לשיחה עם נציג
תפריט

הדבקים משחקים תפקיד מרכזי אצל כל משק משפחתי, או תעשייתי. ניתן לומר שהדבק באופן כללי משחק תפקיד בכל מקום שניתן להעלות על הדעת, כאשר סוגי הדבקים הם שונים ומגוונים, ולכל סוג דבק יש ייעוד ויכולות הדבקה שונות.
כאשר תרצו להדביק חלקי עץ שונים האחד לשני, להדביק ריצוף, זכוכית, או אף פלסטיק, בכל אחד מן המקרים הללו יהיה צורך לעשות שימוש בדבק אחר. הסיבה לכך היא שדבק מאופן הגדרתו הוא לא דבק ספציפי ויחיד. מדובר בחומר כללי, כזה אשר נותן לנו יכולת להדביק שני עצמים האחד לשני.
החומר ממנו עשוי הדבק יכול להיות כמעט כל דבר שניתן להעלות על הדעת, ולפיכך לכל חומר יש תכונות ויכולות שונות. בכל אופן, ניתן להגיד בוודאות כי הדבקים החזקים יותר יהיו יותר בשימוש תעשייתי, ולצד זאת דבקים הפשוטים יהיו נפוצים לצורך שימוש ביתי, כדוגמת הדבק שלוקחים עימם הילדים לבית הספר.
כפי שבוודאי כבר הבנתם, הדבקים נבדלים ביניהם על פי החומר אותו הם מסוגלים להדביק, חוזקם ואופן השימוש בהם. במאמר הבא נפרט יותר לעומק בכל הנוגע לאופן השימוש הנכון בדבקים באופן כללי, כך שתבינו כיצד לעשות את השימוש היעיל ביותר בדבק שברשותכם.

אופן השימוש בדבקים

בדרך כלל כאשר מדובר על שימוש בדבק, על כל סוג שהוא, יש מספר כללים אשר מסבירים לנו כיצד להשתמש בדבק באופן הנכון והיעיל ביותר.
יש להשתמש בדבק אך ורק לפני תאריך התפוגה שלו, היות ולאחר מכן יעילותו עלולה לדאוך ואף לצאת מכדי שימושיות. לצד זאת, דעו לכם שכאשר פותחים את מיכל הדבק, חיי המדף שלו יתקצרו פלאים, כך שבסופו של דבר כמעט תמיד יהיה מומלץ לקנות מיכלי דבק קטנים, כאלה אשר ניתן לנצל במלואם זמן קצר לאחר פתיחתם.
המשטח אשר עשוי להימרח בדבק יהיה צריך להיות נקי, ללא לכלוך או אבק כלשהוא. כמו כן, המשטח יהיה צריך להיות נקי גם מדבקים אחרים, כך ששום דבר לא יפריע לפעולת ההדבקה. מדובר בכלל חשוב במיוחד להדבקה מוצלחת, מכיוון שאם תדביקו משטח מלוכלך, ההדבקה כולה תהיה רעועה ולא יציבה.
על מנת שהדבק יגיע לכדי מיצוי הפוטנציאל המלא שבו, עליכם לחכות זמן מה עד לאחר שהמשטחים הודבקו לחלוטין והדבק כבר יבש. בדרך זו תוכלו להבטיח שכל חלקיק קטן מהדבק עשה את שלו ותרם לעבודת ההדבקה שלכם. מדובר בכלל חשוב מכיוון שהדבקה מוצלחת תדרוש בדרך כלל סבלנות, כלומר המתנה מסוימת עד אשר יהיה ניתן לעשות שימוש בתוצאותיה.
חשוב לוודא היטב שהדבק עימו אנחנו עובדים תואם את החומרים שאנחנו מנסים להדביק. כך הדבק יעשה את פעולתו באופן תקין, יעיל ואפקטיבי. כמו כן, חשוב לבדוק שהדבק עומד בתנאי העבודה בהם אנחנו נמצאים, כך שיעמוד בחום, בקור, בשמש או ברטיבות, בהתאם לצורך הספציפי שלנו.