לשיחה עם נציג
תפריט

איטום רצפות בחדרים רטובים – חשיבותו של האיטום המקצועי

כאשר מתכננים את תהליכי הבניה והאיטום של הבית בכלל והחדרים בפרט, יש לקחת בחשבון האם מדובר בחדר יבש או חדר רטוב. הכוונה בחדר רטוב היא לחדרים בהם יש חיבור ישיר למים- כמו חדרי אמבטיה, חדרי כביסה וחדרי שירותים. איטום חדרים רטובים, בין אם מדובר ברצפות או בקירות, הינו נושא חשוב ביותר. בחדרים רטובים ישנה חשיפה מתמדת למים, אשר יכולה לגרום עם הזמן לנזקי נזילה, עובש ופטרת (במידה ולא בוצע איטום כראוי). כדי להפחית את רמת הסיכון וכדי להגן על המשתמשים במקום, על החדרים הרטובים לעמוד בתקנים מסוימים בהם לא צריכים חללים יבשים לעמוד.

דרישות ייחודיות שחלות על חדרים רטובים ואינן חלות על חדרים יבשים

בשונה מהתקנים עבור חדרים יבשים, לפי התקנים שחלים על חדרים רטובים יש לבצע איטום תת רצפתי, להתקין דלתות שעמידות בפני רטיבות, לקחת בחשבון את תשתית הקיר (שתלויה בתכנון המבנה) ולהשתמש בחומרי איטום המתאימים לתשתית החדר הרטוב.

יש שוני בסוגי התשתיות בין חדרים יבשים לחדרים רטובים. כאשר מדברים על תשתית הקירות בחדר הרטוב, ישנן מספר תשתיות קיר שכיחות כגון בלוק שחור, קיר בטון, בלוק תאי אוטוקלב (איטונג). בנוסף, ישנן תשתיות מבוססות גבס כגון קיר בלוק גבס ירוק/ לוח גבס ירוק אשר עמידים במים. כל סוג של תשתית דורש התייחסות שונה, הן בחומרים בהם יש להשתמש והן בהכנות השטח שצריך לערוך לפני יישום החומר. חומרי אטימה שמתאימים לתשתית מסוימת לאו דווקא יתאימו לאחרת. לכן, יש לתכנן, ללמוד ולהכיר את התשתית בטרם יישום העבודה.

סוג הצנרת והשימוש בה גם משפיעים על הקביעה האם מדובר על חדר יבש או רטוב. במידה ומדובר על מטבח שנמצא בדירה שמשמשת למגורים, לא יחשב המטבח לשטח רטוב, שכן הוא משולב עם חלקים אחרים של הבית, ביניהם הסלון ופינת האוכל. בניגוד לכך, מטבח ציבורי או תעשייתי כן ייחשב לשטח רטוב, שכן מדובר בחדר המיועד למטבח לבדו.

נושא נוסף בו יש להתחשב כאשר מבחינים בין חדר יבש ובין חדר רטוב הוא האם החדר חשוף לגשמים. למשל, מרפסות לא מקורות נחשבות לשטח רטוב, שכן ישנה חדירת מים לחלל בעונת חורף גשומה. גם כאן, יהיה צורך באיטום המתאים לחדר רטוב על מנת למנוע נזקי מים, רטיבות וירקת.

חדרים שחשופים למים באופן מתמיד – איטום מקצועי מונע נזקי רטיבות

כאשר מדובר על חדרים רטובים שחשופים כל הזמן למים, חשוב מאוד להקפיד על נושא האיטום. במידה שהחדר לא נאטם באופן תקין, עשויות להיווצר בעיות רטיבות שיובילו לנזקים קשים שרק יחריפו עם חלוף הזמן. כמו כן, ככל שהזמן יעבור יהיה קשה יותר לבצע תיקונים ותהליך התיקון יהיה יקר וארוך יותר.

איטום החלל, לרבות איטום רצפות בחללים רטובים, ישמור על המבנה יציב וחזק וימנע היווצרות של עובש ופטריות. באמצעות איטום איכותי יהיה ניתן למנוע מהמבנה להיחלש ואפילו לקרוס ובנוסף לכך, למנוע נזקים שעלולים לפגוע בבריאותם של בני הבית. כדי לאטום את רצפות החדרים הרטובים בצורה תקינה, יש לפנות אל בעל מקצוע שמתמחה בתחום ולוודא שהוא משתמש בחומרים איכותיים שמחזיקים בתווי התקן הדרושים.

חברת א.צ. – לעבודת איטום איכותית ומדויקת

איטום רצפות בחדרים רטובים הוא חלק מהותי מעבודות האיטום שצריכות להתבצע בכל מבנה. כדי שעבודה תתבצע בצורה מקצועית ומדויקת וכדי למנוע נזקי מים בהמשך, יש לקבל שירות מבעל מקצוע מנוסה ומיומן שמתמחה באיטום מבנים, לרבות איטום רצפות בחדרים רטובים.

במידה שאתם מעוניינים לאטום את רצפות החדרים הרטובים שבביתכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו – חברת א.צ. מספקת מגוון פתרונות איטום ועובדת עם חברות בנייה רבות. אנו מציעים לקהל לקוחותינו מגוון חומרי איטום איכותיים שמחזיקים בתו תקן ישראלי, אירופאי ובתו ירוק ומלווים את הלקוחות שלנו במהלך עבודת האיטום.

אתם מוזמנים ליצור קשר, לקבל ייעוץ, הדרכה ולרכוש חומרי איטום איכותיים!