לשיחה עם נציג
תפריט

דבק לקרמיקה הוא אחד הדבקים הנפוצים ביותר בעולם כדבק לבנייה ושיפוצים. דבק לקרמיקה משמש להדבקת אריחי קרמיקה למטרות שונות:

  • קרמיקה לריצוף חדרי מגורים ועבודה.
  • קרמיקה לקירות ורצפות חדרי אמבטיה ושירותים.
  • חיפוי קירות פנימיים או חיצוניים ועוד.

דבק קרמיקה משמש להדבקת אריחי קרמיקה על גבי משטחים העשויים מחומרים שונים כמו למשל – הדבקת אריחים חדשים על משטח קרמיקה קיים, הדבקה על משטחי עץ או גבס, על בלוקים, משטחי בטון, וכן על תשתיות רצפה עשויות חול או חצץ.

בתחום של הדבקת אריחי קרמיקה, בחירת דבק לקרמיקה מתאים הוא צעד חשוב במיוחד. בשל העובדה שאריחי קרמיקה משמשים לייעודים שונים ומודבקים ע"ג משטחים מחומרים שונים, אשר לכל אחד מהם סט שונה של תכונות, יש צורך לבחור דבק לקרמיקה מהסוג הטוב והמותאם ביותר לדרישות העבודה לדוגמא: דבק אנאירובי, דבק אלומיניום או דבק PVC.

בחירה נכונה של דבק קרמיקה היא שתקבע במידה רבה את מידת ההצלחה של העבודה, ותמנע נזקים ותקלות כמו סדקים, שברים, נפילת אריחים ועוד.

חברת א.צ. שיווק יצרנית המותג "ספיר", מייצרת דבקים איכותיים ביותר למגוון יישומים ותשתיות.

הפיתוח האחרון ממעבדות א.צ. הוא דבק  ספירבונד 245 +PLUS , המתאים במיוחד לאריחים עם ספיגות גבוהה, מתאים לכל סוגי האריחים ולרוב התשתיות ומתאים ליישום בחדרים רטובים.

דבק קרמיקה

בחירת דבק קרמיקה: דבק אנאירובי, דבקי אפוקסי, דבק אלומיניום, דבק PVC

הדבקת קרמיקה היא דרך נפלאה לחדש את הבית או לרצף בית חדש. יחד עם זאת חשוב לבצע את תהליך הדבקת האריחים ביסודיות ובדייקנות ולבחור דבק לקרמיקה מתאים. רצוי להיעזר לשם כך באיש מקצוע המומחה בתחום כדי שיסייע בבחירת סוג הקרמיקה וכן דבק לקרמיקה שיתאים למלאכה. אנו בחברת א.צ. ממליצים על פתיחת מלאכה ויעוץ מול המחלקה הטכנית בטרם מתבצעת עבודת הדבקה, וזאת על מנת להתאים את הדבק הטוב והמתאים ביותר בהתאם ליישום ולתשתית.

דבק לבנייה ודבק לתעשייה הם שונים כמובן מהדבקים אותם אנו מכירים מהשימוש הביתי הפרטי. דבק לבנייה ודבק לתעשייה מגיעים בצורות שונות, במרקמים שונים והם בעלי יכולת הדבקה משתנה בהתאם לצורך. דבק אנאירובי, דבקי אפוקסי, דבק אלומיניום, דבק PVC ועוד שורה ארוכה של דבקים מיוצרים ומשווקים על א.צ. לכל שימוש בבניין ובתעשייה, בהתאם לצרכי הלקוח.

כאמור, יש חשיבות רבה בבחירת דבק לבנייה ולקרמיקה. תפקידו של דבק לקרמיקה הוא להדביק את האריח בחוזקה רבה למשטח עליו הוא מונח באופן שימנע נפילה או תזוזה. הדבק צריך להחזיק לאורך זמן, לעמוד בעומסי משקל, חשיפה למים או שינויי טמפרטורה קיצוניים. כמו כן, דבק לקרמיקה צריך להתאים לסוג התשתית אליה הוא מודבק.

אילו סוגי דבקים קיימים

ישנם סוגים שונים של דבקים לקרמיקה: דבק צמנטי אבקתי, דבק אלומיניום, דבק אקרילי, לטקס ועוד. נהוג לחלקם לשני סוגים: דבקים צמנטיים ודבקים מישחתיים. דבק צמנטי הוא דבק המגיע בצורת אבקה אותה יש לערבב במים. דבקים אלו מתאימים למשטחים כגון קירות ורצפות בטון וכן להדבקת אריחים על גבי ריצוף קיים. חלקם מתאימים לשימוש פנימי בלבד או חיצוני בלבד וישנו דבק קרמיקה רב שימושי.

לחברת א.צ. דבקים צמנטיים כדוגמת ספירבונד 245 , ספירבונד 245+, ספירבונד 235 ועוד. הדבקים אותם חברת א.צ. מייצרת ומשווקת איכותיים ביותר בעלי תכונות חוזק הדבקה ושליפה גבוהים וגמישות משתנה

(C2TE-S1/ C2TE-S2/C2TE-S ), בעלי תו תקן ישראלי וחלקם אף בעלי תו ירוק . הדבקים מתאימים לשימוש חיצוני / פנימי.

המותג "ספיר" מציע מגוון רחב של דבקים ליישומים שונים על גבי קירות ורצפות כדוגמת הדבקת אריחים בבריכות שחיה, הדבקת אריחים חדשים על גבי אריחים ישנים, שימוש בחדרים רטובים, מטבחים, מבואות ועוד.

דבקים משחתיים הם דבקים המגיעים מוכנים לשימוש ומשמשים להדבקה של חומרים לחומרים שאינם מאותה משפחה כמו חרסינה וגבס למשל. הם מיועדים להדבקת חיפויים מסוגים שונים (בחללים פנימיים לרוב) או על גבי משטחים אנכיים הדורשים גמישות גבוהה.

לדוגמא סופרפלקס אקו – דבק מתוצרת KERAKOLL איטליה המשווק ע"י א.צ. שיווק , דבק דו רכיבי גמיש המשמש להדבקת קרמיקה ,פורצלן, זכוכית ועוד. דבק עמיד במיוחד המתאים לשימוש בבריכות שחיה, בעל כושר הדבקה גבוה ועמיד בתנאי הדבקה קיצוניים. הדבק ידידותי לסביבה.

דבק נוסף הוא LTX-101 ,דבק על בסיס לטקס ( SBR ) מוסף מרוכז המשמש כתוסף לתערובות טיח והרבצה בבריכות שחייה לפניי איטום או בכל מקרה של הכנת תשתית של טייח מחוזק להדבקת אריחים. ספיר לטקס M 101 משמש להדבקות פנים/ חוץ – קירות ורצפות, מתאים להדבקות אריחים סופגים ושאינם סופגים, ובעל כושר הדבקה גבוה מאוד.

אם אתם קונים דבק קרמיקה – בין אם לעבודה עצמית לצורך הדבקת אריח או שניים שנפלו, או לצורך שימוש בחללים גדולים יותר, חשוב שלא להתפשר על סוג הדבק ולבחור דבק לקרמיקה איכותי ועמיד, כזה שיבטיח שאריחי הקרמיקה יישארו במקומם ולא ייפלו. בעת הקנייה חשוב לציין בפני המוכר או הסוכן לאיזה חלק בבית מיועדים האריחים ומהו סוג המשטח עליו יודבקו, כדי שיוכל להמליץ לכם על דבק קרמיקה המתאים ביותר לסוג העבודה.

 

חברת א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה מביאה לכם את המיטב שיש לתעשייה להציע בתחום הדבקים לקרמיקה. א.צ. מפתחת, מייצרת ומשווקת מגוון רחב של דבקים איכותיים, גמישים וחזקים המתאימים לביצוע עבודות הדבקה מסוגים שונים. הסוכנים המיומנים שלנו יוכלו לייעץ לכם בעת בחירת הדבק ולהמליץ לכם על סוג הדבק המתאים ביותר לעבודה. דבקים מבית מותג הבית שלנו "ספיר" נבחרו על ידי קבלנים ואנשי מקצוע לשימוש בפרויקטים מובילים ברחבי הארץ, ומהווים חלק משמעותי מתעשיית הדבקים בארץ.