לשיחה עם נציג
תפריט

טיח גבס מהווה 60 אחוז מסך סוגי הטיח בהם משתמשים לדירה סטנדרטית, בשל תכונותיו המיוחדות והאפשרות להשתמש בו למגוון צרכים, כמו עיצוב, יישור קירות ואף בחדרי ממ"ד. אז מהן התכונות של טיח גבס שהופכות אותו כל כך מבוקש ואפקטיבי? למה הוא מתאים ואילו סוגים של טיח גבס כדאי להכיר?

מה זה טיח גבס ומה התכונות שלו?

טיח בדרך כלל מורכב משני סוגי חומרים עיקריים:

  • חומר מליטה – מלט, גבס, סיד.
  • חומר אגרגט – חול, שבבי אבנים ועוד.

שילוב שני סוגי החומרים הללו, יוצר סוגים שונים של טיח המשמש בענף הבנייה לצרכים שונים:

ליצירת שכבת יישור לבטון, שכבת יסוד לפני איטום קירות, הרבצה צמנטית ועוד. כאשר יוצרים טיח גבס, לא משתמשים בחומר אגרגט, אלא בחומר מליטה מעורבב עם אבקת גבס לבנה. התוצאה – טיח בעל מרקם עדין וחלק במיוחד. בגלל התכונות המיוחדות שלו, משתמשים בו לביצוע סוגי עבודות טיח מאוד ספציפיות, המצריכות יצירת מראה אסתטי ואחיד, כמו קיר חלק ולבן, לפני שכבת צבע.

מה השימושים של טיח גבס בדירה סטנדרטית

יתרונות טיח גבס

  • מאפשר יצירה של מראה עדין וחלק לקיר – מוכן לקבלת צבע.
  • ניתן ליישום במריחה וגם בהתזה
  • פתרון זול, נוח ומהיר לסתימת חורים וסדקים בקירות פנימיים של הבית. 
  • קיימים מוצרי טיח גבס לממ"ד העומדים בתקן של פיקוד העורף.
  • מתאים בתור שכבת גמר אחרונה.
  • נחשב חזק ועמיד יותר מאשר שכבה של סיד וצבע על הקיר.

לצד יתרונותיו הרבים של טיח הגבס, יש גם חסרונות. למשל, לא ניתן ליישם טיח גבס בחדרים רטובים, בגלל הרגישות שלו ללחות ורטיבות. עם זאת, קיימים מוצרי גבס אחרים, כמו לוחות גבס או בלוקי גבס עמידים בפני מים ולחות, איתם אפשר ואף מומלץ לבנות את קירות החדרים הרטובים.

טיח גבס 540  – זהו סוג של טיח גבס קל, משמש ליישור והחלקה של קירות פנים ותקרות. יש לו תו תקן ישראלי וגם תו EPD ולכן הוא מעניק ניקוד לבנייה ירוקה לפי ת"י 5281 לבנייה ירוקה – בסעיפים 4.1+4.4+4.5.
אידיאלי ליישום בהתזה או מריחה ידנית, עובי 5 – 40 מ"מ בשכבה אחת. יוצר קיר לבן וחלק, מוכן לקבלת שכבת צבע.

טיח גבס 575-S טיח גבס ייעודי ליישור והחלקת קירות פנים, מתאים לשימוש גם במרחבים מוגנים (ממ"ד). הוא עומד בדרישות ת"י 3970 ו-5075. יש לו גם תו EPD והוא מעניק ניקוד לפי התקן בסעיפים  4.4+4.5+5.2.1. מתאים ליישום במריחה או בהתזה בעובי 5 – 50 מ"מ בשכבה אחת.

לסיכום, 

מוצרי טיח גבס מסוגים שונים יכולים להוות פתרון מושלם – איכותי, אסתטי ועמיד – למגוון צרכים. למידע נוסף וייעוץ לבחירת טיח גבס מתאים לצרכים שלכם – צרו קשר.