לשיחה עם נציג
תפריט

שיקום מבנים לאחר שריפה

עבור כל אדם, הבית הפרטי שלו הוא מקום המבצר והמפלט שלו מכל מה שמתרחש בחוץ. לאחר יום עבודה קשה ומתיש כל מה שרוצים הוא להיכנס לבית, ללבוש בגדים נוחים ולהתרווח על הספה בנוחות כשכל אותם לחצים ומתחים שהתרחשו במשך היום כבר לא מורגשים.

מכיוון שהבית הוא המקום הפרטי והשקט שיש לכל אחד, חשוב לשמור על בטיחות המבנה במקרים של נזקים שונים כמו מזג אוויר סוער במיוחד או חם ולח במיוחד, לכלוך ואבק שנמצא בחוץ ובייחוד באזורים סואנים במרכז העיר וגם אש קטלנית שעלולה לייצר שריפה בגלל גורמים סביבתיים או תקלות בזרם החשמל בבית.

שריפות הן דבר קטלני ומסוכן מאוד מכמה סיבות – התלקחות של אש עלולה להתרחש באופן פתאומי ומהיר במיוחד, דבר שיכול להקשות על השתלטות השריפה וכיבויה. נוסף על כך, החום הגבוה שהאש מציירת עלול להרוס את כל הנמצא בדרכו כולל יסודות חזקים ועמידים של מבנים. למרות שמבנים נבנים באמצעות חומרים חזקים כמו בטון ומלט, גם שריפה קטנה יכולה לחולל נזקים משמעותיים במבנים כאלו.

מהי המטרה של שיקום מבנים

במקרים בהם מבנים נהרסים בגלל התפשטות של שריפה, ישנה אפשרות לחדש את המבנים האלו באמצעות שיקום מבנים מקצועי ואיכותי. שיקום מבנים לאחר שריפה נועד כדי להחזיר את מצב המבנה והיסודות למצבם המקורי, כך שהחוזק והעמידות שלהם ימשיכו להיות טובים ואפקטיביים.

כאשר מתחוללת שריפה שפוגעת במבנים, החום הגבוה שהאש יוצרת עלול לפגום באיכותו של הבטון ממנו המבנה עשוי. דבר זה יכול ליצור פגיעה מוחשית או נסתרת במבנה כמו למשל סדקים וחריצים שנוצרים כתוצאה מהשריפה, או מרווחים וסדקים קטנים בקירות החיצוניים שרק לאחר מזג אוויר גשום יכולים להבין כי עמידות המבנה כבר אינה אפקטיבית, כיוון שחדרו מבעדו רטיבות ולחות שמזיקים לחלק הפנימי של המבנה.

שיקום המבנים נועד להגן על שלמות המבנה גם לאחר שריפה ואש חזקה באמצעות יישום של חומרי שיקום ייעודיים, כך שלמעשה כושר העמידות של הקירות החיצוניים או הפנימיים חוזר להיות איכותי ואפקטיבי כבעבר.

מערכות הגנה למבנים מפני נזקים סביבתיים

כדי להימנע ממצב בו המבנה ניזוק בגלל שריפות פתאומיות, מומלץ ליישם על גבי המבנה החיצוני מערכות הגנה ייעודיות לצורך שמירה על שלמותו ואיכותו גם לאחר פגיעה של אש חזקה. מערכות ההגנה יעניקו מעין מעטפת חיצונית אחידה ואיכותית מפני נזקים אפשריים של אש גלויה, וגם מפני נזקים אחרים כמו קרינת שמש ישירה, אקלים קיצוני, בלאי ושחיקה כתוצאה מרטיבות או יובש ועוד.

 כיצד משקמים מבנים לאחר שריפה

במצבים בהם מבנים ניזוקו בגלל שריפה, אם מדובר על בתי מגורים, בניינים מסחריים, מבנים תעשייתיים או כל מבנה אחר העשוי בטון – ניתן לשקם אותם בצורה מיטבית ומהירה שתחזיר אותם למראה ולעמידות שהייתה בעבר. באמצעות יישום של חומרי שיקום על גבי החלקים במבנה שניזוקו, כל אותם פגמים שנוצרו במבנה כתוצאה מהשריפה יתוקנו.

השיקום ייעשה ברוב הפעמים באמצעות שיקום חיצוני של המבנה, כיוון שזהו החלק החשוף ביותר לנזקים קשים בעת שריפה. ישנם מצבים בהם השיקום יצטרך להתבצע גם על פני הקירות הפנימיים של המבנה נוסף על החיצוניים, זאת כדי להעניק חוזק נוסף ואיחוי מירבי ליסודות הבסיסיים של המבנה ולשמירה על בטיחותו.

כך תבחרו חומרי שיקום איכותיים

ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרי שיקום עבור מבנים שניזוקו משריפה באתר א.צ טכנולוגיות מתקדמות לבניה. חומרים אלו פותחו ונבדקו באופן מקצועי וקפדני, על מנת להעניק לכם את הפתרונות הטובים ביותר לשיקום מבנים. לקבלת מידע נוסף בנושא חומרי שיקום ייעודיים צרו אתנו קשר, או השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם.