לשיחה עם נציג
תפריט

בשנים האחרונות ניתן לראות התפתחויות טכנולוגיות מתקדמות בתחומים וענפים רבים בתעשייה, ביניהם גם חידושים איכותיים בתחום הבניה. אחד מהחידושים האלו הינו חומר איטום גבישי, הנקרא גם איטום קריסטלי. 

איטום זה מאפשר פעולת אטימה ייחודית ואיכותית לעומקם של משטחים ויסודות עשויים בטון, כך שהתוצאה המתקבלת היא יציקת בטון אטומה לחלוטין מפני נזילות או רטיבות, העלולים לחדור אל חלקו הפנימי של המבנה.

מדובר למעשה במערכת ייחודית אשר מעניקה לבטון חוזק ואטימה גם בחלקו הפנימי, ולא רק בשכבה החיצונית שלו. 

איטום גבישי (קריסטלי)

האיטום הגבישי מיושם על חלקו החיצוני של מבנה הבטון, אך תכונותיו המתקדמות מאפשרות לו לחדור לעומק הבטון ולייצר גבישים קטנים המונעים מעבר של מים ולחות, וכך מאריכים את חיי המבנה.

מגע עם מים מעורר ריאקציה של החומרים הכימיים הפעילים, ולמעשה נוצרים גבישים קריסטליים בלתי מסיסים במים, אשר אוטמים את מעברי המים הקיימים בבטון (כדוגמת סדקים, נקבוביות, חללים או מחילות קפילאריות).  כך, הבטון נאטם מפני חדירת מים או נוזלים מכל כיוון אפשרי (חיובי או שלילי).

מכיוון שמדובר בתהליך קטליטי, הגבישים ממשיכים להיווצר בכל מגע עם מים, במשך שנים לאחר היישום הראשוני של החומר. הייחודיות של הגבישים מאפשרת עמידות של החומר לאורך זמן, איטום עמיד בלחצי מים מתמשכים ומאפשרת עמידות וחוזק של הבטון לאורך שנים. 

מהם היתרונות של איטום גבישי?

  • האיטום הגבישי מונע נזקים כמו לחות, רטיבות ועובש. מונע מעבר של מולקולות מים, אך מאפשר מעבר של מולקולות אוויר כך שהחומר "נושם" ורמת הלחות בבטון אינה גבוהה.
  • ניתן ליישם את חומר האיטום הגבישי בכל מזג אוויר ובמיוחד בחורף, כיוון שתהליך הריאקציה של האיטום מתבצע באופן הטוב ביותר כאשר הבטון רטוב.
  • ניתן ליישם את חומרי האיטום הגבישיים בקירות פנימיים וגם חיצוניים.
  • כיוון שהחומר אינו רעיל, ניתן ליישם אותו גם במקורות מים.
  • נוסף על תכונות האטימה שלו, חומר האיטום הגבישי מחזק את הבטון ומונע נזקים  כמו חלודה בברזלים או התפוררות והיווצרות סדקים ביציקת הבטון.
  • אופן היישום של חומר האטימה אינו מצריך כלים מיוחדים, אלא ניתן ליישם אותו באמצעות הברשה, רולר או התזה.

איטום גבישי (קריסטלי)

היכן ניתן ליישם את חומרי האיטום?

ניתן ליישם את חומרי האיטום הגבישי באיטום חיובי או שלילי על יציקות בטון תת קרקעיות כמו מקלטים, קירות תומכים של מרתפים, מנהרות ומערכות רכבת תחתית, חיבורי מבנה, יסודות, גשרים, חניונים עליים או תחתיים וכל מבנה שמצוי בעומק האדמה. תכונות חומר האיטום הגבישי המיושמות במבנים אלו, מאפשרות הגנה איכותית מפני חדירת רטיבות ומים כתוצאה מקרקע רטובה, וכך הגנה מלאה ולאורך זמן מפני נזקים וכשלים ביציקת הבטון.

חומרי האיטום אלו מאפשרים גם יישום יעיל ואיכותי באזורים עם מים או כל מבני בטון שנמצאים בסביבה ימית כמו תעלות ניקוז, ביובים, מאגרי מים, מתקני התפלה, בריכות שחייה, סכרים ועוד. 

חומרי איטום קריסטליים

חברת לאריספלסט, מקבוצת א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבניה, הינה המייצגת הבלעדית של חברת PENETORN, המספקת מערכת גבישית להגנה ואיטום לבטון מפני חדירה ומעבר של מים ולחות.
לאריספלסט מייבאת את מגוון מוצריה של PENETRON ומספקת לענף הבניה הישראלי מוצרים ופתרונות מתקדמים לאיטום איכותי של סדקים וחריצים בבטון. 

מבין הפתרונות אותן מציעה חברת לאריספלסט, ניתן למצוא את החומרים שלהלן. 

  • PENETRON – חומר איטום גבישי המיושם על משטחי בטון ומאפשר איטום והגנה לעומק הבטון. מאריך את חיי המבנה הקיים ומאפשר מעבר אדים בבטון. חומר איטום זה הופך את הבטון לעמיד בתנאי סביבתיים קשים ובלחצי מים גבוהים, מגן מפני מי קולחין, מי תהום, מי ים ועוד. 
  •  PENECRETE MPRTAR – טיח צמנטי גבישי לשיקום, תיקון ואיטום מבנים. הכימיקלים הפעילים בחומר מגיבים עם הלחות ויוצרים מערכת גבישים ממשיים שאינם מסיסים במים. מערכת גבישים זו גדלה בנוכחות מים, אוטמת חללים סדקים ונקבוביות בבטון ואוטמים אותו. החומר נועד ליישום ביחד עם הPENETRON לתיקון ומילוי סדקים וחורים.
  • PENEPLUG – חומר איטום גבישי המגיע כתערובת צמנטית המאפשרת חסימה ועצירה של נזילות מים פעילות, וכך מניעת רטיבות וגורמי עובש וטחב בפנים המבנה. היתרון של חומר איטום זה הוא ההתקשרות המהירה שיש לו, כך שהוא מתקשה תוך מספר שניות לאחר יישמו על גבי הצד הפנימי או החיצוני של המבנה.

קבוצת א.צ. טכנולוגיות מתקדמות בבניה מציעה מגוון רחב של מוצרי איטום גבישי ברמה גבוהה המיועדים לשימוש פנימי או חיצוני. ,

לפרטים נוספים ו\או לשאלות, ניתן לפנות אלינו בלשונית צור קשר ואחד מהיועצים שלנו ייצור עמכם קשר.