לשיחה עם נציג
תפריט

יריעות ביטומניות הן יריעות המיועדות לאיטום גגות. כאשר מדובר ביריעה מסוג זה, דעו לכם שאין צורך לסיידה מידי שנה. כמו כן, העובי של היריעה אינו רלוונטי ונוגע באורך העמידות שלה. היריעות יחזיקו בדרך כלל יותר מעשור בקלות, כאשר ברוב המקומות תזכו לקבל ביטוח בעבור היריעה שתקנו. במאמר הבא נסביר מדוע גם לכם כדאי לעשות שימוש ביריעות הביטומניות, ואנו מקווים שלאחר קריאתו תוותרו ללא שאלות בנושא.

חברת א.צ. הינה יבואן של יריעות ביטומניות בעלות תו תקן ישראלי (ת"י 1430 חלק 3) המתאימות לאיטום גגות על פי תקן ישראלי 1720. היריעות אותן אנו משווקים הן ספירפלקס- יריעת איטום מסוג  SBS ו-ספירפלסט -יריעת איטום מסוג APP בעוביים של 4 ו- 5 מ"מ. ניתן למצוא אצלנו גם יריעות מיוחדות כגון ANTI ROOTS , יריעות המיושמות בעיקר באדניות וכד'.

יריעות מיוחדות נוספות הן יריעות קלות משקל של חברת POLYGLASS האיטלקית, עד 30% פחות משקל מיריעה רגילה!! עבור אנשי המקצוע המיישמים את היריעות זו ממש בשורה. יש חשיבות רבה לאופן הטיפול ביריעות ביטומניות ולכן בבואכם לבחור קבלן איטום , שימו לב שאתם בוחרים בקבלן מקצועי שמקפיד על עבודה נכונה ויישום נכון של היריעות, וכן אחסנתם.

אין צורך לסייד

סיוד של הגג שלכם על ידי חומרי איטום הוא לעתים הליך נוח וקל, אך כדאי לכם לדעת ששימוש ביריעות ביטומניות לצרכי איטום יעשה את העבודה לא פחות טוב, אם לא יותר טוב מאשר חומרי איטום סטנדרטיים.

לעתים קרובות סיוד של גגות לא מחזיק למשך זמן רב, כאשר גשמים חזקים נוטים לפגוע בעמידותו. לעומת זאת, יריעות ביטומניות מחזיקות מעמד שנים רבות ונשמרות כראוי ללא בעיות מיוחדות. בעת הליך של סיוד נהוג לחדש לסייד את הגג מידי שנה, ואילו יריעות ביטומניות יכולות להחזיק מעמד עד שנים ולפעמים אף יותר מבלי שיסבלו מנזקי מים.

עמידות

מבחינת עמידות, כדאי לדעת שאין קשר בין עובי היריעה לבין העמידות של היריעה מפני הגשם. כל היריעות הביטומניות עמידות באותה מידה מנזקי מים. השוני היחיד בין יריעה אחת לשנייה היא העמידות כנגד נזקים פיזיים שהם לא נזקי גשם.

ככל שהיריעה יותר עבה ככה היא יכולה להחזיק מעמד באופן יותר טוב כנגד פגיעות ונזקים שאינם מגיעים מהגשם.

ישנם שני סוגים נפוצים של יריעות ביטומניות בהם משתמשים בארץ. יריעות איטום מסוג A.P.P שמשמשות בעיקר לאיטום גגות ויריעות איטום מסוג S.B.S, שהן גמישות יותר ומשמשות לאיטום של אזורים פנימיים כיוון שהן לא מתאימות לעמידה בחום גבוה כל כך כמו על הגגות.

ניתן למצוא יריעות ביטומניות בגדלים שונים, כאשר על פי קביעת מכון התקנים הגודל המינימלי של היריעות צריך להיות חמישה מ"מ. גלילי יריעות בעובי ארבעה מ"מ ומטה יכולים לשמש רק כשכבת איטום נוספת, אך לא לשמש כבסיס. בנוסף לעובי היריעות, חשוב מאוד להקפיד על אחסון נכון ובטוח של היריעות במקומות מוצלים ויבשים וכן להקפיד מאוד בזמן הובלתן ופריקתן של היריעות כיוון שהן מאוד עדינות.

לסיום, דעו לכם שהיריעות הביטומניות משחקות תפקיד מרכזי כמעט בכל בית כיום. הפופולאריות הגואה של היריעות הללו נובעת מהיישום הפשוט יחסית וכן  מחירן של היריעות הביטומניות הינו זול באופן יחסי, כך שתוכלו ליהנות מאטימה הולמת ובמחיר נוח. כמו כן, בעקבות ההיצע והתחרות הרבה בשוק, יהיה חשוב מבחינתכם לבצע סקר שוק מקיף קודם לקנייה שלכם את היריעות. כך תוכלו להשיגן במחיר הזול והמשתלם ביותר.

אנו בא.צ. נשמח לייעץ ולמצוא עבורכם את הפתרון המתאים ביותר לאיטום הגג