לשיחה עם נציג
תפריט

כפי שבוודאי אתם יודעים, לכל דבק יש יכולת שונה ופונטציאל הדבקה אחר. לפיכך, כאשר תרצו להדביק משטח מסוים לאחר, אתם תצטרכו להשתמש בדבק המתאים לכך. הדבק אמור להתאים למזג האוויר ולתנאי השטח בו ימצא המשטח. כמו כן, על הדבק להיות מתאים לסוג המשטח אשר אתם מעוניינים להדביק.
בדרך זו תוכלו להבטיח לעצמכם הדבקה מוצלחת, כזו אשר תחזיק מים לטווח הארוך. אם לא תעשו את ההדבקה באופן נכון, כלומר בתנאים לא טובים או עם דבק לא מתאים, אתם עלולים לראות את התוצאות השליליות מגיעות מייד לאחר מכן. המשטחים יודבקו באופן רופף, כזה אשר לא משאיר מקום לספקות בדבר הטעות שנעשתה.
באופן כללי, ניתן לומר שחלוקת סוגי הדבקים נעשית על פי מנגנון ההתקשות שלהם. בשורות הבאות נפרט ונסביר אודות הדבר, כך שתבינו יותר לעומק עליו. בכל מקרה, חשוב להבין היטב את הנושא, כך שאם תהיה לכם צורך בעבודת הדבקה מסוימת, תבינו היטב מה עליכם לקנות ולעשות.

דבקים עם ממס

מדובר בדבקים פופולאריים במיוחד. הדבקים מתקשים עם התייבשותם, כאשר זמן ההתייבשות שונה מדבק אחר למשנהו. לצד זאת, החומר הנוזלי בדבק יהיה מים ברוב המקרים, כמו בדבק נוזלי, וישנם דבקים אשר עושים שימוש בנוזלים אחרים, אורגניים, כמו דבק המגע. בעקבות כך שהדבקים הללו נוטים לרדת בנפחם שלהם עם ההתקשות, הם לא יתאימו למילוי חללים.

דבקים המתקשים באור על סגול

המולקולות בחומרים אלה עוברים תהליכים כימיים בעת החשיפה לאור אולטרה סגול. בסופו של דבר, לאחר חשיפה מספיק ממושכת הופך הדבק לקשה. דבקים מסוימים יסתפקו בקרינת השמש, לצד זאת דבקים אחרים יצטרכו להיעזר במקור מיוחד לצורך קרינת האור האולטרא סגול.

דבקים המתקשים בריאקציה כימית

לאחר ערבוב של שני חומרים ההרכב הכימי של הדבק יווצר ונקבל מוצר סופי דביק ושמיש. בדרך כלל יהיה מדובר בהלי הפילמור, כזה הגורם לשרשרת של מולקולות, המדמות מעין חומרי פלסטיקי. דוגמות לדבקים פופולאריים הם הדבק הסיליקוני, אשר מגיב בעת מגע עם הלחות שבאוויר. לצד זאת, יש את הדבק האפוקסי. אשר 2 חומרים משולבים בו יחדיו.

דבקים רגישי לחץ

קבוצת הדבקים הזו תכלול בתוכה דבקים אשר נצפה בעזרתם את המשטח המיועד להדבקה. במקרים רבים ההדבקה תהיה חד פעמית, ולא יהיה ניתן להסירה. לצד זאת, ישנם מקרים אשר נעשה שימוש בדבק מסוג זה לצורך רב פעמי. הדוגמה הנפוצה ביותר היא הפתקיות הרב פעמיות, אשר מדביקים ומסירים אותן לעיתים קרובות.