לשיחה עם נציג
תפריט

הקירות של הבית הם התשתית הבסיסית של כל נכס, ועליהם בעצם נשענים כל היסודות של הבית. נוסף לתמיכה ולהגנה שהקירות החיצוניים של הבית מספקים לנו, יש להם גם תפקיד חשוב בכל הנוגע לאיטום ובידוד של כל חללי הבית בפני מה שמתרחש בחוץ. מכיוון שהקירות החיצוניים חשופים באופן תמידי לנזקים שונים כמו מזג אוויר, לכלוך, אבק ועוד – איטום איכותי ומקצועי של קירות אלו יספק את ההגנה האידאלית לקירות הפנימיים של הבית.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי איטום לקירות חיצוניים, שיספקו את שכבת האיטום וההגנה הדרושה לקירות אלו וכך ישמרו על פנים הבית מנזקים כמו רטיבות, נזילות ועוד. בין מגוון חומרי האיטום שקיימים כיום בשוק הבנייה, ניתן למצוא 10 שהם הנפוצים ביותר לשימוש בקרב צרכנים רבים:

  1. איטום צמנטי – חומר איטום זה הינו איכותי ומיועד לאיטום של קירות חיצוניים וגם פנימיים. מכיוון שזהו חומר איטום בעל גמישות נמוכה יחסית, הוא מתאים ליישום במגוון חללים ושימושים כמו רצפות, תקרות וגם מקומות ואזורים בהם קיימים מאגרי מים כמו בריכות, ביובים ועוד. האיטום הצמנטי מאפשר הדבקה ואיטום יעיל יותר בקירות חיצוניים בעלי חיפוי קירות, כך שהיצמדות האבן אל הבטון מיושם באופן איכותי וטוב יותר.
  2. איטום קריסטלי – איטום מסוג זה מעניק אטימה גבוהה ואיכותית במיוחד מפני חדירה של מים ורטיבות. חומר איטום זה מיועד ליישום על משטחי וקירות בטון, וכך הוא מעניק הגנה גבישית וחזקה במיוחד מפני נזקים חיצוניים שונים. לאורך השנים האיכות והחוזק של חומר האיטום עולה במשך הזמן, וכך מעניק אטימה הרמטית וטובה יותר.
  3. איטום אפוקסי – חומר האפוקסי משמש למגוון שימושים בתחום הבנייה. אחד מהשימושים הוא איטום וציפוי של מבנים, גשרים וקירות חיצוניים. היתרון של חומר זה הוא כושר העמידות בפני חומרים וכימיקלים שונים כמו קורוזיה או חלודה, כך שהוא מספק הגנה מרבית לשטח עליו הוא מיושם.
  4. איטום ביטומני – חומר איטום זה מומלץ ליישום בקירות החשופים ללחות גבוהה, כמו מרתפים ומחסנים הממוקמים באוזרים תת קרקעיים. יישום של חומר זה מעניק שכבת הגנה עבה ובלתי חדירה מפני נזקי מים ומזג אוויר.
  5. איטום פוליאוריטני – חומר איטום נוסף המעניק הגנה מרבית בפני נזקים של מים, רטיבות ולחות. ניתן ליישום על גבי קירות, גגות ויסודות שונים החשופים לנזקי מים.
  6. איטום מים עם עצר מים מגומי – ישנם מוצרי אטימה מיוחדים המיושמים על גבי התשתיות של הקירות במהלך הבנייה. אחד מהם הוא עצר מים כימי המתנפח במגע עם מים פעילים. כך העצר מים מונע מעבר וחדירה של מים אל תוך הקירות, ומונע נזקי רטיבות ונזילות.
  7. איטום שקוף על בסיס סילוקסן – חומר איטום זה מיועד ליישום על גבי קירות חוץ, ובגלל תכונותיו השקופות הוא אינו פוגע במראה ובצבע של קירות אלו. החומר נספג אל הקיר וכך אוטם אותו בפני רטיבות ונזקי מים שונים.
  8. איטום סילר – זהו חומר איטום מתקדם ואיכותי המעניק אטימה מלאה של מים, שמנים, נוזלים וכימיקלים מזיקים שונים העלולים לפגוע בקירות הבית.
  9. איטום צבע אלסטי – במידה והנכם מעוניינים להעניק צבע וגם אטימה לקירות החוץ, זהו החומר הטוב ביותר לכך. חומר זה משולב צבע לבן גמיש במיוחד, וגם חומר אטימה איכותי המספק אטימה של סדקים בקירות חיצוניים.
  10. איטום פולימרי – חומר איטום מזוג זה מעניק אטימה איכותית וגבוהה וגם ציפוי דקורטיבי ונושם לקירות החיצוניים בבית. חומר הפולימר ממנו הוא עשוי מעניק לו יתרון של אטימה גבוהה, מילוי סדקים וחריצים ויישום נוח על גבי הקירות.