לשיחה עם נציג
תפריט

החשיבות הגדולה של איטום גגות היא בניסיון למנוע שחיקה של גג המבנה, שיכולה להוביל לפגיעה במבנה כולו. איטום הגג הוא שלב קריטי מאוד בתהליך הבניה והתחזוקה של הבניין. מדובר גם בתהליך מתמשך, כיוון שיש להקפיד ולהשקיע בביצוע בקרת איכות של מצב האיטום מדי שנה, במיוחד לקראת עונת הגשמים ולבדוק האם יש צורך בתיקונים מקומיים או באיטום מחדש.

כאשר מבצעים איטום לגג, חשוב כמובן להיעזר באנשי מקצוע מומחים בתחום. התאמת חומרי איטום היא קריטית. ישנם היום סוגים רבים של חומרי איטום לגגות שניתן לעשות בהם שימוש וקיימים המון מוצרים לאיטום גגות שבעלי מקצוע ידעו להעניק לכם פתרון. כל חומר איטום מתאים לסוג אחר של גג.

איטום גגות

איטום גגות – כיצד זה מתבצע?

שיטת האיטום הנפוצה ביותר היום היא על ידי שימוש ביריעות ביטומניות. שיטה זו מתאימה במיוחד לגגות בטון, בהם משתמשים ברוב המבנים. יריעות ביטומניות גם מתאימות במיוחד לאיטום גגות בטון שיש בהם שיפוע כיוון שגמישותן מאפשרת להן להתאים את עצמן בצורה מושלמת לשטח הנאטם. בנוסף, יריעות ביטומניות ידועות ביכולת ניקוז הנוזלים המוגברת שלהן. גגות בטון ניתן לאטום גם באמצעות תהליך זיפות או שימוש באמצעות חומרים ביטומניים משחתיים, אקריליים ועוד.

חומרי איטום אקריליים יכולים להתאים גם לאיטום של גגות מפח. גגות אלו אינם עמידים בפני שיטות אחרות של איטום. יריעות ביטומניות כבדות מדי עבור גג העשוי מפח והזפת חמה מדי עבורו, לכן גגות מסוג זה ניתן לאטום רק באמצעות מריחת שכבות של חומרי איטום אקריליים.

איטום גגות מחדש או תיקון האיטום הקיים?

ישנם מצבים בהם ניתן להסתפק בתהליך של חידוש איטום קיים. איטום גגות יסודי ומקצועי אמור להחזיק מעמד למשך כמה שנים. בתהליך הביקורת השנתי עלולות להתגלות בעיות מקומיות שבדרך כלל ניתן לתקן מבלי להחליף את כל האיטום הקיים. בדרך כלל התיקון מתבצע באמצעות התזה של חומרי איטום מיוחדים המותאמים לסוג הגג.

כאשר שוכרים את שירותיה של חברת איטום מקצועית היא אמורה לספק גם שירותי בקרת איכות שנתיים על מנת לבדוק את מצב האיטום ותיקונו במידת הצורך. החלפה כוללת של שכבת האיטום צריכה להתבצע רק אחת לכמה שנים.

אחד היתרונות של יריעות ביטומניות הוא העמידות הגבוהה שלהן ויכולתן להחזיק לאורך זמן גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים. אם בוחרים בשיטת איטום זו, הן יכולות להחזיק מעמד לתקופה של עד כעשר שנים ולכן על אף עלותן (היקרה יותר מאיטום בזפת), השימוש בהן משתלם ביותר לטווח ארוך.