לשיחה עם נציג
תפריט

שיקום מבנים הוא תחום המתייחס לשיפוץ מאסיבי ויסודי של בניינים במצב מתקדם של בלאי והזנחה, שצריכים לעבור תהליך מקצועי ומתוכנן היטב, כדי להשיב אותם למצב ראוי לשימוש.

במקרים אחרים, מבנים כאלו נמצאים בסביבה אגרסיבית כמו בקרבת חוף הים, כאשר האוויר רווי מלחים ולחות שיכולים להאיץ תהליכי בלאי של הבטון ושל החזית.

עם זאת, קיימים סוגים שונים של תהליכי שיקום מבנים ולכל אחד מהם דרושים סוגי חומרים אחרים.

אם כן – אילו סוגים של תהליכי שיקום קיימים ואילו חומרים מתאימים לכל תחום?

חומרים מומלצים לשיקום מבנים

חומרים לשיקום מבנים – בהתאם לתהליכי שיקום שונים

שיקום חזית המבנה (שיקום אסתטי) – עבודה אסתטית בעיקרה, המתבצעת על ידי חידוש שכבות האיטום של קירות חיצוניים ועל הגג, חידוש אריחי חיפוי במידת הצורך, טיח וצבע.

שיקום בטון (שיקום קונסטרוקטיבי) – מדובר על תהליך מורכב יותר, שעשוי לגעת בחלקים רבים של המבנה ומצריך כמובן מעורבות של מומחים בתחום, כדי להבטיח שיקום בטיחותי של המבנה והבאת המבנה למצב תקין ושמיש, ללא סכנה לדיירים.

שיקום בטון כולל טיפול במוטות הברזל, אשר לעיתים נפגעים על ידי קורוזיה בגלל חשיפה ללחות ורטיבות, כמו גם בטון מתפורר וסדוק בעקבות התנפחות המוטות, וכן תהליכים של חיזוק ואיטום הבטון הקיים במבנה כדי להתאים את המבנה לתקני הבניה החדשים.

לצורך עבודות שיקום בטון, תוכלו למצוא אצלנו מגוון רחב של חומרים עבור תהליכים שונים.

שימור מבנים – כאן מדובר על מבנים ותיקים מאוד, שיש להם ערך היסטורי, תרבותי או לאומי ויש צורך לשמר אותם ככל האפשר בצורתם המקורית. שימור מבנים כולל מגוון רחב של עבודות שיקום קונסטרוקטיבי ושיקום אסתטי.

חומרים ייעודיים לשיקום מבנים מבית א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה

ספיר 670 חומר לשיקום בטון קונסטרוקטיבי בסביבה אגרסיבית ורגילה, לתיקון עמודים וקורות בטון, סתימת כיסי חצץ ועוד. מעניק ניקוד לפי ת"י 5281 לבניה ירוקה, בפרק 4 סעיפים 4.3+4.1 .

ספיר 672 חומר לשיקום בטון בשכבה דקה בסביבה אגרסיבית ורגילה, למבנים תת קרקעיים ומבנים בסביבה ימית, מוצרי בטון טרומי ועוד. מעניק ניקוד לפי ת"י 5281 לבניה ירוקה, בפרק 4 סעיפים 4.3+4.1. 

ספיר 630 גראוט צמנטי שפיך למילוי חללים, בעל תו תקן ירוק ומעניק ניקוד לפי ת"י 5281 לבניה ירוקה, בפרק 4 סעיפים 4.3+4.1 

ספיר מארין מלט צמנטי מהיר התקשות לשיקום בטון ותיקונים, בעל תו תקן ירוק, מעניק ניקוד לפי ת"י 5281 לבניה ירוקה, בפרק 4 סעיפים 4.3+4.1.

ספיר 690 חומר להגנה על מוטות פלדה מפני קורוזיה, בעל תו ירוק, מעניק ניקוד לפי ת"י 5281 לבניה ירוקה, בפרק 4 סעיפים 4.1+4.3 

לסיכום, א.צ. טכנולוגיות מפתחים, מיצרים ומספקים מגוון רחב של חומרים מומלצים לשיקום מבנים – לשלבים שונים של התהליך ולסוגים שונים של שיקום מבנים, עם תו תקן ירוק ובאיכות ללא תחרות. צרו קשר לקבלת ייעוץ מקצועי ומידע נוסף.