לשיחה עם נציג
תפריט

אם אתם מחפשים מידע על חומר איטום ידידותיים לסביבה, אתם במקום הנכון. העידן המודרני בו אנו חיים דוגל במציאות ועולם ירוק ובריא יותר. הטרנד החל כבר לפני כמה שנים כאשר אנשים הפכו להיות מודעים יותר לתזונה ולאוכל שהם אוכלים, והבינו כי האוכל המתועש אינו אידאלי וחיוני לגוף. כך הלכה והתפתחה המגמה של בריאות וכושר גופני, ובכלל אימוץ שלאורח חיים בריא וירוק יותר.

המציאות הירוקה היא ידידותית יותר לסביבה, כך שניתן לשמור על הסביבה בה אנו חיים מכל מיני מזהמים שונים שעלולים לפגוע בה וגם בנו. נוסף על אימוץ של אורח חיים בריא יותר עבור כל אחד ואחת, גם בתחום הבניה הטרנד הפך להיות נפוץ ופופולרי יותר בשנים האחרונות.

חומרי איטום וגמר ידידותיים לסביבה

הטרנד שכבש את עולם הבניה – חומרי בנייה ידידותיים לסביבה

תחום הבניה הולך ומתפתח ללא הרף במדינה. בכל מקום ניתן לראות אינספור בניינים גדולים שנמצאים בשלבי בנייה שונים, אם לצורך מגורים, עסקים או תעשייה. הרצון לעולם ירוק וידידותי יותר יצר את הטרנד שקיים כיום בעולם הבניה, והוא בעל הכינוי בניה ירוקה.

הבניה הירוקה מאמינה בגישה אסטרטגית הקשורה לתחום הבניה כבר מהתחלתו של כל התהליך. כך שכל השלבים השונים הקשורים אל הבניה, משרתים את המטרה העיקרית של יישום בניה ירוקה ותכנון מבנה שיהיה ידידותי יותר לסביבה. בדרך זו ניתן ליצור מבנה פרטי או עסקי שהוא בריא ונוח לכל הסביבה, תוך שימוש מועט ככל הניתן במשאבים מודרניים הפוגעים בסביבה כמו חשמל, מים ועוד משאבים העלולים לזהם את הסביבה.

מהם היתרונות של בניה ירוקה

באמצעות הבניה הירוקה ניתן לשמור על איכות הסביבה, וגם ליהנות מסביבת מגורים או שהייה נעימה ויעילה יותר. לדוגמה, באמצעות ניצול מקסימלי של אור היום הטבעי ניתן לחסוך כסף רב בהפעלת חשמל לצורך תאורה שאינה טבעית, וגם לשמור על הסביבה מפני הפעלת חשמל שגורם לפגיעה בסביבה.

ניתן לעשות זאת באמצעות שיטת בניה איכותית וידידותית יותר, כאשר המבנה יהיה עם כמה שיותר חלונות מכל כיוון. כך שאור היום יחדור מבעד לאותם חלונות ללא הפרעה, והשימוש בחשמל יופחת כמה שיותר.

קיימת אפשרות גם לחיסכון באנרגיה בכל הנוגע לחימום או קירור של המבנה. במקום להשתמש במזגנים או תנורים הצורכים חשמל ואנרגיה רבה, ניתן להקים את המבנה באמצעות חשיבה ותכנון ידידותי וירוק יותר לסביבה. כבר בשלב הבניה ניתן להוסיף שכבת בידוד תרמי על גבי פתחי המבנה, רצפה, גג ועוד וכך להשיג סביבה מבודדת יותר מחום או קור וצריכה מינימלית ככל הניתן של אנרגיה מיותרת.

חומרי איטום וגמר ידידותיים לסביבה

חומרי בניה ידידותיים לסביבה – איך עובד השימוש בהם?

כאמור, שיטת הבניה הירוקה הפכה להיות נפוצה ופופולרית ביותר בקרב חברות בניה רבות. כמו שהתכנון לבניה זו נערך בשלב מקדים לפני תחילת פרויקט הבניה, קיים דגש גם בכל הנוגע לשימוש בחומרי הבנייה מהם יוקם המבנה.

מכיוון שהמטרה העיקרית של בניה ירוקה היא שמירה על איכות הסביבה, והפצת כמה שפחות מזהמים וחומרים אחרים שיכולים לפגוע בסביבה – קיים צורך בהקמת המבנה תוך שימוש בחומרי בנייה ירוקים, שאינם יזיקו לסביבה. לרוב חומרי הבנייה עשויים מחומרים ותרכובות כימיות שונות, שהאדים שהם מפיצים עלולים לפגוע בסביבה ואף לעלות את זיהום האוויר.

ניתן למצוא מגוון חומרי בנייה ירוקים וידידותיים לסביבה כמו חומרי איטום מיוחדים. חומרי האיטום משמשים לאטימה והגנה מיטבית במבנה, בעיקר בתנאי מזג אוויר קשים כמו קור וגשם או לחות גבוהה. בין חומרי איטום אלו קיימים חומרים שאינם עשויים תרכובות מסיסות שעלולות לזהם את הסביבה, כאשר בסיס החומרים הינו טבעי ועל בסיס מים. כך מושגים כמה יתרונות בולטים – גם מעניקים אטימות גבוהה למבנה, שמירה על המראה הטבעי וכמובן גם שמירה על הסביבה מפני חומרים מזהמים.