לשיחה עם נציג
תפריט

מבין סדרת המאמרים אשר עולה לאתר, דובר בכמה וכמה מהם על החשיבות הטמונה באיטום מבנים מקצועי. איטום מבנים הנו שלב קריטי בכל תהליך בניה חדש ו\או בתהליך שיקום\תיקון של מבנה קיים. האיטום למעשה מונע חדירה של נזקי חוץ כדוגמת מים (מי תהום, מי גשמים) אשר יכולים להוביל לנזילות, עובש, פטרת ועוד בתוך המבנה. מבין שלל אפשרויות האיטום הקיימות כיום בשוק, ניתן לראות כי היריעות הביטומניות מהוות מרכיב מהותי באיטום והגנה על מבנים.

 

מהן יריעות ביטומניות?

היריעות הביטומניות עשויות מחומר הנקרא ביטומן, אשר הנו חומר אורגני, עשיר בפחמימנים כבדים, שמזכיר את הזפת בצורתו ובמרקמו. מדובר למעשה ביריעות גדולות אשר נדבקות לסוגי תשתית שונים. היריעות מתחברות אחת לשנייה באמצעות חפיפה ביניהן, כך שמתקבלת שכבה אחת רציפה של איטום.

ישנם סוגים שונים של יריעות ביטומניות, השונים אחד מהשני באלמנטים כגון עובי, ציפוי, גודל ועוד. כמו כן, ישנן יריעות אשר מתאימות למשטחים החשופים לשמש (כגון גגות) מסוג APP וישנן יריעות אשר מתאימות למשטחים החשופים לקור קיצוני (כגון מרתפים או מקומות תת קרקעיים) מסוג SBS. השימוש בסוג כזה או אחר של יריעות ביטומניות ייעשה תוך התייחסות ספציפית לפרויקט המדובר, תנאי השטח, התשתית עליה תיושם היריעה ועוד.

היכן מיישמים את היריעות?

היריעות הביטומניות מיושמות על אלמנטים מגוונים, תעשייתיים, תת קרקעיים, בתשתיות (גשרים, מנהרות) ובבניה פרטית (גגות). היריעות מגנות ואוטמות רצפות של מרתפים, חניונים תת קרקעיים, גגות של מבנים פרטיים או מסחריים. הפריסה של היריעה למעשה מונעת חדירה של מים אל פנים המבנה, מה ששומר על תקינות המבנה וחוזקו לאורך שנים.

היישום של היריעות הנו פשוט למראית עין, אך יש לפנות אך ורק לגורמים מקצועיים אשר מיומנים בעבודה עם היריעות הביטומניות. היריעות מיושמות על גבי המשטח תוך הלחמה שלהן באמצעות מבער. הצלחת הפרויקט תלויה ביישום נכון, תקין ומלא שלהן על גבי התשתית המיועדת. יש לזכור, כי אמנם אין לנו שליטה בתנאי הסביבה המשתנים והאגרסיביים לעיתים (כגון חדירת מי תהום או גשמים רבים והצפות), אך כן יש בידינו את הכלים והחומרים להתכונן ולהגן על המבנים והנכסים שלנו מבעוד מועד.

 

קבוצת א.צ. מציעה מגוון יריעות ביטומניות להגנה ואטימה, עבור פרויקטים גדולים וקטנים כאחד. אנשי מקצוע רבים התנסו עם היריעות הביטומניות שאנו מציעים, השתמשו בהן לפרויקטים פרטיים ולאומיים ונוכחו לראות כיצד ההגנה על המבנה נמצאת במיטבה כאשר מיישמים יריעות אלו.

לכל שאלה בנושא, מוזמנים לפנות אלינו והצוות המקצועי שלנו יחזור אליכם.