לשיחה עם נציג
תפריט

איטום הגג היא אחת המשימות החשובות ביותר לשמירה על איכות החיים במבנה ועל אריכות חיי המבנה. כאשר איטום הגג אינו תקין, מתחילים לחלחל מים פנימה, לפגוע בתשתיות ובאיכות החיים וככל שהמצב נותר ללא טיפול – מידת הנזקים רק הולכת ומחמירה.

לכן, כאשר מבצעים עבודות איטום גגות, חשוב להשתמש בחומרי איטום איכותיים ולהתאימם לסוג הגג והאלמנטים שעליו. 

מוצרי חובה לאיטום הגג

סוגי חומרים ומוצרים לאיטום גגות

איטום הגג מתבצע על פי רוב באמצעות שלושה סוגי חומרים עיקריים:

ביטומניים – יריעות ביטומניות, משחה ביטומנית וזפת חם.

אקריליים – מיושמים במריחה בדרך כלל, אך יעילים בתנאים מסוימים בלבד.

פוליאוריאה –  נחשבים עמידים מאוד בפני השמש וכן בפני מים לטווח ארוך.

איטום הגג עם יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן יריעות מחומר ביטומני, המיושמות על הגג באמצעות הלחמה. היריעות עמידות לטווח ארוך מאוד, נחשבות יעילות במיוחד בהשוואה לחומרי איטום רבים אחרים לגג, מתאימות לגגות בטון חשופים, או גגות עם חומר איטום ביטומני קודם, כאשר הגג פנוי יחסית מאלמנטים קבועים, כמו דודים וקולטים, מזגנים, צלחות לווין – אשר עלולים להקשות על פריסה טובה של היריעות.

ניתן לאטום את הגג גם באמצעות משחה ביטומנית אשר הינה בעלת כושר היצמדות גבוה, גמישות רבה וכן ניתן להשתמש בה בשילוב יריעות ביטומניות לפי הצורך. אולם, הפתרון הנפוץ יותר הוא השימוש ביריעות ביטומניות. 

איטום הגג עם פוליאוריאה

לאחרונה השימוש בפוליאוראה כחלק ממערכת האיטום על הגג צובר תאוצה, בזכות התכונות הייחודיות שלו והיכולת להעניק לגג איטום חזק ועמיד לאורך זמן. 

אנו בא.צ. מייבאים את הפוליאוריאה של חברת TECNOPOL, Tecnocoat P-2049 – המתאימה במיוחד לאיטום גגות משופעים, בזכות תכונותיה הייחודיות. הפתרון יוצר ממברנת פוליאוריאה טהורה, רציפה ומוצקה, עם גימור אחיד, תחזוקה וניקוי אופטימליים. למוצר יש תו ירוק בינלאומי, תו EPD והוא מעניק ניקוד על פי תקן LEED ותקן 5281 לבנייה ירוקה. בנוסף, פתרון זה מתאים גם ליישום במערכת איטום בגגות צבעוניים.

גגות צבעוניים 

גגות צבעוניים הם פתרון אידיאלי לניצול מיטבי של הפוטנציאל הקיים בגגות. הם משמשים למגוון צרכים, כמו חיסכון באנרגיה, או יצירת אנרגיה ירוקה, מספקים בידוד ואיטום אופטימלי, מסייעים להתמודדות עם משבר האקלים ואף תורמים להרחבת השטחים הפתוחים בעיר. ואיך זה קשור לאיטום? כל אחד מהגגות צריך בסיס איטום חזק ועמיד, אשר יכיל ויעמוד בעומסים של כל האלמנטים הצפויים להיות על הגג. 

לאילו סוגי גגות מתאימה הפוליאוראה של טכנופול?

  • גג לבן – בעלת שכבת ציפוי רפלקטיבית המחזירה את קרני השמש, מאריכה את חיי האיטום ומסייעת לחיסכון באנרגיה במבנה.
  • גג צהוב – גג PV (פוטו וולטאי) אטום, המיועד ליצירת חשמל מאנרגיית השמש. 
  • גג חום/ירוק – גג אטום מגונן או עם מצע גידול מקרקע טבעית.
  • גג כחול- מכיל מערכת השהייה למי גשמים כדי להקל ולמנוע עומסים על מערכות הניקוז העירוניות. 

לסיכום, בחירת חומר האיטום המתאים הוא אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך נכון ומקצועי של איטום גגות. קבוצת א.צ. מציעה מגוון פתרונות לאיטום גגות, שמיועדים לעשות לכם עבודה יותר קלה, יותר חסכונית ללקוח ויותר איכותית – לטווח ארוך. צרו קשר למידע נוסף!