לשיחה עם נציג
תפריט

למה להשתמש בטיח תרמי?

בשנים האחרונות ענף הבנייה הירוקה נמצא במגמת עלייה בפרויקטים רבים. הסיבה לכך היא בעיקר אקולוגית, שכן נושא איכות הסביבה הפך להיות הרבה יותר מוכר וחשוב בגלל בעיות זיהום האוויר והסביבה. נוסף על הפן הסביבתי, הבניה הירוקה מביאה תועלת הן לקבלנים הבונים האת הבית והן לדיירים העתידים להשתמש בבתים על ידי הקטנת צריכת המשאבים, חיסכון כספי ושיפור תנאי המגורים. למשל, הודות להוספת חלונות גדולים ומרווחים יותר בבניית בתים, כמות אור גדולה יותר נכנסת לבית במשך רוב שעות היום וכך נחסך הצורך בהפעלת תאורה בין כתלי הבית.

כחלק מהמודעות ההולכת וגוברת לבנייה ירוקה, כיום נעשה שימוש במגוון חומרי בנייה הנחשבים ירוקים וידידותיים לאיכות הסביבה, כאשר הבולט והחיוני ביותר ביניהם הנו הטיח הטרמי.

מהו טיח תרמי

טיח תרמי הוא חומר המשמש בבנייה של מבנים פרטיים או תעשייתיים. ולמעשה הוא כמו טיח רגיל, אך המרכיבים מהם הוא עשוי הופכים אותו להרבה יותר יעיל ואקולוגי. לאבקת הטיח מוסיפים חומרי בידוד מיוחדים, כך שלאחר היישום של הטיח הטרמי על גבי מבנים שונים מתקבל אפקט בידוד פנימי וחיצוני איכותי הנשמר לאורך זמן רב.

מהם היתרונות של טיח תרמי

תכונות הבידוד שנוצרות למבנה בו יושם טיח תרמי, מאפשרות לחללים הפנימיים של המבנה להיות עם טמפרטורה נוחה ונעימה במשך רוב שעות היום. יתרון זה מסייע לחסוך באספקת החשמל לצורך חימום או קירור של הבית.

לדוגמה במזג אוויר קיצי וחמים, לא יהיה צורך להדליק את המזגן כבר בשעות הבוקר המוקדמות מכיוון ששכבת הבידוד של הטיח תשמור על הטמפרטורה הנמוכה שהייתה בשעות הערב והלילה בתוך המבנה. כך, במהלך שעות היום ניתן יהיה להרגיש טמפרטורה נעימה בתוך המבנה, כאשר בחוץ מזג האוויר הרבה יותר מהביל.

בעונת החורף הקרירה הטיח הטרמי שומר על בידוד איכותי למבנים ומונע הצטברות של אדי מים על חלונות ומשטחים שעלולים להזיק לטווח הארוך. הבידוד הטרמי מונע מטיפות מים במזג אוויר גשום לחדור אל תוך המבנה, ובכך מונע התפתחות של בעיות עובש ונזילות בקירות המבנה.

אופן יישום של טיח תרמי

את הטיח התרמי ניתן ליישם על כל מבנה פרטי, מסחרי, קומתי או תעשייתי. שכבת הבידוד שהטיח מעניק מאפשרת שהות נעימה וממושכת יותר בחלל הפנימי של המבנה, ולכן מדובר על חומר בנייה הכרחי לכל בנייה שהיא.

תערובת הטיח התרמי מגיעה מוכנה לשימוש, כך שיש להוסיף רק מים בכמות מתאימה כדי ליישם את החומר על גבי המבנה. מכיוון שאת חומר הטיח הבסיסי שמים כשתי שכבות, יש ליישם את הטיח הטרמי בפעם השנייה ולאחר ניקוי המשטח באופן יסודי ואחיד.

כדי שתערובת הטיח תיושם באופן איכותי על גבי המבנה, חשוב לנקות את המשטח מכל לכלוך ואבק על מנת שהחומר יתייבש בצורה האפקטיבית ביותר. דרכי היישום של טיח טרמי יכולות להיות ידניות או באמצעות מכונת התזה ייעודית, כאשר בכל אחת מהדרכים יש להדק את החומר באופן מיטבי ואחיד.

טרם תחילת העבודה עם סוג טיח זה, יש להקפיד על אחסון ראוי של המוצר באריזתו המקורית ולא יאוחר מחצי שנה מתאריך ייצורו. על מנת שהחומר לא יינזק במהלך יישומו, יש לבצע את התהליך במזג אוויר נוח ללא רוחות חזקות וגשמים.