לשיחה עם נציג
תפריט

איטום גגות מבנים הוא פעולה חשובה מאין כמוה, שתפקידה חורג בהרבה מהגנה על הגג עצמו. למעשה, פעולת האיטום מיועדת ליצור שכבת הגנה לכל המבנה, בעיקר מפני נזקי מים.

הסכנה העיקרית מפניה יש להגן על הגג היא חדירה של מי גשמים. לשם כך, נהוג לבצע איטום באמצעות חומרי איטום מקצועיים, שיכולים להגן על הגג מפני חדירת מים לאורך שנים רבות.

אז למה חשוב לבצע איטום מקצועי וכיצד עושים זאת כראוי?

איטום גגות

איך מים פוגעים בגג ובבניין?

מי גשמים יכולים להצטבר על הגג בכמויות גדולות, אם מערכת הניקוז לא מנקזת אותם כראוי. אבל גם כאשר מערכת הניקוז של הגג איכותית ותקינה, מי גשמים הניתכים על הגג בעוצמה, לאורך ימים רבים במהלך החורף, מחפשים את דרכם למקום הנמוך ביותר ומתחילים לחלחל פנימה לתוך הבניין.

הנזק הראשוני הוא כמובן לשכבות העליונות של הגג. במידה ואין מערכת איטום עמידה ואיכותית, המים מוצאים סדקים, חורים וחריצים לחלחל דרכם פנימה לתוך הבניין, תוך שהם פורצים להם דרך רחבה יותר ופוגעים במבנה, בתשתיות החשמל, בפנים הדירות ועוד.

איך מבצעים איטום מקצועי לגג?

ביצוע איטום מקצועי ואיכותי לגג הבניין, נעשה בכמה שלבים:

  1. בחירת קבלן איטום אמין ומקצועי לביצוע עבודת איטום הגג.
  2. בחירת חומר איטום ושיטת איטום מתאימה לגג שלכם, בהתאם לתנאים הקיימים על הגג וחומרי איטום קודמים שקיימים עליו (אם יש כאלה).
  3. ביצוע הכנה יסודית ומקיפה של הגג לקראת תהליך האיטום, הכוללת ניקוי יסודי, פינוי חפצים ואלמנטים שונים מהגג, פתיחת הניקוז ועוד.
  4. יישום חומרי האיטום שנבחרו באופן מקצועי (יריעות ביטומניות, זפת, חומר איטום אקרילי, או פולימרי וכן הלאה).
  5. בדיקת הצפה, שתפקידה לוודא את תקינות האיטום החדש, על ידי הצפה של הגג במים, לפרק זמן ניכר, כדי לוודא שאין נזילות (אופציונלי).


לסיכום,
איטום גגות הוא פעולה חיונית לשמירה על אורך החיים של המבנה, על תקינות המערכות השונות במבנה ולבסוף – על מניעת הוצאות כספיות עצומות, בשל תיקון הנזקים. אם גם אתם רוצים לשמור על המבנה שלכם מפני נזקים חמורים של מים, פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי!