לשיחה עם נציג
תפריט

בטון הנו חומר הגלם הבסיסי ביותר המשמש כיום כחומר העיקרי בתחום הבנייה. הבטון המודרני בו עושים שימוש כיום מורכב מתערובת של מספר חומרים המצויים בטבע הכוללים חצץ, חול, צמנט ומים. ערבוב של חומרים אלו יוצר את המוצר הסופי שנקרא בטון, אתו ניתן לעשות שימוש לצורך בנייה והקמה של מבנים שונים לצורכי תעשייה, מגורים ומסחר.

כבר בתקופות מוקדמות בהיסטוריה, ניתן לראות כי השימוש בתערובת הבטון אפשרה ליצור מבנים שונים ועמידים למשך שנים ארוכות. כיום עם התפתחות העידן המודרני, פותחו גם מוצרים וחומרים שונים המייעלים את שיטות הבנייה, מקצרים את תהליכי העבודה ובמיוחד מוסיפים איכות ובטיחות לתחום של ענף הבנייה.

חיזוק יציקות בטון

המונח יציקות בטון מתייחס אל מבנה השלד שאנו יכולים לראות כמעט בכל עיר בה מצויים פרויקטים ואתרים שונים של בנייה. לאחר ערבוב של חומרי הגלם הטבעיים ליצירת בטון ויישומם בדרך הדרושה – ניתן לקבל מבנה בעל יציקות חזקות ועמידות במיוחד שהן למעשה התשתית הבסיסית של המבנה, ועליהן יוקמו ויחוברו שאר האלמנטים והתשתיות הנדרשות לצורך הקמת המבנה.

כדי להוסיף חוזק ועמידות לבטון המופק מחומרים טבעיים, נהוג להשתמש במוספי בטון איכותיים העשויים מחומרים שונים. מוספים אלו ניתנים ליישום בשתי דרכים עיקריות. קיימים מוספי בטון אשר נוספים לתערובת הבטון עוד בשלב ההכנה שלו. בנוסף, קיימים תוספים המיושמים על גבי יציקות הבטון שיושמו מלכתחילה. במקרים בהם קיימים באופן טבעי סדקים או נקבוביות ביציקות – מוספי הבטון נועדו לאטום באופן מוחלט את החריצים הללו, וכך להעניק ליציקת הבטון בסיס חזק ועמיד הרבה יותר.

שיטות להתזת בטון ויציקות בטון

באמצעות שיטה של התזת בטון ניתן ליצור יציקות בטון במהירות ובקלות. התזת בטון מאפשרת הקמת תקרות וקירות במבנים, בניית ברכות שחייה תת קרקעיות ואף לחיזוק ועיגון של מבנים גדולים כמו מנהרות, קירות תמך לשטחים הרריים המועדים לקריסה על צירי תנועה או אזורים מיושבים ועוד.

התזת הבטון מתאפשרת בשתי דרכים שונות:

  • התזה רטובה – מדובר על שיטה שהיא קלה ופשוטה ואינה מצריכה התעסקות גבוהה עם יצירת חומר הבטון עצמו. בשיטה זו הבטון מגיע אל אתר הבנייה באמצעות הובלה על גבי משאיות בטון ייעודיות לכך. מכיוון שבטון מתקשה לאחר מספר שעות, הבטון שמגיע באמצעות המשאיות נמצא בערבול מתמיד על גבי המשאיות כך שהוא מגיע לאתר הבנייה כשהוא רטוב. היישום של הבטון מתבצע באמצעות מכונות מיוחדות המתיזות את הבטון הרטוב על המשטחים, תוך אפשרות שליטה ובקרה מלאה על עוצמת ותדירות ההתזה.
  • התזה יבשה – בטון הנו חומר עמיד וחזק במיוחד, אך לאחר שנים ממושכות וכתוצאה משינויים סביבתיים הוא עלול לאבד מעמידותו באופן טבעי. כדי לחזק מבני בטון בצורה יעילה ומהירה, נהוג להשתמש בשיטת התזה יבשה. בשיטה זו, נעשה שימוש במכונה אשר מכניסים לתוכה את האבקה שמיועדת ליישום, וביחד עם מים מתבצעת למעשה התזה של בטון שהוא לא לגמרי רטוב. היתרון הבולט של שיטה זו הוא מהירות הייבוש וההתגבשות של הבטון על גבי המשטח, כך אין צורך להמתין מספר ימים עד לייבוש מלא של הבטון.

מוצרי בטון בהתזה יבשה

התזת בטון בשיטה היבשה מאפשרת עבודה מהירה, יעילה ומדויקת ללא צורך בהמתנה ממושכת לייבוש החומר על גבי המשטח. אחד ממוצרי הבטון להתזה יבשה של חברת א.צ. הנו שוטקריט. מוצרי השוטקריט השונים שמציעה החברה מאפשרים שיקום איכותי עבור בטון הזקוק לחיזוק נוסף בגלל שחיקה כזו או אחרת, מעניקה שכבת איטום ובידוד גבוהה במיוחד מפני חדירה של חומרים ומפגעים שונים. בטון להתזה יבשה שוטקריט ניתן ליישום בסביבה רטובה או משטחים המגיעים במגע עם מים כמו תעלות מים וביוב, מנהרות תת קרקעיות ועוד. כמו כן, לחומר יש כושר הדבקות גבוה ואלסטיות נמוכה.

לפרטים נוספים על מוצרי החברה ניתן להשאיר פרטים והצוות הטכני והמקצועי שלנו ייצור עמכם קשר.