לשיחה עם נציג
תפריט

רטיבות ונזילות במבנים עלולים להתרחש בכל עת כתוצאה מכשלים בביצוע עבודות האיטום של הקירות, רצפות או איטום גגות. מטרתה העיקרית של פעולת האיטום היא לאטום את פנים המבנה מכל נזקי החוץ שקיימים כמו גשם, רוח, רעש ועוד. כמו כן, פעולות האיטום מתבצעות גם בפנים המבנה, בחדרים רטובים כגון חדרי אמבטיה, חדרי שירותים, מרפסות שירות ועוד. בכל תהליך בנייה ראשוני יש ליישם שכבת אטימה מתאימה כבר בשלב הקמת היסודות. ביצוע לקוי של האיטום או אי ביצוע הכנות שטח מתאימות לפני יישום האיטום עלולים לגרום נזק משמעותי למבנה בעתיד הרחוק. לעיתים, כבר לאחר תקופה קצרה ניתן יהיה לזהות את בעיות האטימה, כאשר צצות בעיות של נזילה ורטיבות על גבי הקירות הפנימיים של המבנה.

שיטות האטימה הן רבות ומגוונות ותלויות במספר גורמים כמו סוג המבנה, מיקומו הגיאוגרפי, תנאי מזג האוויר בסביבה, גובהו של המבנה, השימוש שיעשה בו ועוד מספר רב של פרמטרים נוספים. שיטות אלו מתבצעות בעזרת אמצעי איטום מתקדמים הכוללים בין השאר גם עצרי מים תופחים. 

מהם עצרי מים?

עצרי מים משמשים לאיטום של הפסקות יציקה, מפגשי קיר-רצפה, רצפה-רצפה ובחיבורים מבניים נוספים. הייחודיות של עצרים אלו הוא בכושר ההתנפחות שמתרחשת כאשר הם באים במגע עם מים, וכך למעשה נוצרת איטום אפקטיבי וחזק. ניתן למצוא כיום סוגים שונים של עצרי מים העשויים חומרים שונים כמו גומי, פוליאוריטן או PVC שאינו מתנפח בהשוואה לעצרי מים אחרים.

SAPIR SWELL

סוגים של עצרי מים

כאמור, סוגי עצרי המים הם מגוונים, וכיום ניתן לראות כי עצרי מים כימיים מתנפחים הינם אמצעי האטימה המועדפים ביותר. בעבר היה נהוג לעשות שימוש תדיר יותר בעצרי מים העשויים PVC, אותם היו מחדירים אל תוך תבניות היציקה של הבטון לקבלת אטימה מושלמת. 

כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה והפתרונות בתחום הבנייה, נעשה שימוש בעצר מים מתנפח העשוי גומי כמו לדוגמה עצר מים SAPIR SWELL. עצר מים זה מוכן לשימוש ומגיע בגליל גמיש הניתן להתאמה חופשית על פי גודל רצועות האטימה הדרושות. החומר ממנו הוא עשוי הינו בנטונייט עם מטען חשמלי, כך שבמגע עם מים הוא מתנפח ויוצר לחץ גבוה בין חיבורי היציקות ומבטיח אטימה טובה ואיכותית.

היכן ניתן ליישם עצרי מים תופחים?

על מנת שעצרי המים התופחים יעניקו את האיטום המיטבי, יש ליישם אותם בנקודות החיבור בין שתי יציקות בטון שיושמו בזמנים שונים בתהליך הבנייה או שנוצקו מראש בנפרד בהתאם למפרט העבודה. לדוגמה בזמן יציקת בטון ברצפה ויציקה של קירות מבנים תת-קרקעיים, נוצרים מרווחים וסדקים העלולים לגרום לבעיות נזילות ורטיבות ובעתיד ליקויים במבנה. באמצעות יישום של עצרי מים מתנפחים באזורים אלו ניתן למנוע את מעבר הרטיבות, ולשמור על המבנה.

חברתנו מפתחת מגוון פתרונות חכמים לתעשיית הבנייה, ביניהם גם ייצור ופיתוח של חומרי איטום איכותיים המתאימים לאקלים בארץ. לקבלת מידע על עצרי מים תופחים וחומרי איטום נוספים, מוזמנים ליצור אתנו קשר.