לשיחה עם נציג
תפריט

עבודת איטום של בריכות שחיה הינה חיונית, הן בבריכות ציבוריות והן בבריכות פרטיות. חיוניות האיטום טמונה בעובדה שאיטום איכותי ומקצועי, יכול למנוע מצבים בהם מי הבריכה יחלחלו לאדמה, כמו גם מניעת מצב של חדירת מים מזוהמים מתוך האדמה אל הבריכה. אבל, איטום בריכות שחיה אינו מספיק לבדו, וקיימת חשיבות גבוהה לוודא שהאיטום יתבצע בצורה מקצועית, איכותית ובלתי מתפשרת. החשיבות הפונקציונאליות שלו היא כה גבוהה, שאי אפשר לקחת סיכונים מיותרים ולהסתכן בעבודת איטום שאיננה מקצועית דיה. אז איך אוטמים בריכת שחייה?

איך לאטום כראוי בריכות שחייה?

הליך איטום בריכות שחיה

חשוב להבין, שהליך איטום בריכות שחיה הוא הליך מורכב, אשר מתבסס על מספר שלבים – כאשר, לכל אחד משלבי העבודה תהיה חשיבות והשפעה על איכות האיטום ועל משך הזמן שיהיה ניתן ליהנות ממנו. כידוע, בריכות שחיה מכילות לא מעט מערכות שונות ובנוסף, הן גם מצויות תחת לחץ תמידי של מים. מהסיבות הללו, חשוב לתכנן בצורה מוקפדת את מערכת האיטום, תוך לקיחה בחשבון של כל הפרמטרים המשפיעים. בהליך איטום בריכות שחיה, נהוג לעשות שימוש בחומרים בעלי תכונות מיוחדות, אשר ניחנים ביכולות לעמוד בלחץ המים. חשוב לציין, כי עבודת האיטום אמורה להתבצע גם בצד הפנימי של הבריכה וגם בצידה החיצוני, כאשר, בכל אחד מהצדדים נעשה שימוש בחומרי איטום אחרים. 

תהליך איטום הבריכה יכלול שלבים כדוגמת תיקון סגרגציות בבטון, מריחת שכבות טיח להכנה ויישור של הקירות, מריחת/התזת חומר איטום בהתאם לתכנון של יועץ האיטום בשכבה הרצויה, הגנה על האיטום במידת הצורך (בהתאם לדרישות יועץ האיטום) ועוד. כמו כן, יש לזכור שעבודת האיטום אינה נגמרת לאחר הנחת האריחים בבריכה, וחשוב לוודא יישום של חומר מילוי מישקים אשר מיועד לשימוש בבריכות שחיה, עמיד במים עומדים ובלחץ מים ועמיד בקרינת קרני שמש (UV) במידה והבריכה היא חיצונית וחשופה לשמש. 

חשיבות המקצועיות

בהליך של איטום בריכות שחייה, אי אפשר באמת להתפשר על טיב העבודה. למעשה, האיטום אמור להוות כפעולה מרכזית וחשובה בהקמת הבריכה – כאשר, אם האיטום לא יתבצע בצורה קפדנית ונכונה, דבר זה עלול לבוא לידי ביטוי בתופעות כמו עובש בקרקעית הבריכה, בפגיעה במרצפות הבריכה ואפילו במפגעים בריאותיים שונים – ולכן, אין להקל ראש בתכנון ובביצוע האיטום. כמו כן, מומלץ לקחת קבלן איטום ייעודי לבריכות שחיה, אשר מכיר את התחום על בוריו. 

אילו מוצרים מתאימים לבריכות? 

  • טיח לבריכות שחיה 545  – מדובר בתערובת מוכנה לשימוש (יש להוסיף מים בלבד) ומתאימה ליישור קירות ורצפות מבטון בבריכות השחייה. הטיח בעל תו תקן ישראלי וגם תו ירוק ומתאים לציפויים קשיחים ולסביבה ימית. הטיח בעל חוזק שליפה, כפיפה ולחיצה גבוהים והכי חשוב, קל ליישם אותו. בעזרת הטיח ניתן ליישר קירות במגוון תשתיות צמנטיות, קירות פנים וחוץ לבריכות שחייה ומיישר כתשתית להדבקת אריחים או אבן.
  • אלסטופלקס 747 –  האלסטופלקס נועד לאיטום חיובי ושלילי של משטחי בטון, קירות ורצפות ובעל כושר הדבקה גבוה לבטון. אלסטופלקס יוצר שכבה מוכנה להדבקה המחזיקה זמן רב ויכול לגשר על פני סדקים המגיעים עד ל- 5 מ"מ. מדובר בחומר נושם המאפשר מעבר אדים ומתאים גם כאיטום והגנה מפני קורוזיה. החומר מאושר לשימוש במי שתייה ובעל תו ירוק. שימושי החומר הם בין היתר: איטום בריכות שחייה, רצפות וקירות של חדרי האמבטיה והשירותים, מרפסות, יסודות בניין, מאגרי מים, ביוב ומערכות מי שתייה. הערה חשובה, בעבודה עם החומר הזה, יש לנקוט משנה זהירות ולתת רק למומחים בדבר. 
  • סיליקון פוגבלה סיליקון הפוגבלה של חברת KERAKOLL הוא סילקון ידידותי לסביבה העומד בתקנים הירוקים. הסיליקון בעל גמישות גבוהה וכושר הידבקות לתשתיות שונות ומגוונות. ניתן להשתמש בו על פני פורצלן וקרמיקה והוא אינו רעיל או מסוכן. בכל הקשור לעולם הבריכות, הסיליקון משמש לאיטום וניתן ליישמו פנים וחוץ.


א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה ערוכים ומוכנים לשירותך. יש לכם שאלות לגבי איך אוטמים בריכת שחייה? אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון שמספרו: 08-9150190 או במייל info@azmarketing.co.il