לשיחה עם נציג
תפריט

כל ילד קטן יודע שכדי להרכיב בית מלגו יציב וחזק, עליו להציב את קוביות הלגו מכל צדדיו – בקירות, ברצפה ובגג הבית. למעשה כך בדיוק מתבצעות פעולות האיטום של מבנים שונים בתחום הבניה, כאשר המטרה המרכזית היא להעניק מעטפת חזקה ואיכותית לכל חלקי המבנה.

שיטות וחומרי האיטום הם רבים ומגוונים, וכל אחד מהם מותאם על פי סוג פרויקט הבניה המתוכנן – ישנם מבנים תת קרקעיים כמו חניונים, מרתפים, מקלטים ועוד הדורשים אטימה מיוחדת נגד חדירת רטיבות המצויה בקרקע.

בנוסף גם מבנים חיצוניים המצויים מעל הקרקע וחשופים לשמש ישירה כמו מרפסות שמש, גג מרוצף או עשוי רעפים זקוקים גם הם לאטימה מתאימה כדי למנוע חדירה של מים ורטיבות אל פנים המבנה.

בין חומרי האיטום המוצעים, ניתן למצוא גם את חומר הפוליאוראה שהינו אחד מחומרי האיטום האיכותיים והמומלצים לצורך איטום עמיד וחזק של רצפות, מאגרים, מיסעות כלי רכב ועוד.

מהו חומר הפוליאוראה ומהם יתרונותיו?

מדובר על חומר פולימר שיש לו תכונות אלסטיות, ולכן הוא משויך אל משפחת חומרים אלסטומרים הודות לתכונותיו הגמישות ויכולתו לחזור למצב הטבעי במידה ומופעל עליו לחץ או כיווץ.

חומר הפוליאוראה שייך במקור לקטגוריית חומרי הציפוי, אך בגלל תכונותיו המעולות הוא משמש גם כחומר איטום איכותי ומומלץ.

יתרונותיו של החומר הם רבים וכוללים בין השאר גם גמישות גבוהה, התקשות מהירה של כמה שניות בלבד ועמידות מצוינת בפני שחיקה מלחות וחומרים כימיקלים.

כל אלו מאפשרים לעשות שימוש בפוליאוראה לצרכים שונים בתחום הבניה כמו ציפוי, איטום וגם בידוד.

היכן מומלץ ליישם פוליאוראה?

יישום חומר הפוליאוראה מצוין עבור מגוון שימושים כמו איטום של בריכות שחייה, מאגרי מים, מתקנים לטיהור מי שפכים כמו גם מאגרי מים המיועדים לשתייה כיוון שהחומר קיבל את אישור מכון התקנים.

נוסף לכך, החומר מתאים גם ליישום במפעלים המייצרים מזון והוא מאושר ע"י ארגון ה-FDA למגע עם מזון – הסיבה לכך היא הרכב החומר העשוי 100% מוצקים, ואינו מכיל מדללים וזרזים אורגניים ולכן לא קיימת פליטה של גז רעיל במהלך הריאקציה.

אחת מהתכונות הבולטות של הפוליאוראה היא חוסר רגישות ללחות, ולכן חומרי איטום מסוג זה יהיו מצוינים לשימוש בתנאים של רטיבות, לחות והיווצרות קורוזיה.

דרכי יישום ומידע נוסף

ניתן ליישם את הפוליאוראה באמצעות אקדח התזה מיוחד, המאפשר התזה בלחץ גבוה ובחום של מינימום שבעים מעלות. כתוצאה מדרך יישום זו החומר מתייבש על גבי התשתית במהירות, והוא מעניק שטח אטום ועמיד תוך מספר שניות בודדות בלבד.

לפני יישום החומר בהזרקה, יש להכין את התשתית בהתאם – לבצע ניקוי יסודי של השטח המיועד ליישום, לייבש היטב וליישם פריימר כשכבת יסוד לקליטת החומר. 

חברתנו מתמחה בפיתוח ושיווק של מוצרים מתחום הבנייה והתעשייה, ומייצרת מגוון טכנולוגיות מתקדמות ופתרונות חכמים לבניה בטוחה ויעילה. למידע נוסף על חומר הפוליאוריאה מוזמנים ליצור אתנו קשר.