לשיחה עם נציג
תפריט

שיקום מבנים הוא תחום התמחות מיוחד בענף הבנייה שחשוב לבצע בכל סוג המבנים ובמיוחד במבנים ישנים יחסית.

שיקום מבנים מקצועי מטפל בכל מה שקשור לתיקון ושיקום הבטון, לאטימות המבנה למים, עמידותו בנזקים שנובעים ממזג האוויר, נושאי בטיחות וכמובן גם אסתטיקה.

בניינים ישנים, או כאלו שנבנו מלכתחילה בצורה לקויה, מתחילים לסבול עם הזמן מבעיות רטיבות, פגיעות בשלד המבנה, ליקויים בחיפויים חיצוניים ופנימיים, ליקויי בטיחות שונים וכמובן פגמים אסתטיים קשים.

באמצעות חומר שיקום מבנים ניתן להתגבר על שלל התקלות שמתגלות במבנה באמצעות עבודה נכונה ויסודית ושימוש בחומרי שיקום מבנים מתאימים.

ניתן לזהות שלושה תחומים מרכזיים בהם מתרכזות עבודות שיקום מבנים: שיקום חיצוני, שיקום קונסטרוקציות וברזלי זיון ושיקום וחיזוק של אלמנטים שונים במבנה באמצעות טכנולוגיות שונות.

חומר לשיקום מבנים – שיקום בהתאם לתקלות

כל מבנה ניזוק עם השנים באופן שונה ועבודת שיקום מבנים מתבצעת בהתאם לזיהוי התקלות.

כאשר הפגיעה העיקרית היא בשלד המבנה, עבודות השיקום יתרכזו בחיזוק היסודות והקונסטרוקציות וטיפול בברזלי זיון שנפגעו מקורוזיה.

זוהי הבעיה הנפוצה ביותר בתחום של שיקום מבנים. כאשר הפגיעה העיקרית היא בתחום של נזילות ורטיבות, עבדות השיקום יתרכזו בטיפול בצנרת, במרזבים ובחלונות המבנה ובאיטום האלמנטים הרלוונטיים, תוך השלמת החיפויים היכן שצריך וצביעה מחודשת שלהם.

כאשר יש צורך באיחוי וחיזוק של אלמנטים שונים במבנה, עבודות השיקום מתבצעות במספר טכנולוגיות חדשניות, כמו הזרקת חומרים לשיקום מבנים לאזורים הסדוקים, שימוש במשטחי בטון מיוחדים ויציקות אפוקסי או צמנט חזקות במיוחד לשיקום החלקים הפגומים במבנה.

חומר לשיקום מבנים

שיקום מבנים

עבודות שיקום מבנים מתבצעות במספר דרכים, כאשר עבודות בגובה יכולות להתבצע בשיטת הסנפלינג, הגבהה באמצעות במות הרמה או בניית פיגומים. כל חברת שיקום מבנים עובדת בשיטה אחרת ולכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות. חשוב להיעזר באנשי מקצוע לבחירה השיטה המתאימה ביותר למבנה מסוים.

חומר לשיקום מבנים של א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה

חברת א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה מציגה מגוון רחב של מוצרים לשיקום ותיקון בטון, כמו גם חומר לשיקום מבנים.

החל משנת 2015 קיים תקן ישראלי  118 לבטון. התקן הינו תקן מחייב!! אנו מתייחסים לחומרי שיקום מבנים כבטון לכל דבר ועניין. ולכן אנחנו נצמדים להגדרות התקן המחייב. על כן, כל מוצרי השיקום והתיקון של חברת א.צ. עומדים בתקן 118.

התקן מתייחס בנוסף ל-11 דרגות החשיפה של הבטון (כמה אגרסיבית סביבת הבטון) בשלושת חלקי המבנה: קרקע / מעטפת חיצונית ופנים

כל חומרי השיקום שלנו בא.צ. עונים על כל דרגות החשיפה עד המקסימלית כמובן ומתאימים לקרקע אגרסיבית לסוגיה: קלה / בינונית / חמורה. מוצרי השיקום והתיקון של א.צ. שיווק כוללים מוצרים שפיכים (גראוט) ומוצרים טיקסוטרופיים.

חומרים לשיקום מבנים מבית א.צ. טכנולוגית מתקדמות לבניה משמשים בפרויקטים רבים של שיקום מבנים ברחבי הארץ.

באחד הפרויקטים הגדולים בתחום השיקום, פרויקט שיקום חזיתות מלון הרודס בתל אביב, השתמשו בחומר שיקום מבנים נאטם 35 , חומר שהוכיח עמידות בעבודות שיקום רבות בסביבה ימית. פרויקט זה הינו ייחודי ומורכב , שכן חזיתות המלון הבנויים מבטון מזוין נמצאו בתהליך קורוזיה מתקדם והמלצת התכנון הייתה ביצוע שיקום וטיפול מונע מלא בכל היקף המלון, לכל עומק הבטון ומאחורי זיון הפלדה תוך שימוש במערכת חומרי שיקום מתאימים לסביבת המלון (סביבה ימית).