לשיחה עם נציג
תפריט

בתהליכי בנייה ושיפוץ מבנים, נהוג להשקיע משאבים ומאמצים רבים כדי להעצים את ההיבט האסתטי של המבנה, להתאים אותו לטעם האישי של הבעלים, לעצב אותו באופן שהולם את המאפיינים של המקום וליצור אווירה מזמינה, בזכות עיצוב אטרקטיבי. בשנים האחרונות, שימוש בשפכטל צבעוני מספק פתרון יצירתי ופונקציונלי לעיצוב נכון. אחד מהחומרים הבולטים המתאימים לציפוי קירות מבנים הוא הטיח המינראלי הצבעוני – MONOREX.  אבל מה זה בדיוק טיח צבעוני / שליכט צבעוני? איך הוא משפיע על העיצוב של המבנה ואילו תכונות ייחודיות יש לו? האם העובדה שהוא מינראלי תורמת למבנה ולפרויקט? 

שליכט צבעוני 

מה זה הטיח המינראלי הצבעוני MONOREX?

שליכט צבעוני מסוג MONOREX (מונורקס) הוא חומר מינראלי טבעי. הוא משמש לציפוי קירות פנים וקירות חוץ, לרוב בשלב הגמר של העבודה. טיח צבעוני משמש שכבה חיצונית למבנה, ללא צורך בשכבה של חומר נוסף. נהוג להשתמש בטיח צבעוני כאשר מעוניינים בתכונות הייחודיות שלו לעיצוב המבנה, כמו טקסטורה מיוחדת עם מראה טבעי והענקת עמידות טובה בפני נזקי מזג האוויר.

יתרונות ה-MONOREX

מלבד האמור מעלה, שימוש בטיח צבעוני מינראלי איכותי, מספק יתרונות נוספים:

 • בחירה מתוך מגוון רחב של טקסטורות (מרקמים) וצבעים
 • אפשרויות עיצוב מתקדמות במחיר משתלם
 • מעניק עמידות בפני פגעי הטבע, בפני רטיבות ואף מחזק את הבידוד התרמי
 •  הערך העיצובי של החומר נשמר לטווח ארוך ללא צורך בתחזוקה מיוחדת
 • משמש גם למילוי סדקים קטנים במבנה
 • אינו מצריך שכבת בסיס מיוחדת ואף ניתן ליישם אותו ישירות על בטון חלק

מלבד הפן העיצובי, לטיח המינראלי הצבעוני MONOREX יש יתרונות משמעותיים למבנה, לפרויקט ולמיישמי העבודה. 

 • ניתן לביצוע בשכבה אחת, אוטמת ונושמת 
 • אין צורך ביישום הרבצה צמנטית, טיח מיישר, איטום ושליכט! 
 • שיטת עבודה החוסכת בזמן ובחומרים!
 • מקצר את זמן ביצוע הפרויקט
 • מעניק ניקוד לבניה ירוקה לפי תקן 5281 לבניה ירוקה  

סוגי טיח/שליכט נפוצים

שליכט אקרילי – סוג נפוץ של שליכט, נחשב גמיש ונוח ליישום, מתאים לקירות פנים וחוץ, להחלקה של הקיר, הסתרת סדקים קלים וטקסטורה מרשימה. כמו כן, נחשב בעל עמידות גבוהה ויכולת ייבוש מהיר. יחד עם זאת, מדובר בחומר שאינו נושם, מוגבל מבחינת הטקסטורה שניתן לבצע איתו, מקבל כתמים שאינם ניתנים להסרה עם השנים, אשר מצריכים צביעה מחדש. ליישום השליכט האקרילי יש צורך לבצע שלושה שלבים מקדימים של הרבצה צמנטית, טיח מיישר ואיטום. כמו כן, חייב ליישם פריימר לפני ביצוע השליכט האקרילי. 

טיח מינרלי צבעוני – מספק סוגים רבים וייחודיים של טקסטורה, במראה אותנטי, כפרי וטבעי. זאת בזכות היותו מבוסס על חומרים מינרליים טבעיים. תכונה ייחודית נוספת של טיח מינרלי, היא שהוא מאפשר לקירות לנשום – הוא מאפשר לאדים ולחות הכלואים בתוך הבית להתייבש ולכן נחשב יעיל מאוד. מאפשר יצירה של מגוון טקסטורות רחב בין חלק למחוספס. באתר שלנו תוכלו למצוא שליכט צבעוני מינרלי איכותי – MONOREX, המגיע עם תו תקן אירופאי ועם מגוון של 96 צבעים שונים לבחירה.

לסיכום, טיח מינראלי צבעוני / שליכט צבעוני הוא חומר ציפוי דקורטיבי, המשמש בצורה נרחבת ומגוונת לעיצוב הבית, מבחוץ ומבפנים. ניתן להשתמש בו בקירות פנים או בקירות חוץ לקבלת אפקט עיצובי מרשים לצד אפקט מחוזק של איטום (ביישום בעובי מעל 1 ס"מ). למידע נוסף אודות חומרי איטום ושאר החומרים הנמצאים באתר, ייעוץ ושאלות – דברו איתנו!