לשיחה עם נציג
תפריט

בכל עיר אפשר לראות בניינים ישנים שהוקמו בתקופת הקמת המדינה ואף לפני כן. רבים מהם מוזנחים ועקב כך לא מבצעים בהם פעולות תחזוקה נדרשות שהן אקוטיות לחיים תקינים עבור דיירי הבניין.

גם בניינים ותיקים אפשר לשפץ מהיסוד ולהפוך אותם למבנים חדשניים, איכותיים ויפים שנעים ובריא לחיות בהם, באמצעות צוותים מקצועיים ומיומנים.

אפשרויות שיקום לבניינים ותיקים

בבניינים הותיקים הללו קיים צורך בביצוע פעולות שיקום מהותיות כמו לדוגמה:

החלפת הצנרת שבמקרים רבים היא עדיין צנרת הברזל שהתמלאה בחלודה ובקורוזיה וכך זרם המים הוא דק ואיטי.

החלפת הריצוף בתוך הבניין ובהיקפו.

איטום כל המבנה החיצוני וצביעת הבניין מחדש.

החלפת פריטי האלומיניום כמו דלת כניסה חדשה, תיבות דואר ואינטרקום.

טיפוח הגינה סביב הבניין.

שיפוץ פנים הדירות הכולל איטום, צביעה, החלפת צנרת וריצוף, צביעה וכל צורך נוסף כדי להפוך כל הדירה ראויה למגורים.

שלבי העבודה בשיקום בניינים ותיקים

איטום

השלב הראשון הוא איטום כל הסדקים שנוצרו עם השנים, בחלק החיצוני של המבנה. הסדקים הללו יוצרים עם השנים רטיבות שמשפיעה מאד על החיים בתוך הדירות. נוצרים בהם קירות רטובים, עובש ופטריות המהווים סכנה בריאותית לציבור.

בהליך זה מנקים היטב את השטח באמצעות לחץ מים גבוה ואוטמים את כל הסדקים הן אלו השטחיים והן אלו העמוקים. על פי כמות הסדקים ומצבם מתקבלת החלטה אם להציג פיגומים לאורכו של הבניין או לבצע פעולות איטום נקודתיות באמצעות חבלי סנפלינג. העובדים המיומנים מכירים את המלאכה, הם עומדים על במה ניידת וזזים מקומה לקומה עד השלמת מלוא המשימה.

צביעה

לאחר מכן צובעים את כל חלקו החיצוני של המבנה הן בחזית והן בעורף בצבעים ייעודיים שישמרו על האיטום לאורך זמן. קיימת אפשרות ליישר ולהחליק את כל הקירות ולאחר מכן למרוח שכבת פריימר ולבצע מעליה טיוח באמצעות טיח צבעוני שהוא מעין שכבה של חומר גומי עבה, היוצר גימור עמיד ואיכותי. למרות העלויות הגבוהות של החומרים במקרה זה זוהי השיטה המומלצת שתחזיק מעמד לאורך זמן רב.

ביצוע שתי הפעולות הראשוניות כבר יוצרים נראות יפה הרבה יותר של הבניין.

חיפוי חיצוני לבניינים

החיפוי של שיש חיצוני או אבנים שונות מייקר באופן משמעותי את העלויות ולכן אינו מבוצע בבניינים רבים. החיסרון הוא שכל סוגי האבן המודבקים על הבניינים מתלכלכים במהירות מסופות חול ומפגעי מזג אוויר נוספים, דבר הפוגם בנראותם עם הזמן.

החלפת צנרת

הוצאת צנרת הברזל הישנה והלא יעילה והתקנת צנרת פלסטיק PVC בטיב מעולה שתיצור זרימת מים קולחת באזורים הציבוריים והפרטיים בבניין.

שיפור פני הבניין

הוצאת הריצוף הישן והדבקת ריצוף חדש, התקנת דלת כניסה, מערכת אינטרקום חדשנית, שיפוץ המעלית הקיימת או התקנת מעלית חדשה, התקנת תיבות דואר חדשות לנוחות הדיירים ביום יום.

אפשרויות שיקום לבניינים ותיקים

חשיבות שיקום בניינים ותיקים

הבניינים המוזנחים מכערים מאד ויוצרים היפוך מושלם מול השכונות החדשות או המתחדשות בעיר. במקרים רבים הבניינים הלכו הופכים גם למסוכנים למגורים עקב מצבם התחזוקתי ולכן העירייה עושה כל שניתן כדי לקדם את הליכי השיפוץ ולא להותיר מבנה מסוכן שמסכן הן את הדיירים והן את העוברים ושבים.

תכניות פינוי בינוי

בשנים האחרונות הצטרפו הרבה מאד מבנים לתכניות השונות של פינוי ובינוי, או תכנית תמ"א 38 שעל פיה מבצעים שיפוץ מאסיבי של הבניין מהמסד עד הטפחות. מחזקים את יסודות המבנה כולו, משפרים את איכות חייהם של הדיירים הנוכחיים על ידי שיפוץ הדירה, הוספת מרפסת, מעלית או ממ"ד בהתאם לצורך ולאפשרויות בכל אחד מהבניינים.

חיזוק היסודות מאפשר הוספת קומות נוספות מעל המבנה הקיים וכך הקבלנים מקבלים היתר בניה לקומות הללו ומוכרים את הדירות החדשות.

בתכנית זו אם הכול מתנהל כשורה, כולם מרוויחים. הדיירים יחיו בדירות ראויות, החלק החיצוני של המבנה ואזורים נוספים בבניין ישופצו וגם היזם ירוויח עקב מכירת הדירות הנוספות.