לשיחה עם נציג
תפריט

שיקום מבנים לאחר שריפה

לא מעט פעמים אנו שומעים בחדשות על מבנים אשר נפגעו משריפות. בין אם מדובר בבניין מגורים, בניין משרדים או מבנה תעשייה, שריפות הן דבר קטלני ומסוכן. על הפגיעה האפשרית בחיי אדם דובר רבות.
אנו נתייחס במאמר זה גם על הפגיעה במבנה עצמו, ומאחלים שזו תהיה הפגיעה היחידה אשר "תיספג" במקרי שריפה, ללא פגיעה באדם.

התלקחות של אש עלולה להתרחש באופן פתאומי ומהיר במיוחד, דבר שיכול להקשות על השתלטות השריפה וכיבויה. החום הגבוה שהאש מציירת עלול להרוס את כל הנמצא בדרכו כולל יסודות חזקים ועמידים של מבנים. למרות שמבנים נבנים באמצעות חומרים חזקים כמו בטון ומלט, גם שריפה קטנה יכולה לחולל נזקים משמעותיים במבנים כאלו.

במקרים בהם מבנים נהרסים בגלל התפשטות של שריפה, הפגיעה יכולה להיות עמוקה יותר מהנראה לעין. לכן, יש צורך בשיקום מבנים מקצועי ואיכותי, אשר יחזיר את החוזק הקונסטרוקטיבי של המבנה.

מהי המטרה של שיקום מבנים

שיקום מבנים לאחר שריפה נועד כדי להחזיר את המבנה והיסודות למצבם המקורי, כך שהחוזק והעמידות שלהם ימשיכו להיות טובים ואפקטיביים.

כאשר מתחוללת שריפה שפוגעת במבנים, החום הגבוה שהאש יוצרת עלול לפגום באיכותו של הבטון ממנו המבנה עשוי.

דבר זה יכול ליצור פגיעה מוחשית או נסתרת במבנה כמו למשל סדקים וחריצים שנוצרים כתוצאה מהשריפה, או מרווחים וסדקים קטנים בקירות החיצוניים. יהיו מקרים בהם לא נהיה מודעים לנזק כלשהו במבנה, ורק לאחר מזג אוויר גשום נגלה כי עמידות המבנה כבר אינה אפקטיבית, כיוון שחדרו מבעדו רטיבות ולחות שמזיקים לחלק הפנימי של המבנה.

שיקום המבנים נועד להגן על שלמות המבנה גם לאחר שריפה ואש חזקה באמצעות יישום של חומרי שיקום ייעודיים, כך שלמעשה כושר העמידות של הקירות החיצוניים או הפנימיים חוזר להיות איכותי ואפקטיבי כבעבר.

מעבר לכך, יש צורך בבדיקה הנדסית של המבנה, לוודא כי החוזק הקונסטרוקטיבי שלו לא נפגע וכי הוא עדיין כשיר וראוי לאכלוס אנשים בתוכו.

 

 כיצד משקמים מבנים לאחר שריפה

במצבים בהם מבנים ניזוקו בגלל שריפה, אם מדובר על בתי מגורים, בניינים מסחריים, מבנים תעשייתיים או כל מבנה אחר העשוי בטון – ניתן לשקם אותם בצורה מיטבית ומהירה שתחזיר אותם למראה ולעמידות שהייתה בעבר.

באמצעות יישום של חומרי שיקום על גבי החלקים במבנה שניזוקו, כל אותם פגמים שנוצרו במבנה כתוצאה מהשריפה יתוקנו. השיקום ייעשה בחלקו החיצוני והפנימי של המבנה, אשר חשופים לנזקים קשים בעת שריפה.

על מנת להעריך את סוג התיקון הדרוש יש להיוועץ במומחים. ייתכן והמבנה יינזק ברמה כזו שלא ניתן יהיה לשקמו. ייתכן והמבנה יהיה זקוק ליציקת בטון חדשה או לחלופין יהיה זה מספיק לטפל בברזלי הזיון ולבצע השלמה נקודתית של הבטון. לכן, יש להעריך את מצב המבנה לאחר השריפה, עומק ורמת הפגיעה במבנה, ובהתאם לבנות תוכנית שיקום למבנה.

 

כך תבחרו חומרי שיקום איכותיים

ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרי שיקום עבור מבנים שניזוקו משריפה או מכל מפגע סביבתי אחר באתר א.צ טכנולוגיות מתקדמות לבניה. חומרים אלו פותחו ונבדקו באופן מקצועי וקפדני, על מנת להעניק לכם את הפתרונות הטובים ביותר לשיקום מבנים.

לקבלת מידע נוסף בנושא חומרי שיקום ייעודיים צרו אתנו קשר ונשמח לחזור אליכם.