לשיחה עם נציג
תפריט

החשיבות הגדולה של איטום גגות היא בניסיון למנוע שחיקה של גג המבנה, שיכולה להוביל לפגיעה במבנה כולו. איטום גגות הוא שלב קריטי מאוד בתהליך הבניה והתחזוקה של הבניין. מדובר גם בתהליך מתמשך, כיוון שיש להקפיד ולהשקיע בביצוע בקרת איכות של מצב האיטום מדי שנה, במיוחד לקראת עונת הגשמים ולבדוק האם יש צורך בתיקונים מקומיים או באיטום מחדש.

כאשר מבצעים איטום גגות, חשוב כמובן להיעזר באנשי מקצוע מומחים בתחום. התאמת חומר האיטום לסוג הגג היא קריטית. ישנם היום סוגים רבים של חומרי איטום לגגות שניתן לעשות בהם שימוש. כל חומר איטום מתאים לסוג אחר של גג.

שיטת האיטום הנפוצה ביותר היום היא על ידי שימוש ביריעות ביטומניות.שיטה זו מתאימה במיוחד לגגות בטון, בהם משתמשים ברוב המבנים.יריעות ביטומניות גם מתאימות במיוחד לאיטום גגות בטון שיש בהם שיפוע כיוון שגמישותן מאפשרת להן להתאים את עצמן בצורה מושלמת לשטח הנאטם. בנוסף, יריעות ביטומניות ידועות ביכולת ניקוז הנוזלים המוגברת שלהן. גגות בטון ניתן לאטום גם באמצעו תהליך זיפות או שימוש בחומרים אקריליים שונים.

חומרי איטום אקריליים יכולים להתאים גג לאיטום גגות מפח. גגות אלו אינם עמידים בפני שיטות אחרות של איטום גגות. יריעות ביטומניות כבדות מדי עבור גג העשוי מפח והזפת חמה מדי עבורו, לכן גגות מסוג זה ניתן לאטום רק באמצעות מריחת שכבות של חומרי איטום אקריליים.

ישנם מצבים בהם ניתן להסתפק בתהליך של חידוש איטום קיים. איטום גגות יסודי ומקצועי אמור להחזיק מעמד למשך כמה שנים. בתהליך הביקורת השנתי עלולות להתגלות בעיות מקומיות שבדרך כלל ניתן לתקן מבלי להחליף את כל האיטום הקיים. בדרך כלל התיקון מתבצע באמצעות התזה של חומרי איטום מיוחדים המותאמים לסוג הגג.

כאשר שוכרים את שירותיה של חברת איטום מקצועית היא אמורה לספק גם שירותי בקרת איכות שנתיים על מנת לבדוק את מצב האיטום ותקנו במידת הצורך. החלפה כוללת של שכבת האיטום צריכה להתבצע רק אחת לכמה שנים.

אחד היתרונות של יריעות ביטומניות הוא העמידות הגבוהה שלהן ויכולתן להחזיק לאורך זמן גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים. אם בוחרים בשיטת איטום זו, הן יכולות להחזיק מעמד לתקופה של עד כעשר שנים ולכן על אף עלותן היקרה יותר מזפת, השימוש בהן משתלם ביותר לטווח ארוך.