לשיחה עם נציג
תפריט

מלט הוא חומר צמנטי, עשוי אבקת צמנט, חול, תוספים פולימריים שונים ולבסוף – מים.

התכונה העיקרית שלו היא הגמישות ונוחות העבודה שלו כאשר הוא טרי, לעומת התקשות שלו לאחר התייבשות, שיוצרת משטח עמיד וחזק במיוחד. לכן מלט משמש גם מרכיב עיקרי בתערובת להכנת בטון למשל. סוגי המלט המוכרים ביותר הם מלט לבן לצד מלט שחור, המכונה גם מלט אפור.

אבל מה ההבדלים בין שני סוגי המלט ומה עושים עם מלט שחור?

שימושים לשמם מתאים מלט שחור

מה ההבדל בין מלט שחור לבין מלט לבן?

מבחינת תכונות החומר, כמעט שאין הבדל בין מלט שחור לבין מלט לבן. שניהם מתאימים להוספה לתערובות שונות, אך עם הבדל עיקרי אחד – הפיגמנטים השונים בכל סוג של מלט, שנותנים לו צבע אחר. בנוסף, במקרים רבים מלט שחור הוא מוצר זול יותר. לכן, כאשר אין צורך מיוחד להשתמש במלט לבן, הבחירה המועדפת תהיה לרוב מלט שחור איכותי.

מלט שחור – שימושים עיקריים

כאמור, מלט שחור משמש במידה רבה להכנת תערובות שונות, כמו בטון, טיט ועוד. אך הוא משמש גם חומר מרכזי בתהליכי תיקון ושיקום בטון.

שיקום בטון הוא שם לתהליכים שונים, מורכבים וחיוניים, המשמשים לכל סוגי המבנים, כאשר חלה שחיקה משמעותית בחלקי הבטון של המבנה.

שיקום בטון עם מלט שחור משמש לצרכים אסתטיים, אך גם לצרכי בטיחות, שכן בטון מהווה מרכיב חשוב בבסיס מבנים ותשתיות ולכן יש להגן עליו ולשמר אותו.

עבודות שיקום בטון עם מלט שחור עשויות לכלול שיפוץ מעטפת מבנה, חיזוק קונסטרוקטיבי, הרחבת תשתיות במסגרת תמ"א 38, אך גם בתהליכי שימור מבנים ועוד.

עבודות שיקום בטון נפוצות עם מלט שחור

  • שיקום עמודים וקורות בטון – מדובר בעיקר על תיקון עמודי בטון בבניינים על עמודים. זוהי שיטת בנייה ישנה יחסית ולכן, גם הבטון המקורי לרוב מחייב טיפול ושיקום בגלל שחיקה, פגיעות מכניות ונזקי מים.
  • חניונים ורמפות – חניונים מקורים ישנים, בנויים לעיתים קרובות לפי סטנדרטים ישנים של בנייה, אך גם שחיקה גבוהה בגלל תנועה של כלי רכב כבדים בכל חלקי החניון, פגיעות מכניות ועוד – מחייבים פעילויות שיקום בטון מקצועיות.
  • מדרכות ואבני שפה – לעיתים קרובות מטופלות ומשוקמות באמצעות חומרי שיקום המכילים מלט שחור.
  • צינורות בטון, מנהרות ותעלות 
  • סתימת כיסי חצץ (סגרגציה) 
  • נוסף על אלה, חומרי שיקום המכילים מלט שחור משמשים גם לצורך תיקון פירי בטון, חורי קידוח, קירות תמיכה, בטון טרומי, בטון דרוך ועוד.

לסיכום, מלט שחור, או מלט אפור הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר בענף הבנייה ובעיקר בתחום שיקום בטון. א.צ טכנולוגיות, מספקים חומרי שיקום מגוונים, בעלי איכויות שונות המתאימים לפרויקטי שיקום שונים, באיכות גבוהה, לצד חומרים משובחים נוספים המבוססים על טכנולוגיות מתקדמות. צרו קשר למידע נוסף!