לשיחה עם נציג
תפריט

מחפשים פתרונות איטום לבנייני מגורים? אתם במקום הנכון.

קירות חיצוניים אשר חופו באבנים, טיח או במשטחים שונים יוצרים לעיתים בעיות של רטיבות עקב סיבות שונות.

העובדה שגשם מחלחל פנימה יוצר שחיקה איטית או מהירה של שכבת האיטום הקיימת בקירות. במקרים רבים הסיבה לכך היא איטום לא מקצועי שבוצע על ידי הקבלנים או עקב תזוזות של הקרקע שיצרו סדקים במיקומים שונים לאורך הקירות.

פתרונות איטום לבנייני מגורים

טיפול בבעיות אטימות בבנייני מגורים

ההנחיה הראשונית היא לבצע בדיקה מקיפה ולגלות את המקור האמתי לרטיבות כדי לבצע את פעולות האיטום הנכונות באמצעות חומרי האיטום המתאימים ביותר שיעצרו את התופעה ולא יחמירו אותה.

פעולות איטום לבנייני מגורים מתבצעות במקומות שהתגלו סדקים וגם בקירות סמוכים, הן מעל הקיר הרטוב והן מתחתיו כדי לטפל בכל המעטפת אם קיימת השפעה גם על השטחים הקרובים שהמים אולי החלו לחלחל גם שם.

הטיפול המהיר בתופעת הרטיבות הוא חיוני ביותר כדי לשמור על בריאותם של הדיירים. הרטיבות יוצרת עובש ופטריות והדיירים שנושמים זאת עלולים לחלות במחלות נשימתיות המסוכנות במיוחד לילדים ולקשישים.

איטום סדקים

סדקים במיקומים שונים על הקירות החיצוניים, הם התרעה על כך שיש בעיה ביסודות הבניין ובשלד. הסדקים נראים בין החיבורים, בין הקורות לעמודי הבטון ובחיבורים בין התקרות לקירות.

הסיבות לכך עלולות להיות רבות כמו יציקה שלא בוצעה כראוי בגלל איכות החומר או עקב ליקויים בטיחותיים כמו פעולת איטום עם מעט מדי חומר או עם חומר שאינו תואם את הצורך.

אופן איטום הסדקים

אם מדובר בסדקים דקיקים שנוצרו על שכבת הטיח בלבד והם אינם קיימים לעומק של הקיר, מבצעים חירוץ של כל הסדקים, ממלאים את החללים שנוצרים בחומרי איטום ייעודיים. ממתינים שהחומרים יתייבשו כראוי ולאחר מכן צובעים את הקיר באמצעות צבע אקרילי.

אם הסדקים רחבים, עמוקים ומשמעותיים יותר, קיימת סבירות שהם חוצים את יציקות הבטון או את הבלוקים ולכן יש לבצע בהם איטום הרבה יותר מאסיבי באמצעות חומרים אקריליים בטיב מעולה.

בתהליך זה חושפים את הסדקים הממוקמים מתחת לטיח באמצעות לחץ מים. לאחר שהשטח נקי לחלוטין, חורטים תפרים באמצעות דיסק יהלום כדי שהחומרים האקריליים הגמישים ייספגו בתוך הסדקים. בתום העבודה המקצועית צובעים את הקיר החיצוני כדי ליצור אחידות ואסתטיות. המטרה היא שהסדקים ייסגרו באופן הרמטי כדי למנוע את התפשטותם עקב סיבות גאולוגיות או שינויים בטמפרטורה.

אם הרטיבות גרמה לכך שהטיח התקלף, מנקים באופן יסודי את הקיר ומורחים חומר צמנטי המכיל מלט ואם קיימים סדקים גם מתחת לטיח, יש לפתוח גם אותם ולבצע איטום לכל עומקם.

פתרונות איטום לבנייני מגורים

 

פתרונות איטום לבנייני מגורים באמצעות סנפלינג

קשיי הגישה לצורך איטום הקירות החיצוניים מתוך הדירות, יצרה אפשרות מעשית של איטום על ידי אנשי מקצועי היורדים למיקום הנדרש באמצעות חבלי סנפלינג.

העובדים נקשרים באופן בטיחותי מהגג ויורדים כלפי מטה למיקום בו קיימת הבעיה. אם מדובר בהליך ארוך של טיפול בקיר לכל אורכו, מציבים במקום במה ניידת או פיגום קבוע, העובד עומד עליה ומבצע את פעולת האיטום.

איטום קירות חיצוניים המחופים באבנים

כאשר קיים חיפוי של אבנים והן נרטבות מהמים הנוזלים ביניהן, חורצים את השטח שבין הפוגות וממלאים את התעלות שנוצרות בחומר צמנטי עמיד במיוחד. אם קיימים מרווחים דקים ממלאים אותם ברובה הכוללת חומר איטום. תפרי התפשטות מקבלים חיזוק באמצעות חומר מסטיק אלסטומרי המסוגל להאריך את אחיזתו באופן ניכר וכך התפר הופך לגמיש ואטום.

במקביל מחזקים את כל האבנים הקיימות לקיר באמצעות החדרת בורג נירוסטה העמיד למים בכל מרחק קצר וכך הסיכויים לנפילתן פוחתים באופן משמעותי.