מאגרי שפכים ועוד.

איטום עם עצרי מים– כשמם כן הוא. מדובר במוצרי אטימה מיוחדים המיושמים על גבי התשתיות של הקירות במהלך הבנייה, ותפקידם למנוע חדירת מים. ישנם סוגים שונים של עצרי מים, ביניהם עצר מים כימי המתנפח במגע עם מים פעילים, עצר מים מגומי הסופח אליו את המים, עצר מים PVC תרמופלסטי גמיש, עצר מים העשוי מלט מהיר התקשרות לחסימת פרצי מים ואיטום ועוד. כלל עצרי מים מונעים מעבר וחדירה של מים אל תוך הקירות, ומונעים נזקים של רטיבות ונזילות.

איטום שקוף על בסיס סילוקסן- זהו חומר איטום שקוף ונוזלי, אשר מיועד ליישום על גבי קירות חוץ בעלי תכונות סופגות. החומר נספג אל הקיר וכך אוטם אותו בפני רטיבות ונזקי מים שונים. בגלל תכונותיו השקופות של החומר, הוא אינו פוגע במראה ובצבע של קירות אלו.

איטום סילר- זהו חומר איטום מתקדם ואיכותי המעניק אטימה מלאה של מים, שמנים, נוזלים וכימיקלים מזיקים שונים העלולים לפגוע בקירות הבית. החומר למעשה דוחה את החומרים אשר מזיקים למשטח עליו הוא מיושם, וכך למעשה מגן עליו מפני חדירה.

איטום צבע אלסטי- במידה והנכם מעוניינים להעניק צבע וגם אטימה לקירות החוץ, זהו החומר הטוב ביותר לכך. חומר זה משולב צבע לבן גמיש במיוחד, וגם חומר אטימה איכותי המספק אטימה של סדקים בקירות חיצוניים.

איטום פולימרי– חומר איטום מזוג זה מעניק אטימה איכותית וגבוהה וגם ציפוי דקורטיבי ונושם לקירות החיצוניים בבית. חומר הפולימר ממנו הוא עשוי מעניק לו יתרון של אטימה גבוהה, מילוי סדקים וחריצים ויישום נוח על גבי הקירות.