לשיחה עם נציג
תפריט

האיטום הקריסטלי נחשב לאחת משיטות האיטום החדשניות ופורצות הדרך בתחום האיטום, כיוון שטכניקה זו מאפשרת להשיג אטימה איכותית ועמוקה הודות לתהליכי ריאקציה הנוצרים בחומרי האיטום הקריסטליים.

המערכת הקריסטלית מאפשרת לייצר גבישים לעומק הבטון, המעניקים אטימה מוחלטת לאורך כל קיים הבטון (הקריסטלים ממשיכים להיווצר בכל מגע עם מים, ובכך "ממלאים" את הבטון לאורך כל חייו ואף מעניקים לו חוזק פנימית עם הזמן).

PENETRON מציעה מערכות איטום קריסטלי למגוון תשתיות ולמגוון יישומים. כך למשל, המערכת הגבישית יכולה להגיע בצורת תוסף אטימה לתערובת הבטון, כציפוי נוזלי למריחה על פני שטח הבטון, כמלט למילוי שקעים בבטון (המאפשר איטום תחת לחץ מים פעיל) ועוד. 

מערכת איטום קריסטלי PENETRON

איטום נזילות ורטיבות במרתפים ובחניונים עם PENETRON

היווצרות הגבישים בעומק הבטון מייעדים את חומר האיטום הקריסטלי ליישום באזורים החשופים באופן מוגבר לנזקי מים כמו מרתפים, חניונים תת קרקעיים ומבנים אחרים הנמצאים בעומק האדמה.

במקרים בהם מתגלים רטיבויות ונזילות במבנים התת-קרקעיים הללו, ניתן לטפל בנזקי המים השונים באמצעות יישום חומרי איטום קריסטליים שיאטמו באופן מהיר וחזק את תשתית הבטון הפגועה. כך למשל, ניתן להשתמש ב- PENEPLUG – מלט מהיר התקשות לחסימת פרצי מים פעילים ולאיטום. 

איטום בריכות שחיה עם PENETRON

בריכות שחייה נחפרות בעומק האדמה לצורך הקמת תשתית הבריכה, שעשויה לרוב משכבת בטון חזקה שתפקידה לחצוץ בין הקרקע למים המצויים בתוך הבריכה. כדי למנוע זליגה וחלחול מים מהבריכה אל האדמה, חשוב לבצע איטום איכותי בבריכת השחייה כבר בשלב הקמתה.

כיוון ששיטת האיטום הגבישי פועלת במיטבה במגע ישיר עם מים, ניתן לבצע את תהליך האיטום עם חומרי איטום קריסטליים המסוגלים לעמוד בלחצי מים גבוהים ומספקים הגנה לאורך כל חיי הבטון. 

איטום מאגרי מים עם PENETRON

מאגרי מים הינם אזורים עם סיכון מוגבר להיווצרותם של נזקי מים רבים, זאת מכיוון שקיימת בהם נוכחות מים תמידית וכן כיוון שלרוב מאגרים אלו יגיעו אל עומק הקרקע ויהיו חשופים באופן תמידי לסביבה של מי תהום. לכן, יש ליישם מערכת אטימה איכותית וחזקה במיוחד, שתגן מפני חלחול ומעבר מים מחלקו הפנימי של המאגר החוצה וההיפך – מניעה של מעבר מים מהחלק החיצוני אל פנים מאגר המים.

איטום קירות דיפון עם PENETRON

קירות דיפון הינם קירות תמיכה פנימיים המהווים את היסודות של כל מבנה. מפאת חשיבותם בהענקת יציבות, עמידות וחוזק למבנה יש צורך ליישם עליהם מערכת אטימה איכותית ביותר שתישמר לצמיתות. גם במקרה זה, שיטת האיטום הקריסטלי תתאים לצורך הגנה מלאה ואיטום מפני חדירות מים. 

מערכת איטום קריסטלי PENETRON

איטום מפנים הבטון עם PENETRON

באופן כללי, בשל העובדה כי הגבישים נוצרים בעומק הבטון ומגיבים לכל מגע עם מים, מומלץ להוסיף את המערכת הזו אל תערובת הבטון עוד בטרם יציקתה.

PENETRON ADMIXS  הינו תוסף גבישי אשר מוסיפים אל תערובת הבטון בעת הכנת מנת האצווה. בעת היישום החומרים הפעילים יוצרים גבישים ויוצרים איטום במעברים הנימיים בבטון ונוצר מבנה גבישי בלתי מסיס. התוסף מעניק איטום בעומק הבטון לאורך כל הקיים שלו.