לשיחה עם נציג
תפריט

במהלך עבודות הבנייה יש צורך לטפל במגוון רחב של תשתיות שונות, מכיוון שתשתיות אלו הן למעשה היסוד והבסיס של כל מבנה שמוקם לצורך דיור, תעשייה, מסחר ועוד. על מנת שתהליך הבנייה יהיה איכותי ובטיחותי, עובדי הבניין משתמשים בקשת רחבה של חומרים שונים לצרכי בנייה כמו מלט, בטון, עץ, חול, מים ועוד מגוון חומרי בנייה נוספים.

כאשר בונים את קירות הבסיס של המבנה, יש צורך לעשות שימוש בבלוקים חזקים על מנת ליצור מבנה עמיד ויציב שישמש כתשתית העיקרית של כל המבנה. מכיוון שיסודות המבנה הם החלק המהותי במבנה שצריך להיות עמיד, עניין הנראות והאסתטיקה של יסודות אלו הינה פחות חשובה אלא החוזק והאיכות ממנו הבלוקים עשויים ובנויים. כדי להוסיף פן אסתטי ועיצובי לקירות הבנויים של המבנה, מיישמים עליהם חיפויים חיצוניים העשויים בריקים או קרמיקה.

כדי להוסיף את אריחי החיפוי על גבי הקירות החיצוניים, יש צורך להדביק אותם אחד לשני באמצעות דבק מיוחד. שיטת היישום של אריחים אלו נעשית באמצעות הדבקת כל אריח אחד בצמוד לשני, כך שיתקבל בסופו של דבר חיפוי קיר אחיד ויפה. הבעיה היא שהצמדת האריחים אחד לשני יוצרת מרווחים בין אריח לאריח, ולכן יש צורך לבצע מילוי מישקים בנוסף לפעולת ההדבקה.

מהם מישקים וכיצד הם נוצרים

מישקים אלו הרווחים שנוצרים בין כל בריק או אריח שמציבים אחד בצמוד לשני במהלך בניית חיפוי הקירות. רווחים אלו אינם יפים לעין וגם עשויים להזיק למבנה מבחינה פרקטית. הרווחים שנוצרים בין האריחים במהלך ההדבקה עלולים לערער את עמידות החיפוי בגלל רטיבות או אבק שחודר מבעד לרווחים אלו, וכך למעשה החיפוי אינו עמיד בפני נזקים סביבתיים שעלולים לפגוע בעמידות המבנה לאורך זמן.

המטרה של הקמת חיפוי קירות היא לצורך יצירה של מראה אחיד ומעוצב, ולא רק מראה של קיר לבנים בסיסי שנצבע בצבע קירות סטנדרטי. אותם רווחים שנוצרים בחיפוי הקיר עשויים לפגוע בנראות המבנה השלם, כיוון שהם יוצרים מראה שאינו אחיד ויפה בגלל מרווחים וחריצים שאינם אסתטיים לעין.

כיצד ממלאים מישקים בצורה אפקטיבית

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המרווחים שנותרים בחיפויי הקירות, היא על ידי מילוי מישקים איכותי באמצעות חומרים שונים ואטומים. מכיוון שישנם סוגים שונים של חיפויים כמו חיפוי חיצוני או פנימי, לכל אחד מסוגים אלו קיים חומר אחר המתאים ביותר למילוי החריצים והרווחים שנוצרו.

לדוגמה בחיפויי קירות חיצוניים העשויים מלבנים או בריקים, ניתן למלא את המישקים באמצעות כוחלה M-135 TU המשפרת את עמידות ואטימות החומר על פני המרווחים. לחיפויים אחרים כמו אריחי ריצוף, ניתן להשתמש  ברובה אקרילית או צמנטית .

מהם היתרונות במילוי מישקים

  • מניעת נזקי אקלים וסביבה – באמצעות יישום חומרי איטום ייעודיים בין רווחי הריצוף, ניתן כך לשמור על החלל הפנימי של המבנה מפני נזקי הסביבה או מזג אוויר. לדוגמה בחיפויי קירות פנימיים, מילוי המשיקים שומר על פנים הבית סגור ואטום מפני חדירה של קור, חום, גשם, לכלוך ואבק ועוד.
  • מראה אסתטי – במהלך מילוי המישקים ניתן כך לעשות יישור של החריצים והרווחים שנוצרו בקירות חיצוניים בגלל גודל לא אחיד של הלבנים, ובסופו של דבר מראה הקיר שמתקבל הינו הרבה יותר אסתטי ויפה ללא סטיות במידות.
  • הוספת חוזק ועמידות לקירות – קירות בנויים הם השלד הבסיסי של כל מבנה, חיפוי הקיר החיצוני יכול רק להוסיף לעמידות ולחוזק של הקירות הבנויים. לכן מילוי המישקים עם חומרי אטימה ייעודיים ואיכותיים מוסיפים לחוזק ולעמידות של החיפוי וכך גם של כל הקיר בשלמותו.

חברת א.צ הינה החברה המובילה בתחום ייצור ושיווק של חומרי אטימה לבניה ותעשייה. כדי להתאים את חומרי המילוי הטובים והאיכותיים ביותר לצורך מילוי מישקים, מוזמנים לבקר באתרנו ולהתרשם ממבחר מוצרים וטכנולוגיות מתקדמות לבנייה.