לשיחה עם נציג
תפריט

איטום מבנים – החשיבות

אחד הדברים החשובים ביותר שיש להקפיד עליהם בעת תהליכי בניה הוא איטום מבנים נכון ומקצועי. תהליך האיטום מתבצע בזמן הבניה על מנת למנוע לאורך זמן מצבים של חדירת מים ורטיבות בכל אחד מחלקי המבנה. איטום מבנים כולל למעשה גם איטום של כל מעטפת המבנה וגם של כל חלקיו הפנימיים, במיוחד באזורים שמוגדרים כ"חדרים רטובים" – כל אותם מקומות בהם ממוקמת אינסטלציה כמו חדרי אמבטיה, מטבחים וכו'. איטום מבנים מקצועי כולל שימוש בחומרי איטום שונים וייחודיים לכל אזור במבנה, בהתאם לאופן בנייתו ושימושו המיועד.

איטום כללי

איטום מתבצע בכל חלקי המבנה, בין אם מדובר באזורים תת קרקעיים כמו מחסנים, מקלטים, פירי מעליות וכמובן יסודות המבנה ובין אם מדובר בחלקים שמעל פני הקרקע, כמו קירות, מרפסות, גגות וכל החדרים הפנימיים- חדרי השינה, המטבח, האמבטיות וכו'.

איטום מבנים נועד למנוע בעיות של רטיבות בכל חלקי המבנה ללא יוצא מן הכלל וכאשר הוא נעשה בצורה יסודית ונכונה עוד בתהליך הבניה נחסכות הרבה בעיות עתידיות. בכל מקרה, איטום דורש תיקונים ושיפורים עם הזמן, ככל

איטום מבנים

שהמבנה מאריך ימים על הקרקע. בעיות מרכזיות בתחום של האיטום הן חדירת רטיבות בין הדירות בבניינים משותפים, חדירת רטיבות מגגות, מרפסות וגינות וכמובן גם חדירת רטיבות מאזורים תת קרקעיים.

עבור כל בעיה באיטום מבנים ישנו פתרון שונה שהוא האופטימלי. שיטות העבודה וחומרי האיטום המתאימים משתנים לפי גורמים שונים ורק אנשי מקצוע בתחום האיטום ידעו לאתר נכון את התקלה ולהציע עבורה את הפתרון המוצלח ביותר.

עלות עבודות איטום

משך העבודות ועלותן נקבעים לפי חומרת הבעיה והעבודה הנדרשת כדי לפתור אותה. איטום מבנים בחלקים תת קרקעיים, למשל, מצריך חפירות בעומק הקרקע ופירוק של תשתיות רבות ולכן נחשב למסובך והיקר ביותר. עבודות המתבצעות מעל לפני הקרקע נחשבות לשכיחות, פשוטות יותר וגם עלותן נמוכה יותר בהתאם.

אחת הבעיות בתחום של איטום מבנים היא מי אמור לשאת בעלויות תיקון התקלות. החוק קובע כי בבעיות רטיבות בבניינים משותפים שנובעות מבעיה בגג או בקירות חיצוניים של המבנה- ועד הבית הוא זה שאמור לשאת בהוצאות. כך גם לגבי כל השטחים הציבוריים האחרים- חדרי מדרגות, חניות, מקלטים וכו'. בעיות רטיבות במעבר בין קירות משותפים בדירות עצמן ובמרפסות הן באחריות הדיירים אצלם התגלתה התקלה.

חומרי האיטום של א.צ. משמשים בעבודות איטום בפרויקטים רבים ברחבי הארץ, גדולים כקטנים ומשמשים מרכיב מרכזי בפתרון בעיות בתחום.