לשיחה עם נציג
תפריט

כאשר מדברים על איטום גגות קלים מתכוונים לרוב לגגות העשויים מחומרים כמו: פח, אסבסט או איסכורית. גגות קלים נחשבים לפתרון מהיר ויחסית זול, עבור כל מי שמעוניין בפתרונות בנייה מהירים. יחד עם זאת, גגות אלו גם חשופות למפגעים שונים כמו נזילות אשר יחלחלו אל תוך המבנים ועלולים להסב פגיעה ברכוש ולכן, קיימת חשיבות גבוהה לדאוג לבצע עבודת איטום איכותית ומקצועית. עבודת איטום גגות אלו, הינה מורכבת ומצריכה מצד אנשי המקצוע אשר מבצעים אותה רמה מקצועית גבוהה ושימוש בחומרי איטום איכותיים ומותאמים עבור המטרה.
כאשר זה נוגע לאיטום גגות קלים, חומרי האיטום אשר נחשבים לנפוצים ביותר עבור המטרה, הם חומרי איטום אקריליים, חומרי איטום פוליאוריטנים או חומרי איטום פולימריים – במידה ומדובר בגגות עם שיפוע, לרוב יעשה שימוש בחומרי איטום פוליאוריטנים. 

איטום גגות קלים

הליך עבודת האיטום

הליך איטום גגות קלים אמור להתבסס על עבודות הכנה מקדימות – כאשר בשלב הראשון, יש לאתר מוקדים נזילות (במידה ויש כאלו) ולקבע את לוחות הקירוי במטרה ליצור תשתית אחידה, אשר הודות לה ניתן יהיה לבצע את האיטום בצורה מדויקת וקפדנית. כמובן, שיש לדאוג ולנקות את הגג בצורה יסודית כאשר, רק לאחר מכן, ניתן יהיה להתחיל את עבודת האיטום בפועל. חשוב לטפל בחיבורי פחים, בחלודה, בברגים, במפתחים ובמרווחים בין הלוחות. כאן חשוב לציין, שבהליך עבודת האיטום עלולים להתגלות בשטח בעיות וכשלים שונים להם יש לתת מענה בזמן אמת. קבלן מקצועי ומנוסה ידע לפתור ולהתגבר על כשלים פוטנציאליים. 

בחירת החברה המתאימה

עבודת איטום גגות קלים, מעבר למורכבות אותה היא טומנת בחובה, היא עלולה גם לכלול סיכונים שונים עבור מבצעי העבודה – בכל זאת, מדובר בעבודת גובה וכידוע, לא תמיד הגישה לגגות קלים תהיה פשוטה. מהסיבה הזאת, חשוב לבחור בצורה קפדנית ונבונה את אותו הקבלן אשר יבצע את עבודת האיטום – יש לוודא שהוא מחזיק באישורים המתאימים לביצוע העבודה (ישנם אישורים ייעודיים לעבודות גבוה), מומלץ לבדוק שיש לו ניסיון פרטני באיטום של גגות קלים, שהצוות המקצועי אשר מבצע את האיטום בפועל, אוחז בהכשרות ובכלים המתאימים וכמובן, מומלץ לבדוק גם אלו חומרי איטום ייושמו– כדאי לוודא שמדובר בחומרים איכותיים ובעלי עמידות גבוהה. דגש על כל הפרמטרים הללו, יסב שקט נפשי בידיעה שעבודת האיטום תתבצע כמצופה ממנה ותמנע התמודדויות לא נעימות עם חדירת מים ומפגעים אחרים.

למידע נוסף, הכוונה או מענה לשאלות ניתן ליצור עמנו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם. 

 

קראו גם: איטום צמנטי