לשיחה עם נציג
תפריט

ההתפתחות והקידמה הטכנולוגית איננה פוסחת גם על ענף הבניה, והודות לכך ניתן לראות מגוון חידושים, פיתוחים וטכנולוגיות המשפיעים באופן חיובי על ההתקדמות בענף זה. הבניה המסורתית נשארה כשהייתה עם תהליכי בניה שונים הכוללים יציקת יסודות של מבנה, יישום טיח, איטום, עבודות ריצוף ואינסטלציה ושימוש במגוון חומרים איכותיים. החלק שהשתנה במרוצת השנים היא הטכניקה, שיטת העבודה והחומרים עצמם. מה המטרה? לקצר ולייעל את פעולות ותהליכי הבניה, תוך מקסום איכות המבנה שיבטיח יציבות, עמידות וחוזק לשנים רבות.

איטום גבישי הינו אחד מבין הטכנולוגיות המתקדמות שהאיצו את התפתחות הענף, ועליו נעסוק במאמר זה נוסף על סקירת חומרים ומוצרים המבוססים על טכניקה ייחודית זו.

טיח צמנטי לשיקום ואיטום גבישי

מהי טכנולוגיית איטום גבישי?

טכנולוגיית האיטום הגבישי הינה טכנולוגיית אטימה מתקדמת המסוגלת לבצע איטום איכותי ויסודי בעומק הבטון. פעולה זו מתבצעת באמצעות התכונה המיוחדת של החומר אשר החודר לעומק הבטון, ומייצר מעין גבישים קטנים ועמידים אשר מונעים מעבר וחדירה של מים, נוזלים ולחות וכך מבטיחים אטימה יסודית ואיכותית.

מהם היתרונות של איטום גבישי?

  • עמידות לאורך זמן – היווצרות הגבישים לשיפור האטימה נוצרים בתגובה כימית כאשר חומר האיטום נקשר עם מים או לחות. תגובה זו מונעת תהליך של התחממות יתר של משטח הבטון, דבר המסייע למנוע היוצרות סדקים בבטון ומבטיח עמידות גבוהה של האיטום למשך זמן רב. 
  • אטימה ומיצוק של יסודות הבטון – חומר האיטום הגבישי חודר לעומק הבטון, ובכך מעניק אטימה משופרת ואיכותית יותר בתשתית הבטון. גבישי הקריסטל הנוצרים בתהליך האטימה מונעים מעבר של מים דרך סדקים ונקבוביות, ובנוסף גם ממצקים את התשתית למסה אחידה, קשיחה ועמידה הרבה יותר. כמו כן, הגבישים מאריכים את קיים הבטון ופעילים בו לאורך כל חייו.
  • מניעת נזקי עובש – טכנולוגיית האיטום הגבישי מונעת מעבר של מים מבעד לתשתית הבטון, אך למרות זאת רמת הלחות בה נשמרת ואיננה עולה.
  • יישום נוח במגוון תשתיות – חומרי האיטום הגבישי ניתנים ליישום במגוון תשתיות כמו גם תשתיות בטון הבאות במגע עם מקורות מים כמו מנהרות תת-קרקעיות, מאגרי מים ועוד. בנוסף, שיטת היישום של חומר האטימה היא נוחה ופשוטה ואיננה מחייבת שימוש בכלים מיוחדים.
  • ידידותיים לסביבה- מוצרי פנטרון אינם רעילים ומחזיקים בתו התקן העולמי EPD אשר מצהיר על היותם ידידותיים לסביבה. כמו כן, למוצרי החברה יש תו ירוק סינגפורי, ושימוש במוצרים מעניק ניקוד לבניה ירוקה.

חומרים ומוצרים המבוססים על איטום גבישי

חברת א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה משווקת את מוצריה של חברת PENETRON העולמית, המתבססת על טכנולוגיה גבישית להגנה ואיטום לבטון מפני חדירות מים. בין מוצרים החברה ניתן למצוא את המוצרים הבאים:

  • PENSEAL FH זהו חומר איטום בעל צבע שקוף החודר לעומק תשתית הבטון, ומבצע איטום גבישי המחזק ומגן על התשתית לאורך זמן. נוסף לאטימה איכותית, החומר מנטרל מלחים ומינרלים הנוצרים בעומק התשתית, דוחף אותם מעל פני השטח ומונע מהם להחליש את הבטון.
  • PENECRETE MORTAR חומר אטימה בעל תכונות גבישים קריסטליים, המשולב עם צמנט, חול קוורץ וכימיקלים פעילים. תערובת זו משפרת את התגובה הכימית של החומר עם מים ולחות, וכך מעניקה איכות אטימה איכותית וגבוהה יותר לתשתית.
  • PENETRON חומר אטימה נוסף המשלב כמה תרכובות פעילות הממקסמות את פעולת האיטום, מונעות מעבר של מים גם בלחץ ומאפשרות לתשתית הבטון לנשום ולמנוע נזקי לחות ועובש.

לייעוץ מקצועי עם המומחים שלנו בנוגע לבחירת חומרי איטום המתאימים ביותר מוזמנים ליצור אתנו קשר