לשיחה עם נציג
תפריט

איטום רצפות בחדרים רטובים – חשיבותו של האיטום המקצועי

כאשר מתכננים את תהליך הבניה של חדר מסוים, ובין היתר את תהליך האיטום, יש לקחת בחשבון את היותו חדר יבש או חדר רטוב, נושא זה הינו חשוב ביותר משום שחדרים רטובים מסוכנים יותר מחדרים יבשים. כדי להפחית את רמת הסיכון וכדי להגן על המשתמשים במקום, על החדרים הרטובים לעמוד בתקנים מסוימים בהם לא צריכים חללים יבשים לעמוד.

דרישות ייחודיות שחלות על חדרים רטובים ואינן חלות על חדרים יבשים

לפי תקנים מסוימים שחלים על חדרי רטובים, יש לבצע בין היתר איטום תת רצפתי, סוג האיטום הזה אינו נדרש במקרה שמדובר על חדר יבש. דרישות נוספות שחלות על חדרים רטובים נוגעות בין היתר לדלתות פנימיות, בחדרים רטובים יש להתקין דלתות שעמידות בפני רטיבות, כאשר בחדרים יבשים אין צורך להקפיד על כך.

כאשר מדובר על רכיבי גבס שמיועדים לחדרים רטובים, יש לבחור ברכיבי גבס שעמידים בפני רטיבות, לרכיבים אלו צבע ירוק. לעומת זאת, ישנם רכיבי גבס שמתאימים לחדרים יבשים, לרכיבים אלו צבע לבן.

גם סוג הצנרת והשימוש בצנרת משפיעים על הקביעה האם מדובר על חדר יבש או על חדר רטוב. במידה שמדובר על מטבח שנמצא בדירה שמשמשת למגורים, לא יחשב המטבח לשטח רטוב, זאת משום שהוא משולב עם חלקים אחרים של הבית, ביניהם: הסלון ופינת האוכל. בניגוד לכך, מטבח ציבורי או תעשייתי כן ייחשב לשטח רטוב.

נושא נוסף בו יש להתחשב כאשר מבחינים בין חדר יבש ובין חדר רטוב הוא האם החדר חשוף לגשמים. במידה שמרפסת אינה מקורה למשל, היא תיחשב לשטח רטוב. כמו כן, יכולה מרפסת מקורה להיחשב לשטח רטוב במקרה שהגשם יורד בשיפוע בשל רוחות.

חדרי השירותים נחשבים לחדרים רטובים בכל מצב שהוא – גם אם יש בהם כיור וגם אם אין בהם כיור. כמו כן, נחשבים חדר הכביסה וחדר המקלחת לחדרים רטובים.

חדרים שחשופים למים באופן מתמיד – איטום מקצועי מונע נזקי רטיבות

כאשר מדובר על חדרים רטובים שחשופים כל הזמן למים, חשוב מאוד להקפיד על נושא האיטום. במידה שהחדר לא נאטם באופן תקין, עשויות להיווצר בעיות רטיבות שיובילו לנזקים קשים שרק יחריפו עם חלוף הזמן. ככל שהזמן יעבור יהיה קשה יותר לבצע תיקונים ותהליך התיקון יהיה יקר יותר.

אטום החלל, לרבות איטום רצפות בחללים רטובים, ישמור על המבנה יציב וחזק וימנע היווצרות של עובש ופטריות. באמצעות איטום איכותי יהיה ניתן למנוע מהמבנה להיחלש ואפילו לקרוס ובנוסף לכך, למנוע נזקים שעלולים לפגוע בבריאותם של בני הבית. כדי לאטום את רצפות החדרים הרטובים בצורה תקינה, יש לפנות אל בעל מקצוע שמתמחה בתחום ולוודא שהוא משתמש בחומרים איכותיים שמחזיקים בתווי התקן הדרושים.

חברת א.צ – לעבודת איטום איכותית ומדויקת

איטום רצפות בחדרים רטובים הוא חלק מהותי מעבודות האיטום שצריכות להתבצע בכל מבנה. כדי שעבודה תתבצע בצורה מקצועית ומדויקת וכדי למנוע נזקי מים בהמשך, יש לקבל שירות מבעל מקצוע מנוסה ומיומן שמתמחה באיטום מבנים, לרבות איטום רצפות בחדרים רטובים.

במידה שאתם מעוניינים לאטום את רצפות החדרים הרטובים שבביתכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו – אל חברת א.צ. החברה שלנו מספקת מגוון פתרונות איטום ועובדת עם חברות בנייה רבות. אנו מציעים לקהל לקוחותינו מגוון חומרי איטום איכותיים שמחזיקים בתו תקן ישראלי, אירופאי ובתו ירוק ומלווים את הלקוחות שלנו במהלך עבודת האיטום.

אתם מוזמנים ליצור קשר, לקבל ייעוץ, הדרכה ולרכוש חומרי איטום איכותיים!