לשיחה עם נציג
תפריט

במהלך עבודות הבנייה יש צורך לטפל במגוון רחב של תשתיות שונות, המהוות למעשה את היסוד והבסיס של כל מבנה שמוקם לצורך דיור, תעשייה, מסחר ועוד. על מנת שתהליך הבנייה יהיה איכותי ובטיחותי, עובדי הבניין משתמשים בקשת רחבה של חומרים שונים לצורכי בנייה כמו מלט, בטון, עץ, חול, מים ועוד מגוון חומרי בנייה נוספים, ביניהם חומרי מילוי מישקים.

מהם מישקים וכיצד הם נוצרים

מישקים הם הרווחים הנוצרים בין בריקים, אריחים, לבנים או מרצפות כתוצאה מהדבקה של חיפוי על הקירות ומהנחת ריצוף על הרצפה של המבנה. הרווחים שנוצרים בין האריחים עלולים לערער את עמידות החיפוי, בגלל נזקים סביבתיים (רטיבות או אבק שחודר מבעד לרווחים אלו). רווחים אלו עלולים, עם הזמן, להזיק לחוזקו ולעמידותו של המבנה והחיפוי. לכן, יש צורך למלא מרווחים אלו הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה אסתטית.
מילוי המישקים נועד למלא ולאטום רווחים בין אריחים. כאשר מיישמים הדבקת אריחים על גבי קירות בנויים (מלבנים או בלוקים), מטרת מילוי המשקים הנה למנוע מעבר של חום או רטיבות ולסגור פערים שמקורם בסטייה שבין הלבנים. כאשר מיישמים ריצוף, מטרת מילוי המישקים הנה לשמור על יציבות ושלמות הריצוף.

חיפוי הקירות נועד להוסיף פן אסתטי על ידי מתן מראה אחיד ועיצובי לקירות המבנה, ולא רק מראה של קיר לבנים בסיסי שנצבע בצבע סטנדרטי. אריחי החיפוי מודבקים על גבי הקירות החיצוניים (או הפנימיים) באמצעות דבקים מיוחדים המותאמים למגוון אריחים, כגון דבק קרמיקה, גרניט פורצלן, שיש, פסיפס, אבן טבעית ועוד. שיטת היישום של אריחים אלו נעשית באמצעות הדבקת כל אריח אחד בצמוד לשני, כך שיתקבל בסופו של דבר חיפוי קיר אחיד ויפה. אולם, הצמדת האריחים יוצרת מרווחים בין אריח לאריח, ולכן יש צורך לבצע מילוי מישקים בנוסף לפעולת ההדבקה.

כיצד ממלאים מישקים בצורה אפקטיבית

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המרווחים שנותרים בחיפויי הקירות, היא על ידי מילוי מישקים איכותי באמצעות חומרים שונים ואטומים.
מכיוון שישנם סוגים שונים של חיפויים כמו חיפוי חיצוני או פנימי, לכל אחד מסוגים אלו קיים חומר אחר המתאים ביותר למילוי החריצים והרווחים שנוצרו.

לדוגמה בחיפויי קירות חיצוניים העשויים מלבנים או בריקים, ניתן למלא את המישקים באמצעות כוחלה M-135 TU  המשפרת את עמידות ואטימות החומר על פני המרווחים.
לחיפויים אחרים כמו אריחי ריצוף, ניתן להשתמש  ברובה אקרילית או צמנטית .

מהם היתרונות במילוי מישקים

  • מניעת נזקי אקלים וסביבה– באמצעות יישום חומרי איטום ייעודיים בין רווחי הריצוף, ניתן כך לשמור על החלל הפנימי של המבנה מפני נזקי הסביבה או מזג אוויר. לדוגמה בחיפויי קירות פנימיים, מילוי המשיקים שומר על פנים הבית סגור ואטום מפני חדירה של נזקים סביבתיים.
  • מראה אסתטי– במהלך מילוי המישקים ניתן ליישר חריצים ורווחים שנוצרו בקירות חיצוניים בגלל גודל לא אחיד של הלבנים. כך, מראה הקיר שמתקבל הינו הרבה יותר אסתטי ויפה ללא סטיות במידות.
  • הוספת חוזק ועמידות לקירות– קירות בנויים הם השלד הבסיסי של כל מבנה. חיפוי הקיר החיצוני מוסיף לעמידות ולחוזק של הקירות הבנויים, לכן מילוי המישקים עם חומרי אטימה ייעודיים ואיכותיים מוסיפים לחוזק ולעמידות של החיפוי וכך גם של כל הקיר בשלמותו.

חברת א.צ. הנה החברה המובילה בתחום ייצור ושיווק של חומרי אטימה לבניה ותעשייה.
כדי להתאים את חומרי המילוי הטובים והאיכותיים ביותר לצורך מילוי מישקים, מוזמנים לבקר באתרנו ולהתרשם ממבחר מוצרים וטכנולוגיות מתקדמות לבנייה.

במידה ויש לכם שאלות נוספות, הצוות המקצועי שלנו ישמח לעמוד לרשותכם. השאירו פרטים בלשונית "צור קשר" וניצור עמכם קשר.