לשיחה עם נציג
תפריט

מהו חומר לשיקום מבנים? ומה קורה בתהליך של שיקום מבנים?

שיקום מבנים הוא תחום התמחות מיוחד בענף הבניין שחשוב לבצע בכל סוג המבנים ובמיוחד במבנים ישנים יחסית. שיקום מבנים מקצועי מטפל בכל מה שקשור לאטימות המבנה למים, עמידותו בנזקים שנובעים ממזג האוויר, נושאי בטיחות וכמובן גם אסתטיקה.

בניינים ישנים, או כאלו שנבנו מלכתחילה בצורה לקויה, מתחילים לסבול עם הזמן מבעיות רטיבות, פגיעות בשלד המבנה, ליקויים בחיפויים חיצוניים ופנימיים, ליקויי בטיחות שונים וכמובן פגמים אסתטיים קשים. באמצעות שיקום מבנים ניתן להתגבר על שלל התקלות שמתגלות במבנה באמצעות עבודה נכונה ויסודית ושימוש בחומר שיקום מבנים מתאימים.

ניתן לזהות שלושה תחומים מרכזיים בהם מתרכזות עבודות שיקום מבנים: שיקום חיצוני, שיקום קונסטרוקציות וברזלי זיון ושיקום וחיזוק של אלמנטים שונים במבנה באמצעות טכנולוגיות שונות.

שיקום בהתאם לתקלות

כל מבנה ניזוק עם השנים באופן שונה ועבודת שיקום מבנים מתבצעת בהתאם לזיהוי התקלות.
כאשר הפגיעה העיקרית היא בשלד המבנה, עבודות השיקום יתרכזו בחיזוק היסודות והקונסטרוקציות. זוהי הבעיה הנפוצה ביותר בתחום של שיקום מבנים. כאשר הפגיעה העיקרית היא בתחום של נזילות ורטיבות, עבדות השיקום יתרכזו בטיפול בצנרת, במרזבים ובחלונות המבנה, תוך השלמת החיפויים היכן שצריך וצביעה מחודשת שלהם.

כאשר יש צורך באיחוי וחיזוק של אלמנטים שונים במבנה, עבודות השיקום מתבצעות שמספר טכנולוגיות חדשניות, כמו הזרקת חומר לשיקום מבנים לאזורים הסדוקים, שימוש במשטחי בטון מיוחדים ויציקות אפוקסי או צמנט חזקות במיוחד לשיקום החלקים הפגומים במבנה.

שיקם מבנים

עבודות שיקום מבנים מתבצעות במספר דרכים, כאשר עבודות בגובה יכולות להתבצע בשיטת הסנפלינג, הגבהה באמצעות במות הרמה או בניית פיגומים. כל חברת שיקום מבנים עובדת בשיטה אחרת ולכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות. חשוב להיעזר באנשי מקצוע לבחירה השיטה המתאימה ביותר למבנה מסוים.

שיקום מבנים עם א.צ. שיווק והפצה

חברת א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה מציגה מגוון רחב של מוצרים לשיקום ותיקון בטון, כמו גם חומר שיקום מבנים. החל משנת 2015 קיים תקן ישראלי  118 לבטון. התקן הינו תקן מחיי!!

אנו מתייחסים לחומר לשיקום מבנים כבטון לכל דבר ועניין. ולכן אנחנו נצמדים להגדרות התקן המחייב. כל מוצרי השיקום והתיקון של חברת א.צ. עומדים בתקן 118.

התקן מתייחס בנוסף לדרגות החשיפה של הבטון (כמה אגרסיבית סביבת הבטון) בשלושת חלקי המבנה: קרקע / מעטפת ופנים

קיימות 11 דרגות חשיפה וכולן מתייחסות לקרקע מעטפת ופנים.

כל חומרי השיקום שלנו בא.צ– עונים על כל דרגות החשיפה עד המקסימלית כמובן ומתאימים לקרקע אגרסיבית לסוגיה: קלה / בינונית / חמורה. מוצרי השיקום והתיקון של א.צ. שיווק כוללים מוצרים שפיכים (גראוט) ומוצרים טיקסוטרופיים.

חומר לשיקום מבנים מבית א.צ. שיווק והפצה משמשים בפרויקטים רבים של שיקום מבנים ברחבי הארץ.

אחד הפרויקטים הגדולים בהם השתמשו בחומר שיקום מבנים נאטצם 35 , חומר שהוכיח עמידות בעבודות שיקום רבות בסביבה ימית, הוא פרויקט שיקום חזיתות מלון הרודס בתל אביב. פרויקט זה הינו ייחודי ומורכב , חזיתות המלון הבנויים מבטון מזוין נמצאו בתהליך קורוזיה מתקדם והמלצת התכנון היתה ביצוע שיקום וטיפול מונע מלא בכל היקף המלון ,לכל עומק הבטון ומאחורי זיון הפלדה תוך שימוש במערכת חומרי שיקום מתאימים לסביבת המלון (סביבה ימית).