לשיחה עם נציג
תפריט

איטום מרתף

אחד מחלקי הבית שאינם זוכים למלוא תשומת הלב הוא המרתף, אחת הסיבות לכך היא שמדובר על חלל שברוב המקרים לא נמצא בשימוש יום יומי. יחד עם זאת, ישנן פעולות תחזוקה שחייבות להתבצע במרתף, אחת מהפעולות הללו היא איטום.

במידה שיש לכם מרתף בבית והבחנתם בכך שמופיעים בו כתמים של לחות או שמים חדרו אל תוך המבנה, ייתכן מאוד שעבודת האיטום לא נעשתה באופן תקין. במקרה זה, חשוב שתפנו אל בעל מקצוע שמתמחה באיטום מרתפים. בעל מקצוע מנוסה יבצע את עבודת האיטום באופן שיאפשר שמירה על חלל אטום ויבש.

שני סוגים של עבודות איטום – איטום חיובי ואיטום שלילי

עבודות האיטום מתחלקות לשני סוגים מרכזיים, הסוג הראשון הוא איטום חיובי והסוג השני הוא איטום שלילי. כדי שהאיטום יתבצע בצורה נכונה, על בעל המקצוע לבצע גם איטום חיובי וגם איטום שלילי.

איטום חיובי הינו מעין ברירת מחדל. סוג איטום זה מתבצע מצדו החיצוני של המבנה, כך שהוא בעצם עוטף את המבנה. ברוב המקרים, מתבצעת עבודת האיטום החיובי במבנים שנמצאים מעל הקרקע ונעשית בעת בניית המבנה.

האיטום השלילי מיועד עבור חללים בהם לא בוצע איטום שלילי בעת תהליך הבנייה או במקרים בהם האיטום השלילי נעשה באופן לקוי. ברוב המקרים יהיה צורך לבצע איטום שלילי במרתפים, חניונים וחללים אחרים שנמצאים מתחת לקרקע. יש לציין שהאיטום השלילי מתבצע בצד הפנימי של המבנה  ושהוא לא מאפשר למים להיכנס אל תוך החלל, אך הוא לא מונע את הרטבת הקירות החיצוניים.

במידה שהאיטום השלילי לא מתבצע על ידי בעל מקצוע מנוסה, עשויות עלויות התיקונים להיות גבוהות מאוד – הרבה יותר מעלויות התיקונים של איטום חיובי. מעבר לזאת, בתקופת העבודה, לא יוכלו בני הבית להשתמש בחלל (לפחות ברוב המקרים). ישנה חשיבות רבה גם לחומרי האיטום. ברוב המקרים יהיה צורך בחומרים שניחנים בגמישות או בחומרים שיכולים להיצמד היטב לקירות של המבנה.

לפני שמתחילים בעבודת האיטום יש להכין את המרתף. כדי לעשות זאת יש להסיר את כל החומרים מהתקרה, הרצפה והקירות ולהגיע למצב שבו הבטון ייחשף.

יש רטיבות במרתף? אל תתמהמהו – פעולה מהירה תמנע נזקים ותחסוך כספים בהמשך

במידה ששמתם לב לכך שישנה חדירה של מים למרתף ביתכם, חשוב שתפעלו במהירות ושתדאגו לכך שהחלל יעבור איטום על ידי בעל מקצוע שמתמחה בתחום.

חדירת מים למבנה עלולה לגרום לנזקים קשים, ביניהם: נזקים שיסכנו את יציבותו של המבנה, היווצרות של זיהומים, נזק לרהיטים ולמוצרים שנמצאים בחלל, פגיעה במערכת החשמל שיכולה להוביל להתחשמלות ושריפה ונזקים אחרים.

כפי שצוין – עבודת האיטום חייבת להתבצע באופן מקצועי ויעיל ולכלול שימוש בחומרי איטום מתאימים, על כן יש לבחור את בעל המקצוע ואת החומרים בקפידה.

החברה שלנו – א.צ, מתמחה בחומרי איטום ועוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרים שונים. כמו כן, אנו מתמחים בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות בתחום הבנייה. החומרים שאנו משווקים מתאימים לאקלים שמאפיין את ישראל ולשיטות העבודה בהן משתמשים בארץ. כל המוצרים שלנו מחזיקים בתו תקן אירופאי, תו ירוק ותו תקן ישראלי. המוצרים נבדקים באופן מתמיד במטרה לשפר את עבודות הבניה, לייעל אותן ולאפשר ללקוחותינו לשפר את ביטחונם ולחסוך כספים. מעבר לזאת, אנו מלווים את לקוחותינו לאורך כל תהליך העבודה – משלב התכנון ועד סיום הבנייה.

איטום מרתפים שמתבצע בצורה מקצועית ובהקדם, תוך שימוש בחומרים איכותיים, יוכל למנוע נזקים וסכנות. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל ייעוץ מקצועי וסיוע לכל אורך הדרך.