לשיחה עם נציג
תפריט

מה זה אפוקסי

לפני שנתחיל להסביר ולדבר על צבע אפוקסי לרצפה, היתרונות, החסרונות ולמי זה מתאים. ננסה בקצרה ועל רגל אחת להסביר מה זה בעצם אפוקסי.
השם המלא של אפוקסי הוא פוליאפוקסיד. מדובר על חומר פולימרי שמתקשה בעת ערבבו עם חומרים מקשים. חומר אפוקסי הפך להיות פתרון פופולרי עקב תכונותיו הפיזיקליות המקנות לו עמידות ואטימות גבוהה. תכונות נוספות הנותנות לאפוקסי יתרונות על חומרים אחרים הן כוח הדבקה גדול, עמידות לחום וקורוזיה ובידוד חשמלי מה שהופך אותו גם לחומר איטום מצוין.

מהי רצפת אפוקסי

ישנן שלוש שיטות עיקריות ליישום אפוקסי על הרצפה:

  • צביעת אפוקסי: שיטה זאת מיושמת על גבי תשתית קיימת. החומר האפוקסי הראשוני מקשר בין שכבות התשתית הקיימת לשכבות הציפוי האפוקסי העליונות. כשהתייבשה השכבה הראשונית אנו צובעים כשתי שכבות של צבע אפוקסי.
  • אפוקסי בעל פילוס עצמי: השיטה הזאת היא השיטה המקובלת למטרות דקורטיביות והיא שיטה יותר פופולרית מהשיטות האחרות. בסוף התהליך מתקבל שכבה בעלת משטח אחיד וחלק.
  • אפוקסי רב שכבתי: שיטה זאת היא שיטה המיושמת לרוב במבנים תעשייתם. בשכבות העליונות מפזרים שברי זכוכית או גרגירי קוורץ על מנת ליצור חספוס בחלקו העליון של המשטח ולמנוע החלקה.

לא מומלץ ליישם צבע אפוקסי לרצפה באופן פרטי, תמיד כדי להתייעץ ולהזמין חברה מקצועית לרצפת אפוקסי, תהליך יישום האפוקסי עלול להיות מסוכן והוא כולל בתוכו חומרים דליקים וחומצות

למי מתאימה רצפת אפוקסי

רצפת האפוקסי יכולה להתאים למגוון רחב של מבנים. ניתן ליישם את רצפת האפוקסי במבני תעשייה. מוסכים. משרדים ולאחרונה ניתן לראות שרצפת האפוקסי תפסה את מקומה כאלמנט עיצובי בהרבה מאוד בתים.
מבני תעשיה ומוסכים יעדיפו רצפת אפוקסי עקב תכונות העמידות הגבוהה שחומר האפוקסי מספק. רצפת האפוקסי מתאימה לתנועה כבדה והיא עמידה בפני כימיקלים, גריז, שמן, כתמי דלק וסימני צמיגים. בעוד שמבנים משרדים יעדיפו את רצפת האפוקסי עקב יכולת הבידוד האקוסטי ואלסטיות החומר היוצרת נוחות הליכה. מפעלים ומשרדים רבים, נהנים מהציפוי האפוקסי לרצפה שלהם, בעיקר משום שמדובר על ריצוף איכותי ועמיד מאד, עם מראה יוקרתי.

יתרונות רצפת אפוקסי

כפי שכבר הבנו לרצפת האפוקסי יש יתרונות רבים ושונים לכל מבנה ולכל שיטת יישום אך ארבע יתרונות נכונים לכל סוגי המבנים כולל בתים פרטיים.

  • עמידות גבוהה – רצפת אפוקסי מספקת עמידות גבוהה לכל שחיקה אפשרית היכולה להיגרם עקב מגע עם חומרים כימיים שונים לחצי משקל גבוהים שריטות וגרירת חפצים.
  • יופי – רצפת אפוקסי היא ללא ספק הבחירה הדקורטיבית בכל הנוגע למשטחים גדולים. את רצפת האפוקסי ניתן ליישם במגוון צבעים וגוונים, הגוונים נשארים מבריקים גם לאחר זמן רב.
  • אחזקה פשוטה – קל מאוד לנקות את רצפת האפוקסי במשטח האפוקסי הינו משטח רציף וללא תפרים. קל לשטוף אותה גם ללא חומרי ניקיון חזקים.
  • בטיחות – מלבד עמידות רצפת האפוקסי לחומרים וכימיקלים שונים ולתנאי מזג האוויר קשים. רצפת האפוקסי הינה רצפה המונעת החלקה ומספקת עמידות גבוהה בפני חום, אש והולכת חשמל.