לשיחה עם נציג
תפריט

איך יודעים אם קיים כשל במערכת האיטום בגג המבנה? לרוב ניתן להבחין בכך כאשר החורף מגיע ואיתו הגשמים הרבים. כשל באיטום הגג עשוי להביא עימו לא מעט בעיות קלות עד מורכבות, העשויות לפגוע באיכות וחוזק תשתית המבנה עד כדי סכנה ממשית לדיירים בו. משום כך חשוב לזהות את הסימנים המעידים על כשל באיטום, לאתר את מקור הבעיה ולטפל בהתאם.

מהם הסימנים לנזילת מים מהגג?

אחד מהסימנים המעידים על חדירה ונזילה של מים מהגג אל פנים המבנה הוא היווצרות רטיבות על גבי הקירות. אם מבחינים בכתמים קטנים או גדולים באזור התקרה, זהו סימן ראשוני לבעיית איטום בגג. לעיתים כתמי המים יהיו בצבע כתום או צהוב, דבר העשוי להעיד על נזילת מים ממושכת שיצרה בלאי ממשי ונראה לעין על גבי הקירות.

סימן נוסף המעיד על נזילת מים הוא הופעה של כתמי עובש על גבי הקירות, שאלו כתמים בצבעי ירוק-שחור המעידים על כניסת לחות ומים אל פנים המבנה. לרוב ניתן לראות כתמי עובש וטחב בחיבורים בין התקרה לקיר, אשר אלו מהווים סימן מובהק לבעיה של כשל באיטום של הגג.

בנוסף לסימנים אלו, גם טפטוף של טיפות מים מהתקרה ישירות על הריצוף מעיד באופן חד משמעי כי המקור לנזילת המים הוא כשל באטימת הגג, כך שמי גשמים נכנסים אל פנים המבנה.

כשל באיטום הגג - איך מטפלים

כיצד מאתרים את הכשל באיטום?

לאחר זיהוי סימני הנזילה, יש לבצע אבחון מקצועי של הגורם לבעיה. בשלב זה יש לאתר את הכשל הקיים במערכת האטימה של הגג כדי להבין כיצד לטפל בו. לרוב כניסה של מים אל פנים המבנה מתרחשת כתוצאה ממרזבים חסומים, עלים, לכלוך וסחף כתוצאה ממשקעים רבים אשר עשוי לסתום את המרזב וליצור היקוות של מי גשמים רבים על גג המבנה. כיוון שאין למים לאן לזרום, הם יוצרים לחץ על הגג ומחלחלים אל תוך המבנה. כמובן שישנם מקרים בהם פשוטו כמשמעו- מערכת האיטום לא תקינה או לא יושמה בצורה תקינה. 

במידה והמרזבים פנויים ואין כל חסימה בהם, יש לבצע בדיקה של מערכת האיטום של הגג ולוודא כי היא שלמה ואיכותית. ישנם מקרים בהם החיבורים הקיימים בגג אינם אטומים כהלכה, וכך הסדקים והפתחים הקיימים בחיבורים אלו מאפשרים למים לחלחל מבעד לגג. חשוב לבדוק את חומרי האטימה המיושמים בגג, ולוודא כי הם ייושמו כראוי ולא קיימים ליקויים המאפשרים נזילות מים. 

כיצד מטפלים?

במקרה שקיים כשל באיטום הגג, ניתן לטפל בבעיה בשתי דרכים – תיקון נקודתי של מערכת האטימה הקיימת, או תיקון נרחב של כל מערכת האיטום הכולל החלפתה במערכת חדשה. ישנן שיטות חדשניות המאפשרות פעולה של חידוש גגות באמצעות יריעות איטום ייעודיות, אשר ייחודן הוא בכך שהן מונעות החלפה כללית של מערכת האיטום הקיימת. יריעות אלו ניתן ליישם על גבי מערכת האיטום הקיימת, לאחר ניקוי פני השטח ובהנחה שמערכת האיטום הקיימת דבוקה היטב לתשתית הגג. כדי להחליט איזה תהליך תיקון נדרש לבצע בגג, יש לפנות אל קבלן איטום מקצועי שיבדוק את הכשל ויתאים את התיקון הטוב ביותר.

למידע נוסף על היריעות לחידוש גגות ולייעוץ על חומרי איטום המתאימים לגגות, ניתן לפנות אלינו ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.