לשיחה עם נציג
תפריט

חומרי איטום צמנטי מורכבים משלושה מרכיבים עיקריים: מלט, חול ומוספים שונים. תרכובת זו יוצרת את אחד החומרים החזקים ביותר בענף הבנייה ולכן היא נפוצה למגוון רחב של שימושים. יחד עם זאת, חשוב להכיר דווקא את היישום של חומרים צמנטיים בתחום האיטום, כאשר התכונות המיוחדות של חומרים צמנטיים מאפשרות יצירת איטום אופטימלי בעיקר בזכות יכולת ההיצמדות יוצאת הדופן שלו. משום כך חומרי איטום צמנטיים משמשים באופן נרחב לצורך איטום סביבה רטובה, כמו חדרי רחצה, מאגרי מים, בריכות שחייה ועוד.

 

איך בוחרים חומרי איטום צמנטיים ומתי כדאי לבחור ברנוקוט?

קיימים סוגים שונים של חומרים צמנטיים, בעלי תכונות ומאפיינים שונים, שהופכים אותם מתאימים ליישומים ספציפיים – כל חומר והיישום המתאים לו ביותר, בעיקר לפי מיקום היישום במבנה. איטום מקצועי הוא המפתח להקמה של מבנה עמיד לטווח ארוך, מוגן ומתפקד. 

לכן, חשוב לבחור באופן מקצועי, מדויק ומוקפד את חומרי האיטום בהם משתמשים עבור חלקים שונים של המבנה. ככל שבוחרים חומרי איטום מתאימים ואיכותיים יותר, כך ניתן למנוע ביעילות רבה יותר, כשל באיטום של המבנה.

כדי לקבוע אילו חומרי איטום מתאימים בדיוק לפרויקט ולחלקים השונים שלו, יש להתייחס לדרישות הפרויקט, אך גם להיעזר בתקנים המספקים הגדרות לסוגי החומרים המתאימים, כיצד ליישם אותם ולאילו מטרות.

מה זה ברנוקוט?

ברנוקוט הוא חומר איטום צמנטי מיועד ליישום על גב האבן בשיטת הבנייה ברנוביץ' (על שם הקבלן מוטי ברנוביץ' – ממציא השיטה), המשמשת באופן נרחב ביותר בישראל לבנייה של מגדלי מגורים ורבי קומות. היא כפי הנראה השיטה הנפוצה ביותר בישראל, שכן היא כוללת שלבים ומרכיבים שונים, שמטרתם לשפר ולייעל את תהליכי החיפוי בבניינים רבי קומות והיא אכן מצליחה לספק פתרון איכותי לצורך זה.

יישום שיטת ברנוביץ' נעשה על ידי יציקת הקירות בתבניות פלדה והרכבה של אריחי החיפוי עליהם. את התבניות מייצרים לפי מידות מדויקות של פתחים מוכנים מראש בקירות המבנה. על גב אריחי החיפוי מרכיבים עוגני אל חלד ואז מצמידים אותם אל התבנית.

לאחר מכן מורחים חומר איטום על גבי האריחים ומרכיבים רשת פלדה לצורך קשירה של העוגנים. בשלב הבא סוגרים את הקיר בעזרת תבניות פנימיות ויוצקים בטון לרווחים שבין שתי התבניות. לאחר התייבשות הבטון, ניתן לשחרר את התבניות ולקבל קיר מחופה באיכות גבוהה, גימור מרשים ותוצאה עמידה לטווח ארוך.

מהו הברנוקוט ומתי להשתמש בו?

מדובר בחומר איטום צמנטי חד רכיבי לשיפור איטום והדבקות בין אבן לבטון בשיטת ברנוביץ'. החומר מגיע מוכן לשימוש בתוספת מים בלבד, מתאים לשימוש חוץ וכן כחומר מקשר בין בטון לבן. הברנוקוט מתאים ליישום בעובי של 1-3 מ"מ. 

לסיכום, ברנוקוט הוא חומר אידיאלי ליישום בתהליכי בנייה בשיטת ברנוביץ'. הוא נוח וקל ליישום, יעיל ועמיד במיוחד ולכן אידיאלי ליישום בשיטת ברנוביץ'. למידע נוסף – צרו קשר.