לשיחה עם נציג
תפריט

ענף הבניה מורכב מאינספור תהליכים מורכבים ושונים, כאשר כל אחד מאלו בעל חשיבות גבוהה במיוחד כדי להשיג את התוצאה הסופית של מבנה איכותי, יציב ובטיחותי. בין שלל התהליכים, קיים תהליך של איטום, שמטרתו להעניק מעטפת הגנה לכל חלקיו החיצוניים של המבנה מפני פגעים ונזקים טבעיים וסביבתיים, כמו גם להעניק הגנה לפנים המבנה (חדרים רטובים) ואף ליסודותיו.

עבודות האיטום מתבצעות בצורה מקצועית ומבוקרת על ידי בעלי מקצוע מנוסים בתחום, כאשר עבודתם באתר הבנייה נעשית באמצעות שימוש בחומרי איטום איכותיים המיועדים למנוע חדירה של מים ורטיבות אל תוך החללים הפנימיים של המבנה. בין שלל מוצרי האיטום הקיימים בתחום, ישנם שני סוגים נפוצים בשימוש אותם נסקור במאמר הבא, ונעמוד על ההבדלים העיקריים ביניהם.

חומרי איטום ביטומנים

חומרי איטום מסוג ביטומן הינם מוצרי איטום בעלי תכונות גמישות ועמידות, זאת כיוון שמדובר בחומר אשר הינו תוצר לוואי מתהליך זיקוק של נפט גולמי. חומרי איטום ביטומניים, על כל סוגיהם, משמשים לאיטום מפני חדירת מים ונזקים מהחוץ אל פנים המבנה, וניתנים ליישום במגוון תשתיות ומקומות. 

השימוש הנפוץ ביותר של איטום בעזרת חומרים ביטומנים הוא לצורך איטום גגות, כאשר פעולת האיטום מתבצעת באופן יעיל ונוח על ידי יישום יריעות ביטומניות ייעודיות. נוסף לאיטום גגות, יריעות אלו משמשות גם לאיטום של שטחים גדולים ונרחבים יותר כמו כבישים, חניונים, גשרים ואזורי פיתוח ותעשייה. חומרים ביטומניים משחתיים ניתנים להתזה או למריחה, ומתאימים לאיטום קורות יסוד, יסודות, תשתיות, מאגרים ועוד. 

יש לזכור, כי חשוב להתאים את חומר האיטום אשר יתאים לתשתית, למטרה, לתנאי השטח ולאילוצים נוספים אשר עולים באופן ספציפי בכל פרויקט. 

חומרי איטום צמנטיים

חומרי איטום עשויים צמנט הינם חומרים המורכבים מתערובת מלט וחול, ולכן מדובר על חומרי אטימה חזקים ועמידים במיוחד. נוסף על תכונות אלו, חומרי איטום צמנטיים מסוגלים להיצמד באופן מיטבי אל משטחים שונים עליהם הם מיושמים, ובכך מעניקים פתרון אטימה יעיל ואיכותי. 

יתרונות אלו של איטום בעזרת חומרים צמנטיים מייעדים אותם ליישום גם בחללים רטובים כמו חדרי אמבטיה, חדרי שירותים, מטבחים, חדרי שירות ועוד. כיוון שחומרי איטום צמנטיים מורכבים מחומרים הזהים לאלו אשר מרכיבים את הבטון, הם יהיו הבחירה הטובה ביותר ליישום על גבי תשתיות עשויות בטון . זאת כמובן נסייג בהתאמת חומר האיטום לתנאי השטח, לסביבה, ליישום ועוד. 

איזה חומרי איטום הם המומלצים ביותר?

התשובה לכך תלויה בסוג פרויקט הבניה עליו יש ליישם שכבת איטום. כפי שניתן לראות, חומרי האיטום הצמנטיים והביטומנים הינם שונים מבחינת הרכב החומרים בהם, ולכן כל אחד מהם יהיה אפקטיבי לצרכי איטום שונים. לדוגמה, חומר איטום ביטומני המורכב משילוב של פולימר, ביטומן ומים יהיה חומר גמיש הרבה יותר לעומת חומר איטום צמנטי העשוי מתערובת מלט, חול ופולימר.

אנו בחברת א.צ. מתמחים בפיתוח של טכנולוגיות מתקדמות לבניה, הכוללות בין השאר גם חומרי איטום צמנטים וביטומנים באיכות גבוהה לשימושים שונים כמו איטום קירות פנים וחוץ, גגות, רצפות, מבנים תת קרקעיים, שטחי תעשייה מסחר ותעשייה ועוד. לייעוץ בנוגע לחומרי איטום מתאימים מוזמנים ליצור אתנו קשר.