לשיחה עם נציג
תפריט

מיטב החידושים, הטרנדים החמים ומגמות העיצוב למיניהם עוסקים לרוב בנראות חללי פנים הבית, בין אם מדובר בסלון, פינת אוכל, חדרים, מקלחות ושירותים ועוד. טרנדי העיצוב למעשה מתייחסים לעיצוב פנים הבית, כיצד לחדש ולרענן אותו וכיצד להתאימו לטרנד הנוכחי. אולם, מה שפחות מקבל תשומת לב הינו עיצוב מעטפת הבית החיצוני (הקירות החיצוניים) אשר נראים לכל עובר אורח שעובר על פני הבית. 

הרבה יאמרו כי המראה החיצוני של הבית מעיד רבות על המראה הפנימי שלו. לדוגמא, כשחולפים על פני בית בעל חצר מוזנחת, קירות מתקלפים, צבע דהוי – המחשבה הראשונית היא כי מדובר בבית ככל הנראה בבית נטוש, ואם מישהו מתגורר בו אז ככל הנראה גם חללי הפנים נראים בדיוק כמו המראה החיצוני המוזנח.

כדי להעניק למראה החיצוני של הבית את העיצוב המתאים והמיוחד התואם את מה שמתרחש בתוכו, מומלץ ליישם שליכט חיצוני על גבי קירות החוץ, שיהיו דקורטיביים וגם ישמרו על עמידות הקירות. שליכטים הינם ציפויים המיועדים לקירות חיצוניים, ומשמשים כשכבת גמר דקורטיבית המיושמת לאחר שתי שכבות ראשונות שמיושמות על גבי הקיר החיצוני (שכבת הרבצה צמנטית ושכבת טיח מיישר). ישנם סוגים שונים, פופולריים ונפוצים של שליכטים כמו שליכט אקרילי ושליכט מינרלי. 

 

שליכט מינרלי

סוג נוסף של שליכט לקירות חיצוניים הינו השליכט המינרלי. בשונה משליכט אקרילי, שליכט מינרלי עשוי משילוב של חומרים טבעיים כמו אשלגן, עופרת וחומרים טבעיים נוספים. כיוון שהשליכט עשוי חומרים טבעיים בלבד, הוא מיושם לרוב בבנייה המודרנית של היום המעודדת שימוש בחומרי בנייה ירוקים וידידותיים לסביבה.

שליכט מונורקס

קבוצת א.צ. משווקת שליכט צבעוני, אשר מכונה גם טיח מינראלי צבעוני בשם מונורקס 


MONOREX GMמונורקס לשליכט (טיח) מינראלי יש מגוון רחב של תכונות אשר הופכות אותו למוצר המוביל כיום בחיפויי קירות חיצוניים. מדובר על חומר מינראלי המיושם בשכבה אחת בלבד, אשר מהווה שכבה אוטמת (החומר עמיד בתנאי מזג אוויר קיצוניים) וגם שכבה נושמת- כך, קירות אשר מחופים בשליכט צבעוני מינראלי יספגו אליהם פחות אדים ולחות, והקירות הפנימיים של הבית יהיו הרבה יותר מוגנים מבעיות עובש בהשוואה לקירות אחרים, כיוון שהחומר אינו כולא אדים ולחות בתוך הקירות. העובדה כי את השליכט המינראלי, או הטיח המניראלי הצבעוני ניתן ליישם בשכבה אחת בלבד, מקנה יתרון עצום לשימוש בו, שכן מדובר בחיסכון של זמן (אין צורך בביצוע 2 השכבות הראשונות של הרבצה ויישור) ועלויות חומרים (במקום לקנות שלושה סוגי חומר, לשלושה שכבות, קונים חומר אחד לשכבה אחת).

 כמו כן, השליכט המינראלי הצבעוני מאפשר מראה עיצובי ייחודי למבנה, הודות למגוון הצבעים הרחב (48 צבעים!), הטקסטורות הרבות אליהם ניתן להגיע (מגורד, מגורד חלקית, מחוספס, מרוסס ועוד) והעובדה שניתן להתאימו לכל סוגי האדריכלות והעיצוב- אורבני, כפרי, עתיק ועוד.  

 

שליכט אקרילי

שליכט אקרילי מבוסס בעיקרו על חומרים סינטטיים המיועדים לחיפוי של קירות הממוקמים מחוץ לבית, כך שהם חשופים הרבה יותר לפגעי מזג אוויר וסביבה. תכונה נוספת ומשמעותית לשליכט האקרילי, היא ביכולת שלו לגשר בין סדקים הנוצרים בקיר החיצוני כך שיישום השליכט על גבי קיר מחורץ מבטיח מראה אחיד ואסתטי יותר. השליכט האקרילי מאפשר להעניק לקירות החיצוניים מראה מעוצב הודות למגוון טקסטורות אליהן ניתן להגיע באופן חופשי, ועל פי העדפה ועיצוב אישי. בעזרת שילוב של סוגים שונים של שליכט אקרילי, הן מבחינת גוון והן מבחינת מרקם, כל אחד יכול לעצב את הקיר החיצוני של הבית במראה כפרי וייחודי.

לשליכט האקרילי יש גם מספר חסרונות. בשל העובדה כי מדובר בחומר סינטטי, הוא אינו "נושם" וכולא לחות בתוך הקיר, מה שיכול בסופו של דבר להוביל להיווצרות רטיבויות, עובש ופטרת על גבי הקירות של המבנה. כמו כן, ביישום השליכט האקרילי יש תמיד צורך בפריימר ולפחות שתי שכבות של טיח שחור לפניו. זאת לעומת הטיח המינראלי, שמיושם ישירות על תשתית הבטון. בנוגע לעמידות החומר, השליכט האקרילי פחות עמיד לעומת השליכט (טיח) המינראלי.

א.צ. טכנולוגיות מתקדמות לבנייה מתמחה בייצור ושיווק של מוצרי וחומרי איטום וגמר בתחום הבנייה. לבירורים נוספים והתייעצות בנושא שליכטים מומלצים, מוזמנים ליצור אתנו קשר ונשמח לסייע בכל שאלה.