לשיחה עם נציג
תפריט

מאפייני האיטום של מבנים הינם מהותיים במיוחד עבור כל סוג של מבנה, זאת כדי להעניק מעטפת הגנה יעילה ואיכותית מפני נזקים סביבתיים העשויים לחדור אל פנים המבנה. בכדי לממש את היעילות בתהליך האיטום, יישומן של מערכות האטימה הנחוצות מבוצעות במהלך ההקמה של המבנה מיד לאחר הקמת היסודות. תהליך זה נקרא איטום חיצוני / חיובי כיוון שהוא מבוצע בחלקו החיצוני של המבנה. באמצעות שיטה זו מתקיימת שכבת אטימה טובה ויציבה יותר, שתאפשר הפרדה יעילה בין מפגעים כמו מים, לחות ורוחות העשויים לחדור אל החלק הפנימי של המבנה.

מהי המטרה של איטום פנימי?

למרות שאיטום חיצוני הוא הטוב ביותר למטרת מימוש איכות האטימה של המבנה, ישנם מקרים בהם יש צורך לבצע איטום שלילי המבוצע בחלקו הפנימי של המבנה. האיטום השלילי מיועד עבור מבנים שאינם מאפשרים לבצע את תהליך האיטום בחלק החיצוני, כמו מבנים תת קרקעיים המצויים בעומק האדמה ולכן מונעים את הגישה לחלקם החיצוני.

מבנים כאלו הסובלים מכשלים משמעותיים במערכת האטימה, מעידים לרוב על תהליך איטום חיצוני לא איכותי שבוצע בהם כבר בשלבי הקמתם. כיוון שאין אפשרות לשקם את מערכת האיטום בחלק החיצוני של המבנה, האיטום נעשה בשיטה השלילית שהיא הפוכה מהכיוון דרכו מגיעים מפגעים סביבתיים. משום כך המטרה המרכזית של תהליך האיטום הפנימי במבנים תת קרקעיים היא להגן על פנים המבנה, באמצעות עצירת המפגעים השונים לאחר שחדרו דרך תשתית הבטון.

איטום גבישי (קריסטלי)

כיצד מבוצע איטום שלילי של מבנים תת קרקעיים?

על מנת לייצר שכבת איטום חזקה ועמידה בחלק הפנימי של המבנה התת קרקעי, יש להכין את תשתית הבטון הדרושה בהתאם בטרם מיושמים חומרי האיטום. בשלב הראשון יש צורך לחשוף את תשתית הבטון, ולכן מסירים את הטיח, צבע או ריצוף המכסים אותה. במידת הצורך מבצעים תיקוני בטון וסגרגציות עד לקבלת תשתית נאותה לאיטום. בשלב הבא מיישמים את חומרי האיטום הייעודיים בהתאם לסוג וחומרת הנזק שנוצרה בתשתית. במידה וקיימים סדקים וחללים החודרים אל עומק התשתית, יש ליישם חומרי איטום פוליאורטנים או צמנטים בשיטת ההזרקה כדי שיחדרו לעומק ויאטמו את כיסי האוויר שנוצרו.

חומרי איטום ייעודיים לתהליכי איטום של מבנים תת קרקעיים

בין היצע חומרי האיטום הקיימים בשוק, ניתן למצוא כמה חומרי איטום מצוינים עבור איטום שלילי של מבנים תת קרקעיים בניהם חומרים ביטומניים ליישום במריחה , צמנטיים, פוליאוריטניים, או ג'לים ע"ב אקרילט להזרקה. חומר איטום נוסף וייחודי לאיטום פנימי הוא חומר האיטום הקריסטלי, שמאפייניו הם חדירה אל עומק תשתית הבטון ויצירה של גבישים קטנים המונעים חדירה ומעבר של מים דרך שכבת האיטום.

קבוצת א.צ מפתחת, מייבאת ומשווקת מגוון רחב של פתרונות וחומרי איטום איכותיים ויעילים לצרכי איטום פנימי של מבנים תת קרקעיים. לקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי בנוגע לתהליכי וחומרים מומלצים, מוזמנים ליצור קשר עם המומחים שלנו.