לשיחה עם נציג
תפריט

פגעי מזג האוויר ובלאי טבעי המתרחש במרוצת השנים הינם הגורמים העיקריים להיחלשות של מבני בטון, ולהיווצרותם של סדקים וחריצים ביסודות המבנה אשר עלולים לפגוע בחוזקו ובבטיחותו. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מצבים שכאלו, וכך להחזיר את כושר העמידות של הבטון, היא באמצעות איחוי סדקים בהזרקה. באמצעות איטום של חריצים וסדקים במבנים פגועים ניתן למנוע חדירה של מים ורטיבות מבעד פתחים אלו, וכך לשקם את החוזק והעמידות של יציקת הבטון.

לעיתים, סדקים וחריצים נוצרים באזורים אשר אין אליהם גישה מהצד החיצוני של המבנה, כגון מרתפים, מנהרות, חניונים תת קרקעיים, מקלטים, פירי מעלית ועוד. במקרים כאלו, איטום ואיחוי של סדקים בהזרקה הינה השיטה האידיאלית לתיקון הפגמים הנוצרים בבטון.

יתרונות פעולת ההזרקה

פעולת ההזרקה של חומרי האיטום נעשית באמצעות שימוש בחומרים במצב נוזלי, כך שעוצמת ההזרקה מאפשרת להם לחדור באופן יסודי אל כל החריצים שהתפתחו במבנה. חומרי האיטום מוזרקים אל הסדקים שהתהוו במבנה באמצעות מזרקים מיוחדים, כך שמרגע בו התבצע מגע של חומר האיטום עם מים נוצרת תגובה כימית שגורמת לחומר להתפתח ולהתנפח וכך לאטום כראוי את הסדקים שנוצרו.

כיוון שפעולת איטום ואיחוי הסדקים מבוצעת בשיטת ההזרקה, ניתן לגשת אל מוקדים פגומים שונים בקלות ובנוחות, ללא צורך בשבירה או הריסה של תשתית ויסודות המבנה. ההזרקה אידיאלית עבור אזורים ומצבים שונים כמו חללים ותפרי התפשטות שנוצרו בבטון, צנרת פגומה שמוטמעת בבטון, מרווחים שנוצרים בתשתיות תת קרקעיות ועוד.

חומרי איחוי סדקים מומלצים

כיום ניתן למצוא מגוון חומרים המשמשים לאיטום ולאיחוי סדקים באמצעות הזרקה. כדי לבחור את החומרים המתאימים ביותר, יש לבחון את מצב הסדקים שנוצרו ובאיזו תשתית מדובר וכך להשתמש בחומר האידיאלי. בין הפרמטרים שנבחנים הינם מידת הרטיבות או היובש של הסדק שנוצר, רוחב הסדק בתשתית שדורש איחוי ואיטום מחדש, סוג התשתית או הקרקע, מידת עוצמת חדירת המים או הרטיבות דרך הסדק שנוצר ועוד.

ישנם מספר חומרי איטום בהזרקה אשר מיועדים לאיטום ואיחוי סדקים בבטון, אשר מבוססים על חומרים שונים כגון פוליאוריטאנים, אפוקסים ועוד. בין חומרי איחוי ואיטום, אלו הם המומלצים ביותר:

  • ספיר 350 – זהו חומר העשוי תרכובת אפוקסי המשמש למילוי חללים ואיחוי סדקים. היתרון של חומר זה הוא בצורת היישום שלו, כך שניתן להחדירו אל סדקים צרים במיוחד באמצעות פעולת הזרקה בלחץ, או לשפוך אותו בצורתו הנוזלית אל תוך סדקים רחבים שאינם מצריכים הזרקה ממוקדת וחודרת לעומק הבטון. חוזק האיטום שמתקבל הינו גבוה במיוחד, אף יותר מחוזק עמידותו של הבטון עצמו. ניתן ליישום רק על גבי בטון יבש לחלוטין.
  • MC INJEKT 2133 FLEX- זהו חומר אטימה חד רכיבי מיועד להזרקה. גמיש ומהיר התקשות, מגיב עם מים (הריאקציה בזמן ההזרקה) ודוחה מים (לאחר ההזרקה). חומר זה אוטם לאורך זמן סדקים וחללים בבטון, ומחזק את הבטון מבפנים. כמו כן, החומר ממשיך להיות פעיל בתוך הבטון גם לאחר סיום ההזרקה, מייצר ריאקציה ומתנפח בכל מגע עם מים.

MC INJEKT 2133 FLEX

טיפים לשימוש יעיל עם חומרי האיחוי

כדי להבטיח שפעולת האיחוי והאיטום תהיה איכותית, יש להשתמש בחומר באופן מבוקר ובהתאם להנחיות השימוש. כדי לא לפגוע בכושר הפלסטיות של החומר, מומלץ להחזיק אותו במקום קריר ומוצל כדי שלא יתחמם ובזמן השימוש ליישם אותו מהר ככל הניתן.

נשמח לסייע לכם לבחור את חומרי האיחוי הטובים ביותר ולענות על כל שאלה בנושא. מוזמנים ליצור קשר עם היועצים שלנו באמצעות טופס הפניה באתר.