לשיחה עם נציג
תפריט

איטום בריכות שחיה הוא פעולה קריטית לשמירה על תפקוד תקין של הבריכה ועל מים נקיים.

בעת איטום הבריכה לא די להתייחס למאגר המים עצמו, אלא יש להתייחס לכל המערכות המכילות מים והמערכות בתוכן עוברים מים כדי ליצור מערכת עמידה לשנים ארוכות, שיכולה לשאת את עומסי המים. לכן חשוב לבצע את האיטום בצורה מקצועית, קפדנית, תוך שימוש בחומרים איכותיים והתייחסות לחלקים השונים במערכת.

אם כן, מהי החשיבות של איטום בריכות שחיה? מה קורה אם הבריכה לא אטומה כמו שצריך? מהם שלבי העבודה באיטום בריכות שחיה ועם אילו חומרים מומלץ להשתמש?

​חומרי איטום בריכות שחיה

למה חשוב לבצע איטום בריכות שחיה?

איטום בריכות שחיה ומאגרי מים הוא קריטי בחשיבותו, כדי לשמור על המים בתוך הבריכה, שלא יזלגו החוצה, יגרמו לנזקי רטיבות בסביבה והוצאות גדולות. לא פחות חשוב לבצע איטום יסודי גם כדי למנוע חדירה של גורמים מזהמים לתוך הבריכה מהסביבה החיצונית, שעלולים להפוך את הבריכה בלתי מתאימה לרחצה.

מה קורה אם הבריכה לא אטומה בצורה מקצועית?

הזמן האופטימלי לבצע בו את האיטום לבריכת שחיה בצורה יסודית ומקצועית הוא בזמן הבנייה של הבריכה. כאשר הבריכה עדיין לא מקובעת, האלמנטים השונים עדיין לא מחוברים אליה ויש עדיין מקום לשינויים. כך ניתן לבצע איטום בצורה אופטימלית, עמידה ואיכותית לטווח ארוך- גם מהצד החיצוני של הבריכה (במיוחד במקרים בהם היא שקועה באדמה ומוקפת בקרקע) וגם מהצד הפנימי שלה.  

כאשר האיטום לא מתבצע בצורה טובה, אך הבריכה כבר בנויה, קשה מאוד לתקן את הפגמים במערכת האיטום על גבי הדופן הפנימית או החיצונית של הבריכה, לאחר שכבר הותקנו החיפויים, חוברו המערכות השונות, מילאו את הקרקע מסביב לשלד הבריכה וכן הלאה. 

שלבי העבודה בתהליך איטום בריכת שחיה

איטום בריכות שחיה מתבצע לפי שלבים שונים, המיועדים לתת מענה יסודי ומקיף לשכבות ולחלקים השונים בבריכה:

  • ראשית מומלץ לבצע בדיקת הצפה כדי לבדוק איפה בבטון קיימים כשלים הדורשים חיזוק וטיפול.
  • לאחר התייבשות הבטון ניתן לבצע תיקון סגרגציות בבטון תוך התייחסות נפרדת לדופן החיצונית והפנימית.
  • טיח בריכות הוא טיח מיוחד ייעודי למשטחים חשופים למים והוא מיועד ליצור שכבה ישרה ואחידה על גבי הבטון לאחר תיקון הפגמים.
  • בשלב הבא ניתן ליישם חומר איטום בהתזה או מריחה, בהתאם לתכנון של יועץ איטום בעובי הרצוי.
  • כעת ניתן להדביק חיפוי פסיפס או קרמיקה
  • לבסוף יש ליישם חומר איטום מישקים ייעודי לבריכות שחיה, עמיד במים ובפני קרינת UV

 

חומרים מומלצים לשימוש בבריכות שחיה

 

לסיכום, קיים מגוון רחב של חומרים ומערכות אשר בהם משתמשים בבריכות שחיה. חלקם מתאימים לבריכות בטון וחלקם מתאימים לבריכות פיברגלס. חשוב לבחור חומרים איכותיים תוך התייעצות עם יועץ איטום בריכות שחיה מקצועי ולבנות תוכנית איטום וחיפוי שתספק את צרכי האיטום בבריכה לשנים רבות. צרו קשר למידע נוסף.