לשיחה עם נציג
תפריט

מישקים הם הרווחים בין אריחים ומרצפות, כאשר מניחים אותן בתור חיפוי קיר או רצפה. הרווחים הללו הם תוצאה אופן יישום החיפויים במבנה, בין אם פנימי או חיצוני, בין אם בקירות או ברצפה. צורת יישום אשר משאירה מישקים נובעת מכמה סיבות, מלבד העובדה שהמישקים תורמים לאסתטיקה של המבנה. אולם, המישקים גם יכולים לפגוע בעמידות החיפוי עם הזמן וביעילות האטום שלו. לכן מקובל למלא אותם בחומר מילוי, השומר על עמידות החיפוי לטווח ארוך וגם תורם לאסתטיקה של המשטח. מלבד זאת, קיים מגוון חומרים למילוי מישקים וחשוב לדעת כיצד לבחור ביניהם – בהתאם לאופי העבודה.

איך בוחרים חומר למילוי מישקים בהתאם לסוג העבודה?

למה יוצרים מישקים במבנה?

  • חומרים נוטים לשנות את הנפח שלהם בקור/חום, ויש להשאיר מספיק מרווח לתזוזה ותנודה שלהם, מבלי שייגרם נזק
  • קיימים כוחות תזוזה באדמה המתרחשים בכל הווקטורים (אופקיים/אנכיים) אשר משפיעים בין היתר על המבנים באופן כללי ועל החיפויים והאריחים בפרט. לכן, המרווח בין האריחים נועד למנוע סדיקה שלהם במקרים בהם מתרחשים תנועות אלו
  • דרישות התקן, אשר בין היתר מתחשבות בשני הסעיפים מעלה, מחייבות יצירת מישקים בין האריחים
  • פן עיצובי אסתטי של המבנה

יתרונות השימוש בחומר מילוי מישקים

  • משמש למילוי ואיטום רווחים בין אריחים, למניעת חדירה של לחות, חום ורטיבות.
  • סגירת פערים שמקורם בסטייה שבין הלבנים, כאשר מיישמים הדבקת אריחים על קירות בנויים.
  • שמירה על יציבות ושלמות הרצפה במקרה של מילוי מישקים בריצוף.
  • הוספת פן אסתטי לחיפוי, או ריצוף, על ידי יצירת מראה אחיד ומעוצב.

בחירת חומר מתאים למילוי מישקים

קיימים קריטריונים שונים לבחירת חומר מילוי למישקים. הראשון והעיקרי שבהם הוא התאמה לתנאי חוץ, או תנאי פנים. אך יש להתחשב גם ברוחב המישקים, סוג החומר המיועד לחיפוי, יכולת עמידות בפני מים, לחות, חום וקור, גוונים שונים של חומר המילוי, יכולת התמזגות של חומר המילוי עם חומרי חיפוי ועוד.

חומרי מילוי מישקים לדוגמה

בקטלוג של א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבנייה ניתן למצוא מגוון של חומרי מילוי למישקים, לצד חומרים נוספים שיש להם תפקיד בהשלמת התהליך. ביניהם:

כוחלה 135 – כאשר מבצעים מילוי של קירות חיצוניים, שנבנו עם לבנים או בריקים, מומלץ למלא את המישקים עם כוחלה 135, שתפקידה הוא לשפר את עמידות ואטימות החומר על פני המרווחים. חומר זה מתאים גם לקירות פנים וגם לקירות חוץ, עונה על דרישות ת"י 1661 ובעל תו ירוק, מתאים למילוי מישקים ברוחב 5 – 30 מ"מ.

רובה פוגבלה קולור –  משמשת לחיפוי עם אריחי קרמיקה או פורצלן, אבן מוזאיקה ואבן טבעית. מומלץ להשתמש ברובה פוגבלה קולור, שמגיעה בגוונים שונים.

יש לה מגוון תכונות מיוחדות כמו דחיית מים, ספיגת מים נמוכה מאוד, קשיות גבוהה של המשטח, התנגדות גבוהה למרבית החומרים החומציים ואחידות מרשימה של הצבע. לכן היא אידיאלית למגוון רחב של יישומים, עם יכולת מישקים ברוחב 0 – 20 מ"מ. בנוסף, היא בעלת תקן ירוק ומעניקה ניקוד לפי תקן 5281 לבנייה ירוקה.

רובה פוגבלה Eco 0-5 mm  רובה מינרלית מיוצבת, ידידותית לסביבה. עמידה בפני בקטריות ופטריות, נחשבת אידיאלית לשימוש בבנייה ירוקה. היא מכילה חומרי גלם ממוחזרים ואף ניתנת למחזור כחומר אינרטי. היא מגבירה את אפקט האור המוחזר ומתמזגת ללא תפר בעיצוב אריחים קרמיים, מוזאיקת זכוכית ואבן טבעית. מתאימה למילוי מישקים של 0 – 5 מ"מ.

לסיכום, בחירת חומר מילוי למישקים צריכה להיות מדויקת, מקצועית ואיכותית כדי לספק תוצאה אופטימלית. לא בטוחים איזה חומר מתאים לצרכים שלכם? דברו איתנו!