לשיחה עם נציג
תפריט

מישקים או בכינויים הנפוץ "פוגות" הם בעצם כל אותם רווחים בין לבנים, מרצפות, בין קיר לרצפה, בין ספים, בין קיר לחלון או בין חיבורים של אריחים שונים. אחד מחומרי המילוי הטובים ביותר שמומלץ להשתמש בהם הינו חומר הסיליקון. 

מילוי מישקים בסיליקון מאפשר כושר עמידה איכותי ומונע חדירה של רטיבות ולחות העלולים לגרום לטחב ועובש בחללים שונים בבית. מעצם פעולת המילוי של הפוגה, הסיליקון למעשה ממלא שני תפקידים עיקריים; אוטם את המרווח מפני חדירת רטיבות ומקנה יופי אסתטי למבנה.

במרוצת השנים וכתוצאה מבלאי טבעי, המילוי המיושם בפוגות עלול להיפגע ולאבד מעט מכושר העמידות והאטימה שלו. לכן, לעיתים נדרש לבצע מילוי חוזר בעזרת חומרים איכותיים.

יתרונותיו של סיליקון למילוי

באמצעות סיליקון למילוי מישקים ניתן לבצע אטימה הרמטית בין חיבורים שונים ברחבי החלל הפנימי בבית, וזאת באמצעות יישום עצמאי ללא הזמנה של בעל מקצוע.

רוב חומרי המילוי העשויים מסיליקון לשימוש ביתי מגיעים בשפופרות נוחות לשימוש, כך שכל אחד יכול ליישם אותם בין החיבורים הדורשים אטימה חדשה או אטימה חוזרת.

הסיליקון הינו חומר גמיש ואלסטי במיוחד, ולכן הוא נדבק באופן מושלם לאזורים הדורשים אטימה ומונע מעבר של מים ורטיבות למשך זמן ממושך.

ניתן למצוא חומרי סיליקון למילוי בצבע שקוף, המאפשרים יישום על גבי משטחים ואזורים הבולטים לעין. כיוון שצבע הסיליקון הוא שקוף, החומר אינו פוגע בנראות האסתטית של המשטח עליו הוא מיושם כך שניתן בקלות למרוח אותו על חיבורים פנימיים בחללים שונים בבית.

סיליקון למילוי מישקים

עובש ורטיבות בחדרי אמבטיה

כדאי לדעת כי בחדרים רטובים בבית קיימת נטייה גבוהה יותר להתפתחות של עובש וטחב, וזאת כתוצאה מרמה גבוהה של לחות שקיימת בחללים אלו.

כמובן שהפתרון האידיאלי למניעת היווצרות עובש במקומות כאלו הוא אוורור מירבי ושוטף של החדרים באמצעות פתיחת חלונות או דלתות, כך שיהיה מעבר אוויר חופשי שייבש את הלחות באופן טבעי.

למרות הקפדה על אוורור נאות בחדרי האמבטיה או השירותים, ישנם מצבים בהם הטחב עלול לשגשג בגלל פתחים וסדקים שנוצרים בחיבורים שונים בחלל.

מרווחים אלו יכולים להיות בין הכיור לקרמיקה בקיר, מקום הצבת האמבטיה לבין הריצוף, מרווח שנוצר בין המקלחון לקיר אליו הוא מקובע ועוד. פתחים אלו צוברים רמת לחות גבוהה, ובמשך הזמן עלול להתפתח בהם עובש ולהגיע גם אל אזורים וחיבורים אחרים בחלל. 

שימוש בסיליקון לחדרים רטובים

כדי להימנע מבעיה כזו ואף למנוע את התפשטות העובש שכבר נוצר, רצוי לבצע מילוי באמצעות סיליקון בכל הפתחים והחיבורים בחדר הרטוב.

הסיליקון ייצמד באופן מיטבי אל החריצים והסדקים, וכך ימנע מעבר של מים או רטיבות והתפתחות של עובש.

אחד מחומרי הסיליקון המיועדים לשימוש בחללים אלו הינו סיליקון פוגבלה אקו. זה סיליקון אצטי איכותי ובטוח לשימוש המיועד ליישום בחדרים רטובים.

החומר בעל כושר הדבקות טובה וגמישות גבוהה, כך שניתן ליישם אותו בקלות ובנוחות בין חיבורים וסדקים שונים.

ניתן להשתמש בו בחללים פנימיים או חיצוניים לצורך אטימה איכותית בקירות או ריצוף של הבית. הסיליקון עמיד בפני עובש, ועומד בתקן LEED, אינו רעיל ואינו מסוכן. 

איטום חלונות באמצעות סיליקון

ניתן לבצע איטום בסיליקון גם לחיבורים נוספים בבית, כמו מילוי של מרווחים הקיימים בין החלונות לקיר.

באמצעות יישום של סיליקון שקוף בין החיבורים סביב החלון, ניתן להבטיח כי לא תהיה חדירה של מים, רטיבות או רוחות גם במזג אוויר גשום וסוער במיוחד.

כדי שתוכלו לבחור את חומר האיטום הטוב ביותר, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם היועצים שלנו באמצעות טופס הפניה באתר ונשמח לסייע בכל שאלה.