לשיחה עם נציג
תפריט

מלט הוא חומר מליטה (צמנט) המגיע באבקה, ומורכב לרוב משילוב של תערובת חול ומים. הרכב זה מעניק למלט תכונות הדבקה איכותיות המשמשות את ענף הבנייה. תערובת המלט הינה אלסטית ולאחר יישומה היא מתקשה והופכת קשיחה ועמידה, ולכן השימוש שנעשה במלט בעבודות הבניה הוא בדרך כלל לצורך איחוי והדבקת לבנים.

יתרונות אלו של המלט מאפשרות לבצע מגוון תיקונים ביסודות עשויים בטון, כיוון שחומר הבטון מכיל בתוכו תערובת של מלט. עם התפתחות ענף הבנייה המודרנית, ניתן למצוא מגוון פתרונות יעילים ואיכותיים המאפשרים לבצע עבודות שיקום ותיקון בזמן קצר, כמו לדוגמה מוצרי מלט מוכן לעבודות מהירות. 

מהם היתרונות של מלט מוכן?

מלט מוכן הינו תערובת מוכנה של אבקת מלט הניתנת לעבודה ויישום לאחר הוספת מים בלבד. השימוש במלט מוכן מאפשר לקצר ולייעל את תהליכי העבודה, זאת מבלי לפגוע באיכות העבודה שמתבצעת. כיוון שהחומר מגיע כתערובת מוכנה לשימוש, ניתן ליישם את המלט באופן ידני על ידי מרית וללא צורך בציוד ומכונות מיוחדות. 

באמצעות המלט המוכן ניתן לבצע עבודות תיקון מהירות במבנים ותשתיות עשויים בטון, גם במקרים בהם דרוש תיקון חירום – כמו לדוגמה תיקון של בור שנוצר במדרכה מבטון, איחוי של קירות תמיכה במבנים וכו'.  

מלט מוכן

אילו עבודות ניתן לבצע עם מלט מוכן?

כאמור, המלט המוכן משמש בעיקר לביצוע עבודות תיקון ושיקום בבטון. כיוון שבטון הינו החומר העיקרי המרכיב את יסודות ותשתיות המבנים, במקרה של נזק ופגיעה בבטון כתוצאה מהתפתחות קורוזיה, עומס יתר, רעידות אדמה ושאר מפגעים סביבתיים העלולים להתרחש – הפתרון לתיקון הנזק שנגרם הינו יישום מלט המשמש כחומר שיקומי לבטון. יש לשים לב, כי יש דרגות שונות של פגיעה בבטון, לכן לא תמיד המלט יהיה הפתרון לבעיה. יש לבחון כל מקרה לגופו.

מלט מוכן מיועד לצרכי תיקון ושיקום עמודים וקורות עשויים בטון כמו גם מדרכות, חניונים, מנהרות, תעלות, חורי קידוח ועוד המבוססים כולם על בטון. כמו כן, ניתן להשתמש במלט לתיקון סגרגציות שנוצרות בעת יציקת הבטון. 

המלצות למוצרי מלט איכותיים המשמשים לעבודות מהירות

חברת א.צ טכנולוגיות מתקדמות לבניה מפתחת ומייצרת מגוון רחב של מוצרים וחומרי בנייה איכותיים בעלי תו תקן. בין מנעד חומרי הבנייה המוצעים, ניתן למצוא גם מוצרים ייעודיים לעבודות שיקום ותיקון בטון הכוללים גם מלט מוכן לעבודות מהירות:

  • ספיר 610 מוצר זה הינו תערובת מלט מוכנה המאפשרת שימוש יעיל, נוח ומהיר על ידי הוספת מים בלבד. תערובת המלט הזו מתייבשת ומתקשה במהירות תוך כ-20 דקות, ולכן מיועדת ליישום מהיר במיוחד במקרה של ליקויי בטון המצריכים טיפול ותיקון מהיר.
  • ספיר 620 מלט מוכן נוסף המאפשר עבודה מהירה ונוחה, בעזרת יישום ידני וזמן עבידות של כחצי שעה. 

יש לשים לב כי לפני יישום המלט המוכן וביצוע עבודות התיקון, חשוב להכין את התשתית עליה ייושם החומר כדי להבטיח תיקון מיטבי של משטח הבטון המיועד.