לשיחה עם נציג
תפריט

תחום הבנייה הולך ומתפתח ללא הרף בשנים האחרונות. ניתן לראות בכל עיר מרכזית בארץ פרויקטים גדולים של בניה שמתעוררים לחיים, לצד מבנים מעט מיושנים שנמצאים בסמוך אליהם. מכיוון שמדובר על בנייני מגורים, השיפוץ והשדרוג החיצוני של הבניין הופך להיות יותר מורכב לעומת שיפוץ חיצוני של בית פרטי.

נוסף על מראה מיושן שיש לבניינים אלו לעומת בנייני מגורים חדשים, מדובר גם על תשתיות ישנות ולא חזקות שעלולות לגרום לנזקים שונים. באופן טבעי יכול להיווצר בלאי בקירות הבטון של הבניינים, צינורות, גגות ועוד. במקרים של בלאי כזה, נוצר מצב בו האטימה של הבניין מתרופפת וכך יכולות להיווצר בעיות כמו נזילות מים, חדירת רוח וגשם בימים קרים ועוד.

 

באילו מקרים משתמשים בהזרקה של חומרי איטום

במצבים כאלו של יסודות רעועים, ניתן להשתמש במגוון טכניקות איטום פרקטיות שיפתרו את הבעיה ויעניקו אטימה מלאה. הבעיה השכיחה ביותר היא בעיית נזילה או רטיבות שמתרחשת בבניינים מעט ישנים. לרוב אותה בעיה נוצרת בקומות העליונות (גגות) והתחתונות של הבניין כמו מרתף, מקלט, חניון תת קרקעי ועוד.

חומרי איטום ליישם בהזרקה

 

מכיוון שישנן בעיות נזילה המתחילות מהיסוד של הבניין, הן יכולות להזיק מאוד לכל הבניין במשך הזמן במידה והן לא מטופלות. משום כך, ניתן לטפל בבעיה מסוג זה במהירות ויעילות באמצעות הזרקה של חומרי איטום.

שיטת ההזרקה מבוצעת באמצעות הזרקה מבוקרת של חומרי איטום נוזליים ישירות אל סדקים, חריצים וחללים שנוצרו ביציקות הבטון של הבניין. מכיוון שמדובר על מקומות שהגישה אליהם אינה אפשרית מבחוץ, נהוג לבצע את שיטת הזרקת האיטום מחלקו הפנימי של הבניין, באיטום שלילי.
במגע עם מים, חומרי ההזרקה יוצרים תגובה כימית והחומר מתנפח וגורם למעשה לאטימה של הסדק.

 

חומרי איטום ליישום בהזרקה

קיימים מגוון סוגים של חומרי איטום לשיטת ההזרקה. כל חומרי איטום בהזרקה הנם במצב נוזלי, כך שבעת הפעולה הם יכולים לחדור ולאטום בצורה טובה יותר את הפתחים והחללים שיוצרים את בעיית הנזילה והרטיבות:

  • חומרי איטום פוליאוריטנים – חומרי איטום אלו מוזרקים בלחץ ישירות אל סדקים וחריצים שנוצרו ביציקות בטון. ההזרקה מתבצעת באמצעות מדחס חשמלי או אקדח הזרקה מיוחד. ברגע שחומרי האיטום מוזרקים אל הפתחים שנוצרו, הם מתנפחים במגע עם המים שבבטון וכך יוצרים את האטימה הרצויה.

 

  • חומרי איטום צמנטים – גם חומרי איטום מסוג זה מוזרקים באמצעות מדחס או אקדח ישירות אל תוך הסדקים. חומרי איטום צמנטים מוזרקים בצורה נוזלית ודלילה יותר מחומרי איטום אחרים, כך שיוכלו לחדור ולאטום טוב יותר את החריצים שנוצרו. מכיוון שמדובר בחומר איטום חזק במיוחד, אטימה עם חומר זה מעניקה גם איטום וגם איחוי מירבי למניעת חדירה של מים.

 

  • חומרי איטום אפוקסים – חומר האפוקסי מיועד לשימוש של איטום ואיחוי סדקים שנוצרו ביציקות בטון. מכיוון שחומר איטום זה מגיב באופן שונה במגע עם מים, יש ליישם את האפוקסי בזמן ייבוש מלא של הקיר כמו בעונות הקיץ החמות כשאין מעבר פעיל של מים. האפוקסי מעניק אטימה חזקה ומיטבית, ולכן משתמשים בה לצורך איטום איכותי של נזילת מים וגם שיקום של יציקת הבטון.

כיצד מיישמים את שיטת ההזרקה

כאמור, שיטת ההזרקה של חומרי איטום הינה השיטה הטובה ביותר נגד נזילות ורטיבות במבנים שונים, כאשר ישנה בעיה לגשת למפגע המדובר מצידו החיצוני של המבנה. ראשית יש לאבחן את המשטח ולהעריך היכן בעצם נמצא הסדק אשר גורם למעבר וחדירת מים למבנה. לאחר מכן, יש לקדוח חורים במשטח על מנת למצוא את הסדקים אשר גורמים לנזילה. ההזרקה מתבצעת באמצעות מכשיר ייעודי כמו מדחס חשמלי או אקדח בו נמצא חומר האיטום, והוא מוחדר לעומק הפתח או הסדק שנוצר לצורך הזרקה מבוקרת ומדודה של חומר האיטום ישירות למקום הנזילה הבעייתי. חומר האיטום עובד מיד ומעניק את האטימה האיכותית ביותר בזמן קצר.

למידע נוסף ולהנחיות ביצועיות ניתן ליצור עימנו קשר, והצוות המקצועי יחזור אליכם במהרה.