לשיחה עם נציג
תפריט

ריצוף וחיפוי הבית הם אחד מהעבודות המהותיות שיש בזמן הבניה, וכדי שהתהליך יתבצע בצורה הטובה ביותר – חשוב לבחור את החומרים האיכותיים ביותר לצורך כך.

בין היצע סוגי הריצוף הקיימים, ישנם את אריחי הקרמיקה שהינם בין האריחים הנפוצים ביותר בשימוש בבתים רבים בישראל. אריחים מסוג זה דורשים גם דבק קרמיקה ייעודי לחיבור והדבקה לריצוף או חיפוי.

אריחי קרמיקה – יתרונות ושימוש

אריחים אלו הינם לוחות עשויים חומר קרמי כמו חרס וחרסינה, הידועים יותר בשם אריחי פורצלן. אריחי הקרמיקה מיועדים לריצוף רצפות וגם לחיפוי קירות, ובכך מעניקים עיצוב דקורטיבי לפנים המבנה.

ניתן לראות אריחי קרמיקה המיושמים גם בחדרים רטובים כמו חדרי רחצה, שירותים, חדרי שירות ועוד. 

קיימים סוגים שונים של אריחי הקרמיקה, אשר נבדלים אחד מהשני בתכונותיהם, כגון רמת ספיגה, עמידות מפני שחיקה וחומרים כימיקלים ועוד.

נוסף לכך, אריחים עשויים קרמיקה נוחים ליישום במהלך עבודות הבניה, וניתנים לייצור במגוון גוונים וטקסטורות עיצוביות.

יישום אריחי קרמיקה

אופן היישום של אריחי קרמיקה מצריך את החומרים והכלים הנדרשים לכך – כמו מכשיר חיתוך מכני להתאמה מדויקת של כל אריח ויצירת ריצוף / חיפוי אחיד בגודלו, ציוד ליצירת מרווחים שווים בין האריחים, רובה למילוי המרווחים שנוצרו ומניעת מעבר מים ובסופו של דבר דבק קרמיקה להדבקת האריחים למקומם.

דבק קרמיקה מסוג צמנט

צמנט הינו תערובת של חומר מליטה המיועד בין היתר לצרכי הדבקה וחיבור של חומרי בנייה אחד לשני.

דבק קרמיקה מסוג צמנט עשוי בעיקרו ממלט, חול ותוספים שונים. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של דבקי קרמיקה עשויים צמנט, כאשר ההבדל ביניהם הינו דרגת חוזק ההדבקה:

  • ספירבונד 240 (C2T) – סוג זה של דבק קרמיקה מגיע כאבקה מוכנה לשימוש כאשר יש צורך בהוספת מים בלבד. הדבק מיועד להדבקה של אריחי קרמיקה מסוג גרניט פורצלן, אבן ועוד סוגים נוספים של אריחים. ניתן לשימוש לצרכי ריצוף ו/או חיפוי בחללים הפנימיים או החיצוניים של המבנה.

  • ספירבונד סופר לייט 260 (C1T-S1) – תערובת דבק קלת משקל ומוכנה ליישום על ידי הוספת מים. המשקל הנמוך של הדבק מאפשר חיסכון משמעותי, כיוון שכמות החומר המיושמת במהלך ההדבקה הינה מופחתת בהשוואה לתערובות דבק אחרות. סוג דבק זה מיועד לשימוש באריחי פורצלן ואריחי קרמיקה סופגים.

ספירבונד סופר לייט 260 (C1T-S1)

דבק קרמיקה מסוג אקרילי

כאשר יש צורך להדביק אריחי קרמיקה על גבי תשתיות שאינן סופגות כמו ברזל, עץ וגבס – דבק אקרילי ייתן את המענה המתאים ביותר לכך. טיט אקרילי D1T) D-200) מיועד להדבקת אריחים מכל הסוגים, ובמיוחד לאריחי קרמיקה בעלי כושר ספיגות גבוהה. דבק מסוג זה מגיע כתערובת מוכנה ליישום לאחר ערבוב בלבד, ומתאים להדבקת אריחים על גבי קירות פנימיים.

טיט אקרילי D1T) D-200)